BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Baza wiedzyRelacja z Microsoft Technology Summit 2011

26-10-2011 22:41 | Piotr Pawlik
W dniach 18-19 października odbyła się szósta edycja konferencji Microsoft Technology Summit w Warszawie. Są to wielkie nazwiska i niezwykła wiedza techniczna oraz technologiczna. Ludzie, o których w branży IT zawsze jest głośno. MTS to kilkadziesiąt godzin wykładów i warsztatów w gronie wybitnych ekspertów z Polski i zagranicy. Zobacz jak było w tym roku.

Tegoroczona konferencja Microsoft Technology Summit  odbyła się w dniach 18-19 października w Warszawie. Dużą zmianą w stosunku do wcześniejszych jej edycji była lokalizacja konferencji: MTS przeniósł się z tradycyjnego już miejsca, czyli Pałacu Kultury i Nauki,   do warszawskich targów EXPO XXI na Woli. Organizatorom konferencji należy pogratulować tej decyzji , ponieważ hala EXPO oferuje dużo większą przestrzeń na organizację tego typu konferencji niż PKiN. W porównaniu do poprzednich lat było przede wszystkim wygodniej, bardziej komforowo, nie trzeba było się przepychać pomiędzy stanowiskami, a nadal miało się wszystko na wyciągnięcie ręki i nie miało się wrażenia rozproszenia konferencji. Można powiedzieć, że MTS w hali EXPO XXI  trochę przypominał konferencję TechEd Europe, co uważam za duży sukces Microsoftu.

   

  

Sesja generalna

Podczas zeszłorocznego MTS’u Microsoft strał się przekonać uczestników konferencji do koncepcji Cloud Computingu. Dlatego też zarówno sesje dla specjalistów IT, jak i programistów w dużej mierze skupiały się na zagadnieniach takich, jak: BPOS, Office365, Windows Azure czy Visual Studio 2010.

Co zatem przyniosła tegoroczna konferencja? Jakie było przesłanie Microsoftu na następny rok kalendarzowy?

Sesję generalną rozpoczął Miha Kralj (Director in Office of CTO), prezentując najnowsze trendy technologiczne. Mówił o zastosowaniu sensorów, o geolokalizacji, wpływie portali społecznościowych na życie człowieka oraz chmurze jako zdalnym dysku twardym. Gość z zagranicy zaprezentował również wizję przyszłości rozwiązań IT. Jego prezentacja zrobiła duże wrażenie, była bardzo dynamiczna i zdecydowanie przyciągała uwagę uczestników – a zrobiona była na styl szybko ładujących się kafelków Windows Phone 7..

Następnie pałęczkę prowadzącego przejął Dariusz Piotrowski (Dyrektor działu Developer & Platform Group). Podkreślał on wagę, jaką w obecnych czasach odgrywają urządzenia i oprogramowanie (usługi), które otrzymuje klient. To nie są już zakupy prostych urządzeń, lecz pakietów zaawansowanych usług i funkcji, jakich dostarczają nowe technogie. Przykładem takich rozwiązań mogą być m.in. dotyk wielopunktowy, rozpoznawanie gestów i mowy czy też integracja z sieciami społecznościowymi. Dyrektor DPG mówił również o przenikaniu się życia prywatnego z biznesem – sytuacja ta wymusza na rynku budowanie urządzeń, które będą umożliwiały połączenie tych osobnych światów w bezpieczny sposób. Microsoft będzie dążył do zbudowania ujednoliconego ekosystemu i integracji różnych oferowanych przez siebie usług. Mogłaby to być np. integracja telewizorów, systemów operacyjnych Microsoft  urządzeń z Windows Phone 7 (Mango), usługi XBOX Live, usług w chmurze dla klientów komercyjnych (SkyDrive, Hotmail), aż po usługi w chmurze dla firm (Office365, Azure).

 

 

Przedstawiciele Microsoftu podczas sesji generalnej mocno zachęcali i motywowali do zapoznania się z nowym systemem dla urządzeń mobilnych – Windows Phone 7.5 Mango. Na scenie pojawił się reprezentat firmy Nokia, czyli partnera strategicznego firmy Microsoft na rynku urządzeń mobilnych. Mogliśmy usłyszeć o przemianach w Nokii i kluczowej decyzji, czyli rezygnacji z rozwoju platform Symbian i MeeGo i przejściu na Windows Phone Mango. Jak zapewniał przedstawiciel,pierwsze telefony Nokii z systemem Windows Phone mają pojawić się pod koniec tego roku.

