BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

AktualnościWindows Intune v2 beta

13-07-2011 07:00 Dominik Trojnar

Windows Intune w wersji drugiej osiągnął publiczną fazę Beta. Uczestnictwo w programie beta pozwala na zarządzanie maksymalnie 10 komputerami i sprawdzenie, co zmieniło się w całym serwisie i jakie pojawiły się nowe możliwości.

Co zmieniło się w nowej wersji Windows Intune?

  • Dystrybucja oprogramowania - paczki aplikacji można teraz przesłać do 2-GB przestrzeni w chmurze Azure Storage, z której będą dystrybuowane do komputerów zarządzanych przez Windows Intune. Może to być oprogramowanie z instalatorami w plikach EXE bądź MSI. Oprogramowanie przesyłane jest z wykorzystaniem BITS.
  • Lepsze filtrowanie zdarzeń i raporty o stanie sprzętu. Ulepszono mechanizm zbierania informacji o stanie sprzętu oraz filtrowania ich.
  • Zarządzanie licencjami firm trzecich. W nowej wersji "w chmurę" możemy wysłać licencje oprogramowania Microsoft oraz firm trzecich (także OEM) i śledzić ich wykorzystanie z poziomu Windows Intune.
  • Zmiany w interfejsie użytkownika. Poprawiono "user experience", szczególnie w kwestiach nawigacji oraz stworzenie menu podręcznego, dostępnego pod prawym klawiszem myszy. Dodano także możliwość tworzenia administratorów bez uprawnień do modyfikacji czy zapisu.
  • Zdalne zarządzanie. W nowej wersji Intune istnieje możliwość zdalnego wymuszenia aktualizacji definicji antywirusa i oprogramowania antymalware, uruchomienia skanowania systemu czy też restartu danego komputera.
  • Klient Windows Intune możliwy do wdrożenia w ramach obrazów systemu. Dawniej klient Windows Intune wymagał połączenia do Internetu w trakcie instalacji. Teraz można go zintegrować z obrazem systemu przygotowanego np. przez MDT.

Windows Intune beta Now Available

Springboard Series: Windows Intune

Windows Intune beta v2 release available now

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.