BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Baza wiedzyO portalu WSS.pl

23-01-2009 01:48 | Redakcja WSS
WSS.pl to serwis, który łączy dziesiątki tysięcy profesjonalistów IT w Polsce zajmujących się szeroko pojętymi technologiami Microsoft. Portal działa od 2003 roku, i oprócz setek publikacji technicznych, rozwijającego sie forum - portal to ludzie, którzy go tworzą. To właśnie z myślą o nich warto codziennie odwiedzić WSS.pl.

WSS to serwis, który łączy dziesiątki tysięcy profesjonalistów IT w Polsce zajmujących się szeroko pojętymi technologiami Microsoft. Portal działa od 2003 roku, i oprócz setek publikacji technicznych, rozwijającego się forum - portal to ludzie, którzy go tworzą. To właśnie z myślą o nich warto codziennie odwiedzić WSS.pl.

Wizja serwisu

WSS.pl dostarcza informacji z zakresu najnowszych platform serwerowych Microsoftu - informacji kompetentnej, rzetelnej, wnikliwej i zawsze aktualnej. WSS.pl to portal, który jest blisko polskich użytkowników. Pod ich kątem tworzona jest baza publikacji i zasobów uwzględniając krajową specyfikę oraz lokalną problematykę. Informacje dotyczące światowych trendów technicznych rynkowych, marketingowych społecznych są – analizowane pod kątem przydatności dla polskich czytelników.

WSS.pl to portal społeczności dla społeczności, dlatego każdy ma równe szanse zaistnienia na stronie głównej. Z takim założeniem udostępniliśmy Wam możliwość wysyłania własnych propozycji aktualności, artykułów, porad i recenzji książek. Systematycznie publikowane są materiały nadsyłane przez czytelników. Organizowane są konkursy, często będące inicjatywą użytkowników portalu. Staramy się także przygotowywać informacje o tym jak najskuteczniej korzystać z portali (publikujemy je pod tagiem Przewodniki po portalu).

WSS to miejsce promocji każdego, kto zdecyduje się współtworzyć naszą społeczność dokładając własną wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie. Wierzymy, że w ten sposób zdziałamy więcej.

Co za nami stoi?

Serwis został zaprojektowany i wykonany kilka lat temu (w 2003 roku). Do realizacji użyto najnowszych technologii firmy Microsoft.

Aktualnie infrastruktura działa w oparciu o platformę Windows Azure, która korzysta z serwera bazodanowego SQL Azure (również w infrastrukturze chmury publicznej).

Kod serwisu został napisany w oparciu o ASP.NET i jest systematycznie rozbudowywany i unowocześniany. Aby sprostać wymogom czytelnej prezentacji dużych ilości często aktualizowanych materiałów, opracowano autorski system do wizualizacji i wielowarstwowego zarządzania treścią w ramach platformy ASP.NET.

Kim jesteśmy?

Portal społeczności WSS.pl to grupa kilkudziesięciu tysięcy ludzi odwiedzających witrynę, ale także publikujących własne materiały, udzielających się na forum i dokładających cząstkę siebie do tego niezwykłego przedsięwzięcia. Nad działalnością portalu czuwa zespół wspaniałych ludzi: redakcja, moderatorzy, eksperci i pasjonaci IT, którzy w wolnych chwilach zawsze służą swoją pomocą. Swój wkład wnoszą także Ci, których nie widać na pierwszej stronie - programiści i graficy oraz administratorzy.

Redakcja

Redakcja składa się z członków społeczności, którzy dbają o rozwój portalu, publikują newsy, porady, artykuły. Redakcja koordynuje wszystkie działania związane z treściami na portalu i odpowiada za merytorykę portalu.

Emil Wasilewski

Emil Wasilewski (eklime) - Redaktor Naczelny

Pasjonat serwerowych rozwiązań firmy Microsoft oraz Powershella. Zawodowo z IT związany od 2008 roku. Aktywny uczestnik spotkań grup WGUiSW oraz PEPUG. W wolnych chwilach prowadzi bloga technologicznego e-wasilewski.pro. W zakresie jego zawodowych zainteresowań znajdują się Windows Azure, System Center oraz Windows Server wraz z Hyper-V.
Prywatnie miłośnik fotografii cyfrowej.

Kamil Bączyk

Kamil Bączyk (dethmag) - Redaktor

MVP Office 365, MCT, MCITP, MCTS, MCP

Certyfikowany specjalista i pasjonat technologii, na co dzień konsultant i trener. Pracuje w Action CE jako Core & BPO Consultant i wspomaga koordynację projektów szkoleniowych. Regularny uczestnik wielu projektów i wdrożeń związanych z technologiami serwerowymi Microsoft, chmurą prywatną i grupą BPO - głównie środowisk opartych o Microsoft SharePoint, stanowiących biznesową podstawę przedsiębiorstw. Aktywnie dzieli się swoją wiedzą i promuje nowe rozwiązania wspierając społeczności offline i online WGUiSW, dodatkowo jeden z liderów PInG i laureat konkursu Speaker Idol 2009. Po pracy w wolnym czasie zajmuje się - pracą, po za nią socjologią, sportem głównie piłką nożną i tenisem ziemnym.