Dariusz Piotrowski zaprosił na scenę również Bartłomieja Zassa, który zaprezentował możliwości samego systemu Mango.

Podczas sesji generalnej wystąpił także Radek Łebkowski, który odgrywał rolę DBA i miał przygotować w pięć minut raport dla dyrektora. Oczywiście, prezentacja było oparta o najnowszy system bazodanowy SQL Server 2012 „Denali”. Radek pokazał krótkie demo, jak korzystać z  mechanizmów raportowania i analizy danych wraz z danymi pochodzącymi z Windows Azure.

Na zakończenie pojawił się Mariusz Kędziora, który poprawdził sesję na temat Windows Intune przypominającą wyścigi formuły jeden. W bardzo krótkim czasie pokazał, co możemy osiągnąć, mając do dyspozycji Intune.

 

 

Sesje na MTS 2011

Tegoroczna konferencja Microsoft Technology Summit zgromadziła blisko 3000 osób. Tradycyjnie już była skierowana do wielu odbiorców sektora IT, przede wszystkim konsultantów, architektów, administratorów, programistów, managerów oraz pasjonatów rozwiązań Microsoft.  

Od godziny 7:30 uczestnicy mogli się rejestrować, a sesja otwierająca (keynote) była zaplanowana na godzinę 09:30, więc było sporo czasu na zjedzenie porządnego śniadania i wypicie porannej kawy przed startem.

W ciągu dwóch dni konferencji uczestnicy mogli zaplanować sobie osiem sesji technicznych (po cztery każdego dnia), które można było wybrać w elektronicznej agendzie na stronie MTS. Wybór był całkiem spory (60 sesji), ponieważ równolegle odbywało się 7 prezentacji.

Tematyka sesji była dosyć zróżnicowana. Poruszano między innymi takie tematy, jak: chmura prywatna, Office System w środowisku firmowym i chmurze, tworzenie aplikacji Web, Windows Client, platforma aplikacyjna, certyfikacja Microsoft, wdrażanie systemów i aplikacji, bezpieczeństwo, programowanie pod Windows Phone, tworzenie aplikacji konsumenckich i User Experience.

Jak co roku na MTS pojawiło się wielu znanych prelegentów z Polski i świata. Wśród zagraniczych gości (poniekąd mistrzów prezentacji, robiących prawdziwe show) mogliśmy posłuchać takich prelegentów, jak David Chappel (sesja o Windows Azure i PAAS), Jaime Rodriguez (HTML5), John Craddock (Windows Azure) oraz wizjonera sesji generalnej – Miha Kralj’a. Polskę reprezentowało wielu pracowników firmy Microsoft, polscy posiadacze tytułu MVP oraz eskperci z firm zewnętrznych, których sesje były na wysokim poziomie technicznym, co można przeczytać w recenzjach w dalszej części tej publikacji. W „biało-czerwonych barwach” wystąpili, między innymi: Tomasz Kopacz, Wojciech Poniatowski, Damian Widera, Łukasz Grala, Daniel Biesiada, Marek Pyka, Radosław Łebkowski, Tadeusz Golonka, Paweł Pławiak, Artur Żarski, Bartłomiej Zass, Mariusz Kędziora, Paweł Potasiński, Marek Adamczuk, Szymon Kobalczyk i wielu innych (kompletna lista prelegentów dostępna tutaj: https://rejestracja.mtskonferencja.pl/sessions.aspx).

 

 

Podczas 30-minutowych przerw pomiędzy sesjami uczestnicy mieli możliwość dyskutowania z prelegentami, konsultowania się z ekspertami, zwiedzania stoisk partnerskich, uzupełnienia energii (dużoooo jedzenia i napojów), korzystania z rozrywek w strefie „Internet Explorer 9” czy też odpoczynku w strefie „Chillout”. Moim zdaniem jedną z najważniejszych zalet przeniesienia konferencji do hali EXPO XXI była właśnie stera „Chillout” – bardzo duża przestrzeń z miękkimi pufami i leżankami, ciekawa kolorystyka tego miejsca oaz dostęp do sieci WiFi – czego trzeba więcej zmęczonym ekspertom?

