BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

AktualnościOstatnie dni wsparcia dla Windows XP i Office 2003

26-03-2014 22:00 Dominik Trojnar | Aktualizacja: 26-03-2014 22:08
thumb
Jeszcze tylko niecałe dwa tygodnie Microsoft będzie wspierał system Windows XP. System ten przestanie być wspierany 8 kwietnia.

Windows XP jest systemem prawie trzynastoletnim. W technologii taki czas to przepaść - przykładowo telefony komórkowe 13 lat temu w porównaniu do dzisiejszych różnią się bardzo mocno. Mimo tego, w wielu organizacjach spotkać można nadal Windows XP na wielu stacjach roboczych.

Zmiana systemu operacyjnego na nowszy zalecana jest nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także ze względu na lepsze wykorzystanie sprzętu przez nowsze systemy operacyjne. Stąd też Microsoft od 8 kwietnia nie będzie publikował poprawek ani nie będzie świadczył pomocy technicznej dla klientów, gdzie występują problemy stacji roboczych z systemem Windows XP. Komputery z systemem Windows XP będą nadal działać po zainstalowaniu i będzie można je aktywować. Od 8 kwietnia nie będzie możliwości pobrania pakietu Microsoft Security Essentials dla Windows XP. Na komputerach, gdzie oprogramowanie to jest już zainstalowane, poprawki i definicje będą udostępniane do 14 lipca 2015 roku. Tak samo dla oprogramowania Malicious Software Removal Tool - poprawki będą dostępne do 14 lipca 2015 roku.

8 kwietnia kończy się także wsparcie dla pakietu Office 2003.

Zegar odliczający czas do końca wsparcia systemu Windows XP oraz więcej informacji na temat, z czym wiąże się koniec wsparcia, dostępne są na stronie:

Support for Windows XP for Enterprise Business is ending

Źródło: US Metro News Blog

Komentarze 1

Użytkownik usunięty VIP
Użytkownik usunięty
40 pkt.
Poczatkujacy
Właściciel projektów
Uczestnik projektów
Uczestnik projektów
Właściciel projektów
Uczestnik projektów
Uczestnik projektów
Uczestnik projektów
09-04-2014
oceń pozytywnie 0
To już przestarzałe, więc nie ma sensu wspierać ;)
pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.