BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

AktualnościModernizujemy WSS i CodeGuru - stan prac

16-05-2011 12:40 Mariusz Kędziora

Pod koniec stycznia poinformowaliśmy Was o trwających pracach nad modernizacją portali CodeGuru i WSS. Mamy dla Was kolejne informacje o tym, na jakim etapie jesteśmy.

O szczegółach rozpoczęcia prac (dlaczego, kiedy, kto) informowaliśmy w poprzednim newsie na ten temat (na WSS i na CodeGuru), więc tym razem chcielibyśmy tylko przekazać Wam informację, w którym miejscu jesteśmy i co dalej się będzie działo.

Przypomnę tylko, że w prace nad odświeżeniem portali zaangażowane jest około 40 osób - naszych recenzentów - w tym Redakcja, Eksperci, wybrani Liderzy Grup jak i wybrani członkowie społeczności (zarówno studenckiej jak i zawodowej) oraz pracownicy Microsoft.

W ostatnim czasie udało nam się przede wszystkim zamknąć temat makiet serwisu. Dostaliśmy w sumie ponad 150 makiet różnych stron serwisu (w tym stron publicznych jak i części zarządzającej). Makiety zostały bardzo intensywnie obejrzane przez dużą grupę recenzentów (zgłosiliśmy prawie 200 uwag).

Makieta strony głównej (jedna z pięciu) Makieta strony głównej kalendarza wydarzeń

Gdy uznaliśmy, że wszystko spełnia oczekiwania całej naszej grupy - do pracy usiadł nasz grafik, który przygotował 6 różnych projektów startowych - tu było już więcej różnych zdań, ale doszliśmy w końcu do jednego finalnego projektu. Następnie na tej podstawie przygotowaliśmy grafiki dla portalu WSS i CodeGuru (osobne). Grafik przygotował również dla nas kilkanaście różnych ekranów zaprojektowanych na podstawie makiet.

Grafika dla strony głównej WSS Grafika dla strony głównej CodeGuru

W międzyczasie pracę rozpoczęli też programiści. W całym projekcie określiliśmy sobie (razem ze wszystkimi recenzentami) ważność poszczególnych modułów portali i na tej podstawie zaczęliśmy ich przebudowę - rozpoczynając od tych podstawowych związanych z użytkownikami, poprzez tagi, aktualności i kolejne. Aktualnie trwają dalsze prace programistyczne nad kolejnymi modułami. Testujemy również pierwsze, wewnętrzne wersje portali i zbieramy pierwsze uwagi dotyczące ich działania.

Wygląda na to, że nasze pierwotne założenia o liczbie zmian w serwisie dosyć istotnie się zmieniły (na korzyść dla portali!) - co za tym idzie wydłużył nam się czas przygotowania publicznej wersji beta. Chcemy jak najlepiej dopracować poszczególne elementy, dlatego potrzebne nam będzie jeszcze trochę czasu.

Ale planujemy przed wakacjami udostępnić publiczną wersję beta z działającymi głównymi modułami. Oczywiście wersja beta będzie dostępna obok istniejących portali.

Planujemy również przy okazji modernizacji portali odświeżyć również loga serwisów oraz ich motta. W związku z tym chcemy już wkrótce ogłosić konkurs na najciekawsze motto dla jednego i dla drugiego portalu.

Więcej informacji na ten temat już wkrótce.

Komentarze 7

sosenki
sosenki
1019 pkt.
Senior
16-05-2011
oceń pozytywnie 0

nadal strona głowna nie jest dynamiczna i modułowa (przynajmniej nie widać tego na screenach).

 

Proponuję rozwiązanie gdzie każdy user mógłby dostosować stronę głowną do swoich potrzeb za pomocą modułów (pin/unpin).

 

Chyba że to zostanie zaimplemetowane..

Mariusz Kędziora Microsoft
Mariusz Kędziora
2210 pkt.
Guru
Prelegent
16-05-2011
oceń pozytywnie 0

Była dyskusja na ten temat - i finalna decyzja jest taka, że w tym momencie aż taka możliwość dopasowania portalu (strony głównej) nie będzie możliwa. Ale nie jest to też coś o czym zapomnieliśmy. I pewnie w kolejnych krokach/latach wrócimy do tego.

Pozdrawiam,
Mariusz Kędziora
IT Pro Evangelist | Microsoft Polska
Blog ewangelista.IT | LinkedIn | Mój Blip

muek
muek
530 pkt.
Senior
16-05-2011
oceń pozytywnie 0

Wygląda to jak robota Artisteer'a :-)

bachus Ekspert WSS
bachus
1302 pkt.
Senior
16-05-2011
oceń pozytywnie 0

Wygląda dobrze, zobaczymy w działaniu ;-)

http://itblog.bachus.org - blog IT jaki jest, każdzy widzi ;-)
Dominik Siedlak (bachus) MS: MCP, MCTS, MCSA 2003

marek1712
marek1712
69 pkt.
Poczatkujacy
16-05-2011
oceń pozytywnie 0

Mnie siępodoba ten projekt z kalendarzem - dwa ostatnie wyglądają jak Onet czy WP (bez urazy dla twórców tamtych witryn ale nie lubię takiej pstrokacizny).

Dodatki dodatkami ale ja bym oczekiwał strony szybkiej w działaniu.

 

BTW - kto odświeża stronę?

Dominik Trojnar Redaktor
Dominik Trojnar
17-05-2011
oceń pozytywnie 0

BTW - kto odświeża stronę?

Do współpracy nad modernizacją portali zaprosiliśmy firmę K2 Internet SA. (http://wss.pl/NewsList/1,20045/asc/Comments.aspx)

 

Szybciej też powinno być :)

Ziemek Borowski
Ziemek Borowski
17-05-2011
oceń pozytywnie 0

Ale... dwa ostatnie są graficzną implementacją makiet (czyli dwóch pierwszych).

Ziemek Borowski - bywam na spotkaniach PEPUG i PInG, redaktor WSS.pl

 

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.