Zobaczcie teraz wypowiedzi zawierające opinie na temat konferencji. Pytanie brzmiało: „Która z sesji MTS 2011 była najciekawsza?”.

Maciej Aniserowicz „procent” (Redaktor Code Guru, MVP): Moim zdaniem najlepszą sesją tegorocznego MTSa było wystąpienie Macieja Grabka zatytułowane "Tips & Tricks dla programistów Windows Phone". Nigdy nie tworzyłem aplikacji na omawianą platformę, jednak ta garść porad z pewnością przyda się w przyszłości, jeśli kiedyś zacząłbym swoją przygodę z programowaniem mobilnym. Świetnie dobrane dema wskazywały na wrażliwe aspekty programowania mobilnego, często pomijane przez programistów. Widać było, że prelegent nie mówi po kolei jedynie wyuczonych formułek, lecz naprawdę zna się na temacie i jest zaprawiony w programistycznych bojach. Dodatkowo całość poprowadzona była w bardzo profesjonalny sposób.

Pełną relację Maćka z MTS znajdziecie na blogu: http://www.maciejaniserowicz.com/post/2011/10/23/Relacja-z-MTS-2011.aspx

Jakub Brodecki (MCT, Jakub Brodecki Consulting): Myślę, że najbardziej podobała mi sie sesja Mariusza Kędziory o chmurze prywatnej, która była bardzo czytelnym wprowadzeniem do tej tematyki. Zaletą sesji był prosty przekaz, który wielu uczestnikom sesji zilustrował zasadę działania nowej technologii bez zbędnych szczegółów technicznych.

Piotr Pawlik (Redaktor WSS.pl, MVP): W tym roku postanowiłem skorzystać z porad kilku znajomych, i wybrać się na sesję dotyczącą tematu, o którym nie mam zielonego pojęcia. I tak oto padło na sesję Szymona Kobalczyka o tytule „Hakowanie Kinect”. Na co dzień nie jestem programistą (a w Visual Studio nie pisałem zbyt wiele), ale tematyka wydała mi się intrygująca, bo w wolnym czasie gram na tej właśnie konsoli. Szymon podczas sesji opowiedział o budowie samego urządzenia (już wiem, jak działają kamery wbudowane w to urządzenie), jak podłączyć kontroler do PC’ta, dostępnych SDK i jak można je wykorzystać we własnych projektach. Na mnie duże wrażenie zrobiły filmiki z Sieci, które pokazywały możliwości tego produktu, o których wcześniej nie myślałem. Sposób prezentacji i przekaz prelegenta były bardzo profesjonalne! Szymon zachęcił mnie do pobrania SDK’a i eksperymetowania.

Łukasz Herman (Moderator WSS.pl): Najciekawsza była sesja „Zarządzać i kontrolować! – czyli jak ujarzmić prywatną chmurę” w wykonaniu duetu Damiana Świderka i Marka Pyki. Byli świetnie zgrani i aż z podziwem oglądało się ich sesję. Szkoda tylko, że mieli tak mało czasu.

 

 

Impreza After Party z Internet Explorer 9!

Organizatorzy MTS po raz pierwszy w historii konferencji przygotowali imprezę wieczorną, która okazała się dużym sukcesem. W ubiegłych latach to członkowie społeczności organizowali tego typu luźne spotkania przy piwie, jednak nie było to robione na tak dużą skalę. Z uwagi na miejsce imprezy (w budynku EXPO XXI), nie trzeba było się przemieszczać – piwo i przekąski dojechały na miejsce konferencji. Imprezę zorganizował dział Microsoftu odpowiedzialny za rynek konsumencki, w tym za  promocję przeglądarki Internet Explorer 9. Uczestnicy MTS mogli zarówno podczas imprezy, jak i całej konferencji zapoznać się z nowościami IE9, pograć na XBOX’ach z podłączonym kontrolerem ruchu, sprawdzić najnowsze telefony z Mango na pokładzie oraz zaprojektować swoją koszulkę z logo Interent Explorer 9.

