BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

AktualnościSprawdź wersję Release Candidate Service Pack 1

28-10-2010 16:54 Piotr Pawlik | Aktualizacja: 17-09-2011 21:03

Microsoft udostępnił wersję Release Candidate (RC) Service Pack 1 dla systemu Windows Server 2008 R2 i Windows 7. SP1 zawiera pakiet ostatnich aktualizacji, a także kilka nowych funkcji dla Windows Server.

W Service Pack 1 pojawia się kluczowy element związany z usługą zdalnego dostępu, a mianowicie zestaw technologii RemoteFX, które umożliwiają współdzielenie sprzętowej akceleracji 3D z karty graficznej, co w efekcie jest porównywalne z pracą na fizycznej maszynie z systemem Windows 7. Dzięki temu usprawnione zostanie korzystanie ze zdalnych i wirtualnych pulpitów, które będą w stanie obsłużyć interfejs Windows Aero, pozwolą na oglądanie filmów nawet w rozdzielczości HD, umożliwią uruchomienie aplikacji Silverlight czy Flash. RemoteFX dodaje również obsługę urządzeń USB dla maszyn wirtualnych, co da możliwość pracy z dyskami USB, aparatami czy też urządzeniami PDA, podłączonymi do urządzenia klienta.

Drugim kluczowym elementem SP1 jest funkcja Dynamic Memory dla roli Hyper-V, gdzie administratorzy zyskali możliwość dynamicznego alokowania pamięci fizycznej dla maszyn wirtualnych, poprzez ustalenie rozmiaru początkowego i maksymalnego wykorzystywanej przez system gościa pamięci. Działa to na zasadzie zbliżonej do pracy procesora: jeśli maszyna potrzebuje dodatkowej pamięci, prosi o nią i ta zostaje jej przydzielona z ograniczeniem do zdefiniowanej wartości maksymalnej. W Dynamic Memory dostępny jest algorytm, który sprawdza obciążenie maszyny wirtualnej i w momencie, kiedy maszyna nie potrzebuje wcześniej wykorzystywanej (dodatkowej) pamięci, usuwa ją. Realizowane jest to bez przerwy w świadczeniu usług.

Premiera finalnej wersji Service Pack 1 planowana jest na pierwszy kwartał 2011 roku. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na portalu WSS "Dynamic Memory i RemoteFX, czyli co nowego w SP1 beta dla Windows Server 2008 R2?", który opisuje nowe funkcje w SP1, a także do obejrzenia filmów na stronie produktowej. Do zainstalowania SP1 RC wymagany jest system Windows 7 lub Windows Server 2008 R2 w wersji RTM.

Windows 7 and Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 Release Candidate

Windows Server 2008 R2 SP1 RC Reviewer's Guide

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.