BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

AktualnościOffice Configuration Analyzer Tool 1.2

20-03-2014 06:00 Ziemek Borowski | Aktualizacja: 20-03-2014 09:30
Ukazała się nowa wersja Office Configuration Analyzer Tool.

Microsoft Office Configuration Analyzer Tool (OffCAT) jest narzędziem wspomagającym rozwiązywanie problemów z programami wchodzącymi w skład pakietu Microsoft Office dla Windows. Zastąpił m.in. Outlook Configuration Analyzer Tool  i obecnie wspiera wszystkie programy pakietu: Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Project, Visio

Standardowo program dostępny jest w formie MSI (pozwalając na łatwą dystrybucję w AD lub innym rozwiązaniem do wdrażania oprogramowania) lub archiwum ZIP (pozwalając na analizę ad-hoc). OffCAT pozwala na tworzenie własnych reguł, a także na pracę z linii poleceń. 

Więcej: 

Download Microsoft Office Configuration Analyzer Tool 1.2

Upgrade to Office Configuration Analyzer Tool (OffCAT) version 1.2 @ The Exchange Team Blog


Źródło: EHLO!
Tagi: Office

Komentarze 3

Oskar Shon Ekspert WSS
Oskar Shon
2818 pkt.
Guru
MVP
20-03-2014
oceń pozytywnie 0
Te maleństwo instaluje się potwornie długo, zamroziło mi też W7 na pewien czas. Sam skan aplikacji to też czas kiedy możemy spokojnie zrobić sobie kawę (choć mam standardowego Lapka z 4GB i 2core). Pomimo orientacyjnie podanego czasu przebiegu gdy dobiega on ku końcowi pojawiają się gwiazdki (choć zostało 50proc do skanowania). Po testach jednak uważam że źle analizuje problemy. Np: w każdej przeanalizowanej aplikacji stwierdza że hiperlinki w Outlooku nie działają - choć nie mam z tym problemów.
Oskar Shon Ekspert WSS
Oskar Shon
2818 pkt.
Guru
MVP
20-03-2014
oceń pozytywnie 0
Podobnie, informuje mnie że odwołanie się do kontrolki CDO nie działa na 2010 (choć działa bo projekt zawierający tą kontrolkę mam udostępniony w AD dla wersji 2007-2013) i parę innych kwiatków, co do których nie będę się rozwodził. Generalnie programik przydatny aby zebrać wszystkie klucze rejestru, nie szperając w regedicie. I z tego względu go polecam.
Ziemek Borowski
Ziemek Borowski
20-03-2014
oceń pozytywnie 0
Ja dość intensywnie używałem jeszcze w wersji Outlookowej. Co do niespójności: mam wrażenie, że generalnie masz umiarkowanie standardowe środowiska. I po to jest tam możliwośc tworzenia własnych rguł by do takich sytuacji się dostosować.
pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.