 

 

Największą niespodzianką imprezy wieczornej był występ zespołu składającego się tylko z kobiet – na scenie pojawiły się SheMoans (zespół znany między innymi z występów w programie „Szymon Majewski Show”). Dziewczyny miały bardzo dobre (ostre!) brzemienie i udało im się ruszyć z miejsc tłum informatyków :), a to nie lada wyczyn.

 

Kolejną zaletą wieczonej imprezy była strefa ATE (Ask the Expert) zlokalizowana w strefie „Chillout”, gdzie do dyspozycji uczestników konferencji byli eskperci produktowi Microsoft (wielu MVP udzielających się również na portalach CodeGuru.pl i WSS.pl).

 

 

Stoiska partnerów i konkursy

MTS to nie tylko sesje, lecz także możliwość dyskutowania, nawiązania kontaktów biznesowych i sprawdzenia nowych rozwiązań oferowanych przez partnerów Microsoft. W tym roku złotymi partnerami konferencji były firmy Intel, HP oraz DELL. Oprócz tego swoje usługi i produkty prezentowały takie firmy, jak AudioCodes, CombiDATA, CODETWO, Promise,  VEEAM, QUEST Software, PASSUS i wiele innych.

Na każdym ze stoisk można było otrzymać po pierwsze fachową więdzę, a po drugie – wiele giftów firmowych. Po wypełnieniu ankiety można było też wygrać naprawdę ciekawe nagrody (konsole XBOX, telefon z Windows Phone 7, itd.).

Swoje stoisko wystawiły również „Społeczności IT”, które szerzyły wiedzę na temat grup offline i online działających na terenie Polski, a także promowały usługę Windows Azure (można było się zapisać na 60-dniową subskrypcję testową). Podczas przerw można było wygrać koszulki z logo „Społeczność IT”.

Warto również wspomnieć o konkursie „Tagowanie MTSa”, zorganizowanym przez Grzegorza Tworka (MVP). Konkurs polegał na tym, że uczestnicy konferencji biorący udział w zabawie musieli odnaleźć 10 tagów i zeskanować je za pomocą telefonów komórkowych wyposażonych w oprogramowanie gettag lub inne umożliwiające skanowanie kodów typu QR. Osoba, która najszybciej zeskanowała 10 kodów, wygrywała.

 

Podsumowanie

Podczas tegorocznego MTSu mogliśmy dowiedzieć się więcej o kierunkach rozwoju technologii i jej wpływie na życie ludzkie oraz o wizji Microsoftu na przyszłość.  Według giganta z Redmond dużą wagę w obecnych czasach odegrają urządzenia i oprogramowanie (usługi), a sam Microsoft stara się spełnić oczekiwania klienta w tym zakresie.

W trakcie konferencji Microsoft ogłosił również rozpoczęcie drugiej edycji międzynarodowego programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, skierowanego do lokalnych firm oraz partnerów tworzących oprogramowanie i aplikacje. http://www.microsoft.com/poland/twoja-firma/

Plusy MTS 2011:

 • Nowe miejsce (EXPO) – bardzo dużo miejsca, ale wszystko pod ręką. Przypominało to konferencję TechEd.
 • Oficjalne After Party – możliwość integracji dużej grupy uczestników przy piwku oraz ciekawy koncert.
 • „Chillout zone” – rewelacyjna aranżacja, bardzo wygodnie.
 • Strefa ATE dostępna podczas imprezy („Szkoda, że tylko podczas imprezy”).
 • Dużo stoisk partnerskich i wartościowe nagrody.
 • Networking – nie ma to jak spotkać wielu znajomych w jednym miejscu.
 • Ciekawa forma sesji na zakończenie konferencji.
 • Wysoki poziom i profesjonalizm sesji.