Kamil Pociask

Kamil Pociask (kwancior) - Redaktor Social Media & PR

Microsoft Student Consultant odpowiedzialny za region południowo-wschodni. Fascynat technologii promujący produkty Microsoftu. Członek Rzeszowskiej Grupy IT chętnie dzielący się swoją wiedzą z zakresu IT. Facebookoholik, który zgłębia tajniki marketingu interaktywnego. Student V roku informatyki. W życiu off-line uwielbia grę w squasha, jazdę na gokartach oraz układanie budowli z klocków Lego (np. samochód). Lubi wyzwania.

Bartłomiej Prokocki Bartłomiej Prokocki (bartek.p) - Redaktor

Pasjonat technologii Microsoft z dużym naciskiem na Exchange Server. Dodatkowo interesuje się produktami System Center, Windows Server oraz Hyper-V.
Pracuje w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych na stanowisku Administratora IT.
Bardzo lubi to co robi, a praca którą wykonuje sprawia mu przyjemność.
Prywatnie fan(atyk) Farben Lehre, miłośnik wideofilmowania.

Dominik Trojnar

Dominik Trojnar (Kicekpicek) - Redaktor

W szkole zaczynał od programowania oraz tworzenia stron, na studiach zachłysnął się administracją środowiskiem opartym o Windows Server oraz wystartował w konkursie ImagineCup. Po awansie do drugiej rundy, zaczął się tym interesować na serio, co przyniosło mu dwukrotnie tytuł Finalisty ImagineCup w kategorii Technologie Informatyczne (IT Challenge) w 2010 i 2012 roku. Pracuje w firmie Predica, gdzie zajmuje się tworzeniem środowisk testowych związanych z zarządzaniem tożsamością - MIIS 2003, ILM 2007 oraz FIM 2010. W wolniejszej chwili fotografuje, jeździ na rowerze i bawi się w geocaching.

Krzysztof Żuk

Krzysztof Żuk (jkaeno) - Redaktor

Administrator systemów IT, programista, elektronik. Z branżą IT zawodowo związany od ponad 10 lat. W swojej pracy zajmuje się wdrażaniem i utrzymywaniem systemów informatycznych zbudowanych w oparciu o technologie Microsoft. Prelegent na spotkaniach Warszawskiej Grupy Użytkowników i Specjalistów Windows, absolwent Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych. Hobbystycznie zajmuje się grafiką 3D.

Wsparcie Microsoft

Wsparcie dla WSS, społeczności i Redakcji ze strony Microsoft:

Agata Dudar - Project Manager portalu GeekClub.pl

Agata Dudar


W Microsoft od 6 lat, obecnie na stanowisku Audience Marketing Managera.
Od 2 lat związana z programami akademickimi Microsoft.
Lokalny organizator konkursu Imagine Cup.

 

 

Przemysław Gałuszka - pomoc przy działaniu portalu GeekClub.pl

Przemysław Gałuszka


W firmie Microsoft od maja 2014, obecnie jest na stanowisku Audience Marketing Specialist (Business Guest).
Od 4 lat związany ze społecznością .NET w Polsce. Były Microsoft Student Partner Uniwersytetu Śląskiego oraz Microsoft Student Consultant regionu Śląsko-Małopolskiego.
Uwielbia social media oraz nowinki technologiczne, od których zaczyna każdy dzień.

 

 

WSS.pl poza WSS.pl

Intrygujący tytuł? Informacje z WSS.pl możecie również znaleźć na popularnych serwisach społecznościowych:

Historia WSS.pl

Portal nie powstałby, gdyby nie zaangażowanie wielu użytkowników, którzy w przeszłości bardzo aktywnie uczestniczyli w budowaniu naszej społeczności. Często są znowu aktywni (w grupach użytkowników, na forum) choć nie pełnią już oficjalnych funkcji na portalu.

 • Barbara Wróbel (basiaw7) - moderator, redaktor
 • Dawid Kuboszek (ns)
 • Dariusz Kiszkiel (dakota) - moderator, redaktor, ekspert
 • Dariusz Porowski (Dariusz.Porowski) - ekspert, redaktor, redaktor naczelny
 • Filip Centowski (itpro)
 • Gabriel Zgirski (gzgirski)
 • Grzegorz Niemirowski (gniemirowski) - redaktor
 • Jacek Kolonko (jkolonko) - redaktor
 • Justyna Spychała (Stokrota) - korekta językowa, ekspert
 • Kamil Karczmarczyk (l1m4k)
 • Karol Stilger (AaaA) - redaktor
 • Katarzyna Pawlonka (kapaw) - Microsoft Polska
 • Łukasz Foks (Foks) - moderator, redaktor, redaktor naczelny
 • Łukasz Olejnik (pow3r_shell) - redaktor
 • Łukasz Zięba (lukasz.zieba) - redaktor
 • Małgorzata Nowak-Piszlewicz (lovewss) - Microsoft Polska
 • Marcin Krzanowicz (Marffi) - Redaktor
 • Mariusz Kędziora (masakra) - Microsoft (IT Pro Evangelist)
 • Paweł Damian (horhe358)
 • Paweł Kiraga (can_do) - redaktor
 • Piotr Pawlik (BLACK_RIDER) - redaktor
 • Robert Stuczynski (noise) - moderator, redaktor, redaktor naczelny
 • Tomasz Bryja (tomekb) - redaktor naczelny
 • Włodzimierz Bielski (Vlodek) - redaktor
 • Wojciech Kowasz (Wojtek) - redaktor
 • Wojciech Napierała (voytass) - redaktor
 • Ziemek Borowski (ziembor) - ekspert portalu, redaktor

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.