BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Baza wiedzyRelacja z Konferencji Time For SharePoint - 2010

07-12-2010 00:01 | Piotr Pawlik
W dniach 15-19 listopada odbyła się konferencja Time For SharePoint – 2010. Całe wydarzenie wspierane między innymi przez portale WSS.pl oraz CodeGuru.pl zorganizowane zostało w czterech miastach Polski – Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie. Zapraszamy do relacji z konferencji.

Time for SharePoint - 2010

W dniach 15-19 listopada odbyła się konferencja Time For SharePoint - 2010. Całe wydarzenie wspierane między innymi przez portale WSS.pl oraz CodeGuru.pl zorganizowane zostało w czterech miastach Polski: Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie.

Celem konferencji było przekazanie najnowszych osiągnięć w SharePoint 2010. Grupa specjalistów ze społeczności IT w jedenastu sesjach zaprezentowała prawie trzystuosobowej publiczności szeroki wachlarz tematyczny. Wśród partnerów konferencji znalazł się portal WSS.pl oraz CodeGuru.pl, oraz grupy PLSSUG, Polish SharePoint Group oraz Polska Grupa SharePoint.

Sesje i prelegenci

Impreza rozpoczęła się 15 listopada  w Krakowie. Frekwencja była tak duża, że potrzebowaliśmy wsparcia firmy ABB w postaci dodatkowych krzeseł. Kilku uczestników musiało siedzieć na stołach, przez co atmosfera była bardzo przytulna.

Następnego dnia zespół prelegentów przeniósł się do Wrocławia. Dużym problemem okazała się okolica, która nie sprzyjała zmotoryzowanym słuchaczom, ponieważ brakowało miejsc do parkowania.

time for sharepoint 1

W ciągu tych dwóch dni zaprezentowano osiem unikalnych sesji. 

Michał Gołda poczęstował uczestników bardzo szczegółową sesją o Service Applications, podczas której omówił  między innymi architekturę, integrację z zewnętrznymi systemami oraz load balancingiem. Michał po raz kolejny na konferencji poświęconej platformie SharePoint, zaprezentował spory kawał wiedzy.

time for sharepoint 3 time for sharepoint 2

Ed Musters (SharePoint MVP) uraczył krakowską publiczność materiałem o workflowach w SharePoint 2010. Skoncentrował  się na elastyczności rozwiązań wykorzystujących Visio Services i SharePoint Designer. Podczas sesji pojawiło się trochę amerykańskiego show (mimo że jest z Kanady).

Łukasz Grala, który jest zaprawionym w bojach prelegentem zaprezentował najwyżej oceniany temat o Reporting Services. Po sesjach nasz prelegent nie miał łatwiej, ponieważ ustawiała się kolejka uczestników, która chciała uzyskać więcej informacji.

time for sharepoint 4 time for sharepoint 5

Michał Bojko zaprezentował temat wydajności SharePoint. Temat był lekki, bo nie traktował o bardzo skomplikowanych procedurach, aczkolwiek spotkał się z dużym uznaniem.

time for sharepoint 6 time for sharepoint 7

InfoPath 2010 - temat jeszcze mało znany w Polsce, ale dla tych, którzy uczestniczyli w sesji Bartosza Rzemka była to nie lada gratka. Niewielki stres naszego prelegenta nie miał wpływu na część merytoryczną, która została poprowadzona na bardzo wysokim poziomie.

Michał Nikołajuk zorganizował konferencję we Wrocławiu oraz bardzo mocno wspierał organizację w innych miastach.

time for sharepoint 8 time for sharepoint 9 time for sharepoint 10

Tobiasz "Anorak" Koprowski zaczarował publikę swoją sesją o SLA w SharePoint. Operował dziewiątkami i przepisami na to jak się nie narobić, ale dobrze zrobić.

17 listopada był dniem „wolnym" na przeorganizowanie sił.

W ciągu następnych dwóch dni, kolejno w Gdańsku i Warszawie zaprezentowano następne trzy unikalne sesje oraz wybrane sesje, który odbyły się wcześniej w Krakowie i Wrocławiu. W tych miastach frekwencja uczestników była bardzo wysoka i co warto podkreślić, publiczność była bardzo aktywna i zadawała ciekawe pytania. Wiele sesji kończyło się żywą dyskusją z uczestnikami.

time for sharepoint 11

Jarek Wenta oraz Łukasz Falaciński zaprezentowali najbardziej poszukiwany temat, czyli Backup & Restore. Godzinne sesje obu prelegentów ledwie dotknęły tematu, ale na pewno dały solidne podstawy do definiowania swoich scenariuszy do tworzenia kopii zapasowych platformy SharePoint.

time for sharepoint 12 time for sharepoint 13

Jakub Gutkowski, już po raz drugi w gronie prelegentów konferencji SharePoint, zaprezentował możliwości rozszerzania Visual Studio dla większej elastyczności podczas codziennej pracy. Bartosz Kierun pokazał platformę SharePoint z punktu widzenia architekta. Obie sesje bardzo ładnie dopełniły zestaw wszystkich prezentacji konferencji Time For SharePoint 2010.

time for sharepoint 14 time for sharepoint 15

Podsumowanie

Sama konferencja była nie lada wyzwaniem. Kilkunastu prelegentów w czterech miastach i ponad trzystu uczestników musiało idealnie się zgrać, aby uzyskać taki efekt jaki uzyskali. Zarówno sesje, prelegenci, jak i organizacja została bardzo pozytywnie oceniona. Dzięki wsparciu uczestników już teraz są prowadzone przymiarki do następnej edycji konferencji Time For SharePoint - 2011.

Materiały z konferencji można znaleźć pod adresem: http://www.timeforsharepoint.pl/publikacje/TFS2010.html

Autor relacji: Michał Bojko (nick: MichalBojko)

Michał BojkoNa portalu Windows Server System działa jako "Ekspert WSS". Pracuje jako kierownik projektów w firmie Starsoft, w Centrum Kompetencji SharePoint. Wspiera organizację konferencji o tematyce SharePoint: SharePoint 2010 Community Launch (maj 2010) oraz Time For SharePoint (listopad 2010).

tagi: Sharepoint

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.