Minusy MTS 2011:

 • Brak elektronicznego systemu ankietowego, np. skanowania identyfikatorów
 • Nudna prelekcja reprezentanta Nokii podczas keynote
 • Brak konkursu Speaker Idol
 • Brak informacji o Windows 8/Windows Server 8 (rozumiem, że tylko USA ma dostęp do tych informacji).
Autorzy:
 • Redakcja WSS.pl
 • Redakcja CodeGuru.pl
Zdjęcia:
Korekta:

Komentarze 27

Wojtek Maślanka
Wojtek Maślanka
73 pkt.
Poczatkujacy
27-10-2011
oceń pozytywnie 4
To ja chyba byłem na innym MTSie... Poziom sesji technicznych po prostu dramatyczny... Z roku na rok MTS zminia się w spotkanie czytelników "Bajtka", a nie ludzi znających sie na rzeczy...
panoramix
panoramix
1169 pkt.
Senior
27-10-2011
oceń pozytywnie 2
Zgadzam się z przedmówcą - ten MTS to była ŻENADA ... gdybym za to zapłacił sam to dosłownie chyba "bym się pociął ". Prelekcje, których aktualność sięgała 2 lata wstecz, poziom sesji technicznych - powiedzieć, że ŻENADA to obrazić ŻENADĘ - kosmos - facet z DELL wmawiający mi, że główny powód migracji do W7 to "Fajny kolorowy GUI" - ROTFLLMAO, ZERO - totalny NULL informacji o nowościach, prezentacje techniczne - więcej można wyczytać z technetu. BRAK MI SŁÓW...TEGO SIĘ NIE DA OPISAĆ NIE RZUCAJĄC BLUZGAMI!!
swit11
swit11
295 pkt.
Junior
27-10-2011
oceń pozytywnie 0
Dołączę się do komentarzy - z roku na rok jest coraz gorzej - nie wiem jak już można inaczej dotrzeć do organizatorów może komentarze pod tym artykułem pomogą. Pomyślcie zanim zrobicie konferencje za rok - bo w tej chwili na zmianę zasługuje wszystko, od miejsca konferencji po prelegentów "z nielicznymi wyjątkami" po tematykę - jedyny plus, jaki znalazłem to katering i jak zawsze fajne dziewczyny;) Pozostałych zachęcam do wypełnienia ankiety na stronie MTS2011 - może głos większości zadecyduje.
Łukasz Wojnicki
Łukasz Wojnicki
369 pkt.
Junior
27-10-2011
oceń pozytywnie 0
Byłem pierwszy raz. Po wcześniejszych relacjach myślałem, że spotkanie to będzie dla mnie super przeżyciem i doświadczeniem. Niestety, po pierwszych wykładach czar prysł. Wszędzie "produkty", "cięcie kosztów", "oszczędności". Najbardziej drażniące mnie pojęcia w dzisiejszej pracy. Jeśli miałbym sam za to zapłacić, to byłbym na siebie zły. Od strony posiłków było jednak rewelacyjnie. Samo spotkanie nie wywarło na mnie pozytywnego wrażenia.
Łukasz Wojnicki
Łukasz Wojnicki
369 pkt.
Junior
27-10-2011
oceń pozytywnie 0
Jedyny pozytywny wykład dotyczył mitów całej tej chmury prywatnej. Wykładowca, pomimo że z Microsoftu, pięknie rozbijał kolejne bańki i czar pryskał z każdym słowem. Generalnie takie jest moje zdanie na ten temat, że to jeden wielki pic na wodę fotomontaż mający na celu zmniejszenie obsady ludzi odpowiedzialnych za technologię i większa inwigilacja w nasze dokumenty i naszą prywatność. No i "cięcie kosztów" i "oszczędności". Nic poza tym. Usługa stworzona przez Microsoft pod presją nowoczesnych menedżerów.Edytowano 1 raz. Ostatnio 2011-10-27 11:05:53 przez lukaszwojnicki.
Sławomir Łukaszuk
Sławomir Łukaszuk
27-10-2011
oceń pozytywnie 0
Nie wypowiadam się bo nie wiem jak było ale 2 dniowa impreza i tylko kilka i to w dodatku kiepskiej jakości zdjęć (nieostre). Może warto byłoby pomyśleć o profesionaliście, który zna się na rzeczy. Ps. Czy zostało kilka promisowych gratisów ? z chęcią przygarnę.
Piotr Pawlik Redaktor
Piotr Pawlik
3486 pkt.
Guru
MVP
27-10-2011
oceń pozytywnie 0
@Chopin: ...tylko kilka i to w dodatku kiepskiej jakości zdjęć (nieostre) - zdjęcia są w wystarczająco dobrej rozdzielczości i są nadesłane przez społeczność (są bardzo ciekawe moim zdaniem). Na samym MTS była dostępna oficjalna Pani fotograf, ale te zdjęcia są robione dla Microsoft (więc zachęcam do kontaktu z działem PR - otrzymanie takich zdjęć znacznie wydłużyłoby czas publikacji).
Marcin Milewski
Marcin Milewski
1257 pkt.
Senior
27-10-2011
oceń pozytywnie 0
mi, w Chrome po kliknieciu w zdjecia otwiera sie okno dialogowe z zapisem takowego zamiast otowrzyc zdjecie wieksze...
Stanisław Delost
Stanisław Delost
91 pkt.
Poczatkujacy
27-10-2011
oceń pozytywnie 0
tez tak mialem z 036.jpg :)
Tobiasz Janusz Koprowski Ekspert WSS
Tobiasz Janusz Koprowski
787 pkt.
Senior
MVP
27-10-2011
oceń pozytywnie 0
Ciekawe, że akurat 036 :) A co do zdjęć to autor niektórych z nich specjalizuje się poniekąd w robieniu zdjęć nieostrych, niepewnych, drżących i nadających się do oglądania tylko jako migawki. Jak pisał BlackRider - wszystko jest kwestią dostępności. Jestem przekonany, że w ciagu najblizszych kilku tydodni pełen profesjonalny set będzie na stronie konferencji. BTW zdjęć jest dużo więcej :)
Marcin Błaszczak Ekspert WSS
Marcin Błaszczak
484 pkt.
Junior
27-10-2011
oceń pozytywnie 0
Ciesze się że nie bylem tym razem na MTS ;) i pojechałem do Kopenhagi. BellaCenter i 6000 ludzi, sesje przez 4 dni, po 4 dziennie. Faktycznie cena troszkę inna bo w euro ale jak ktoś zarabia w euro to dla niego 1400 to tyle samo co dla nas 700 :)
Sławomir Łukaszuk
Sławomir Łukaszuk
28-10-2011
oceń pozytywnie 0
Ps. Co z gratisami ? Zostało coś dla mnie :D ?
Grzegorz Gałęzowski Ekspert WSS
Grzegorz Gałęzowski
1134 pkt.
Senior
28-10-2011
oceń pozytywnie 0
Bardzo proszę nie obrażać czytelników "Bajtka" :)
Krzysztof Kucza
Krzysztof Kucza
20 pkt.
Nowicjusz
28-10-2011
oceń pozytywnie 0
Na konferencji byłem pierwszy raz i w przyszłym roku z pewnością też pojadę. Widzę, że inni komentujący liczyli tutaj na ogromny zastrzyk wiedzy i zaawansowane warsztaty. Nie liczyłem na to. Jechałem z nadzieją ,że konferencja pozwoli mi zrozumieć w jakim kierunku zmierza Microsoft, czym warto się zajmować. I nie zawiodłem się. Sesje (IT Pro) oraz spotkania z ekspertami pozwoliły mi zweryfikować swoją wizję i kierunki rozwoju działu IT jakim się zajmuję.
Sławomir Łukaszuk
Sławomir Łukaszuk
29-10-2011
oceń pozytywnie 0
Może coś więcej o tej wizji napiszesz? w którym wg. ciebie kierunku powinniśmy iść?
bliter
bliter
108 pkt.
Junior
29-10-2011
oceń pozytywnie 0
też miałem nadzieję na informacje w jakim kierunku idzie IT według Microsoft, zamiast tego dowiedziałem się jak zmieniała się myszka i klawiatura Pana z MS na przestrzeni lat.... Byłem może na 1-2 sesjach które byłyby akceptowalne ale na MTS 2008. Reszta to strata czasu. Proponuję zmianę nazwy na Microsoft Marketing Summit i rezygnacje z opłat.
D3M80L
D3M80L
1 pkt.
Nowicjusz
29-10-2011
oceń pozytywnie 0
Ja tylko dorzucę parę fotek - nie są rewelacyjne, ale zawsze coś mozna znaleźć :) https://skydrive.live.com/?cid=E2EED297C7A63060&id=E2EED297C7A63060%211870&sc=documents
Łukasz M
Łukasz M
252 pkt.
Junior
29-10-2011
oceń pozytywnie 0
PLUSY MTS 2011 .......... •Wysoki poziom i profesjonalizm sesji - to już GRRRUUUBBBBA przesada - autor releacji chyba był na jakiś innych sesjach. Poziom był żenujący. Dobrze że za "konferencję" nie zaplaciłem z własnej kieszeni. Z konferencją drugiego dnia dałem sobie juz spokokój.
Protoss
Protoss
418 pkt.
Junior
29-10-2011
oceń pozytywnie 0
No cóż "Jaki WSS taki MTS" :-) przypominam ,że nadal brakuje przycisku "Lubię To".Edytowano 1 raz. Ostatnio 2011-10-29 21:23:55 przez Protoss.
bliter
bliter
108 pkt.
Junior
29-10-2011
oceń pozytywnie 0
Co do nowego WSS to jakoś nie przekonuje mnie design ala facebook czy tweeter. Zresztą jak rozmawiam ze znajomymi mają podobne odczucia i jakby mniej odwiedzają tę witrynę. Wiem że teraz jest cool bo mamy "Powered by Windows Azure" ale chyba nie o to chodzi. Może z duchem czasu przenieśmy też MTS do "chmury" :)
pi
pi
414 pkt.
Junior
pi
31-10-2011
oceń pozytywnie 0
Jest progres, ostatnio były Resource kity Windows 98, a tym razem już Visty :) czy to wizja ms na nakblizsze lata?
Piotr Pawlik Redaktor
Piotr Pawlik
3486 pkt.
Guru
MVP
31-10-2011
oceń pozytywnie 0
@pi: jak sama nazwa wskazywała są to gratisy, więc jak ktoś ma ochotę edukować się z Visty to dobrze i chętnie się poczęstuje książką wystawioną za darmo. Nie ma co narzekać! Pamiętaj, że zawsze możesz sobie kupić na konferencji w tańszej cenie najnowsze wersje podręczników zarówno ENG, jak i PL.
Bildos
Bildos
736 pkt.
Senior
02-11-2011
oceń pozytywnie 0
Nigdzie nie ma podanej liczby uczestnikow ? Ile bylo uczestnikow ???
Ziemek Borowski
Ziemek Borowski
02-11-2011
oceń pozytywnie 0
@Bildos - to nie jest ogłoszenie organizatora tylko relacja redakcji. :) Na oko koło 3 tysięcy było (na generalce rozpoczynającej jakieś 3/4 sali - jak rozumiem na 3 tysiące miejsc zaplanowanej - było zapełnione).
pi
pi
414 pkt.
Junior
pi
02-11-2011
oceń pozytywnie 0
@BLACK_RIDER: pozwolę sobie jednak trochę ponarzekać, nie jest to darmowa konferencja i pewne oczekiwania uczestnicy jednak mają. Nie będę tu porównywać "zawartości plecaka" z zachodnimi konferencjami. Świat się troche skurczył, bywamy w różnych miejscach na różnych imprezach i pewne porównania niestety same się cisną.
Piotr Pawlik Redaktor
Piotr Pawlik
3486 pkt.
Guru
MVP
03-11-2011
oceń pozytywnie 0
@pi: Podzielam twoją opinię, ale nie do końca zgadzam się z porównywaniem giftów z MTSu z konferencjami zagranicznymi, ala TechEd, InfoSec, BlackHat, itd. - tam są o wiele większe budżety na organizację, wielu dużych sponsorów, inne cele biznesowe i marketingowe, a i sama opłata za konferencję jest około 3 razy większa. Oczywiście zgadzam się, że giftów powinno być więcej i tu można spokojnie narzekać (ankiety!!!).
Wojciech Poniatowski
Wojciech Poniatowski
10108 pkt.
Guru
MVP
Właściciel projektów
Uczestnik projektów
05-11-2011
oceń pozytywnie 0
Moje zdjęcia: http://poniat.wordpress.com/mts-2011/
pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.