BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
Paweł Potasiński Microsoft
Paweł Potasiński
7713 pkt.
Guru

0

Całkiem niedawno redakcja portalu ogłosiła akcję polegającą na zgłaszaniu sugestii dotyczących obecnej formy portalu - patrz http://wss.pl/Coulisse/18378.aspx. A może byłoby rozsądnie podyskutować otwarcie o tym, co zrobić, żeby WSS.pl był jeszcze fajniejszym portalem? Pomyślałem, że umieszczę tu moje propozycje tego, co bym zmienił / dodał, tak na dobry początek. A zatem...

Czego brakuje mi w WSS.pl i co bym zmienił (technologicznie i merytorycznie)?

·         Przydałby się alternatywny sposób zgłaszania publikacji (doc/docx) – obecnie trzeba gdzieś wrzucać na sieć ew. obrazki do artykułów, bardzo niewygodne
·         Potrzebna jest lepsza (i dobrze opisana w regulaminie) punktacja w programie lojalnościowym (dać szansę ludziom pomagającym na forum, zminimalizować ilość punktów za newsy)
·         Kiedyś można wprowadzić coś a la specjalizacje w profilach (za XXX punktów za pomaganie na forum user w statusie dostaje status – np. specjalista SQL Server, eskpert Windows Client itd. – kategorie takie, jak fora techniczne)
·         Wypadałoby zwiększyć liczbę wyświetlanych ekspertów (niekoniecznie miesiąca, może lepiej roku) do 10, a nawet do 20. Usunąć awatary – i tak są w profilach, zainteresowani sobie klikną. Więcej ekspertów – więcej userów zachęconych do aktywności :-)
·         Trzeba poprawić edytor na forum (cały czas są z nim problemy – np. czasem formatuje dalej stylem kodu, gdy blok kodu już się skończył)
·         Trzeba poprawić osadzanie kodu w postach na forum (przy za dużych blokach wątki na forum potrafią zając taką szerokość, że znikają przyciski – np. przycisk Odpowiedz)
·         Nie widzę możliwości regulacji wielkości czcionki w sygnaturze (a te wszystkie teksty w stylu „Kliknij Pomógł mi” chcę zmniejszyć…)
·         Brakuje chyba udziału ekspertów WSS w procesie weryfikacji publikacji (od strony merytorycznej)
·         Przydałoby się, żeby redakcja i eksperci WSS namawiali ludzi publikujących ciekawe rzeczy na blogach do pisania artykułów / nagrywania sprintcastów (tych 15 min. Webcastów) - nawet do modyfikacji postów z blogów i umieszczania ich w ramach WSS jako artykułów / nagrań
·         Webcasty / sprintcasty powinny być mocno eksponowane – to jest dobry nośnik wiedzy (przykład: czy ktoś wie, gdzie na Technecie opublikowano nagrania moje i Damiana Widery? No właśnie – wiem ja i wie Damian ;-))
·         Nie można zgłaszać przez engine recenzji książek i sprawozdań z eventów
·        Przydałyby się jakieś materiały promujące WSS – tapety, wlepki na blog (tu nie tylko – WSS User, ale WSS Guru, Ekspert WSS i tak dalej) – taka strona Extras, coś a la to, co jest na stronie MTS. Szalenie pomaga to promować portal bloggerom i osobom prowadzącym własne strony.

·         MEGAWAŻNE: Brakuje możliwości zrobienia przez działanie na WSS czegoś dobrego poza IT – dajcie jako nagrodę za punkty w programie lojalnościowym możliwość przekazania kwoty / komputera / czegokolwiek na NGO / domy dziecka / szkoły / przedszkola / etc.

PS1. Powyższe punkty pochodzą z mojego maila wysłanego na adres sugestie@wss.pl, na który można nadsyłać swoje pomysły na rozwój portalu. Chętnie przeczytam, jakie są Wasze sugestie i  czy moje propozycje mają w ogóle sens, bo może gdzieś bujam w obłokach :-)
PS2. Hihi, znowu off-topic z mojej strony :-)

--
Pozdrawiam,Paweł Potasiński, SQL Server MVP { Rozwiązałem Twój problem? Kliknij Rozwiązanie. Pomogłem Ci? kliknij Pomógł mi. }
Edytowano 1 raz. Ostatnio 2010-08-17 09:45:00 przez C3PO.
tagi: Information Technology   MVP   SQL   SQL Server   webcasty   Windows   Windows Client

Pozdrawiam,
Paweł Potasiński

Kamil Boś
Kamil Boś
403 pkt.
Junior

0

Ja również kilka dni temu wysłałem maila pod ten adres: sugestie@wss.pl.
Kiedy pojawi się ocena sugestii ?

Pozdrawiam
camel25

MCP, MCTS

Grzegorz Tworek Ekspert WSS
Grzegorz Tworek
2677 pkt.
Guru
MVP

0

Mam wrażenie, że miejscami trochę próbujesz zmierzać w stronę EE. Ale z drugiej strony, tempo "życia" na forum EE jest takie, że może warto?
Nie ma co się ograniczać i skoro patrzymy na lepszych, to do sugestii dorzuciłbym "eksperckie" koszulki na które naprawdę ciężko trzeba punktami zapracować. W społecznościach taka koszulka budziłaby natychmiastowy i należny szacun. Koszulki nie powinny "zużywać" punktów, ale proponowane byłyby tylko tym, którzy od startu programu zdobędą na przykład 500, 1000, 5000 i 10000 punktów.--Grzesio [MVP, SE Club]

Grzesio
[MVP, SE Club]

Paweł Potasiński
7713 pkt.
Guru

0

Grześ, przez chwilę myślałem, czy nie wyciąć tego fragmentu o punktach i punkcikach. Ale z drugiej strony z tych punkcików może coś ciekawszego wynikać (patrz - wyboldowany punkt). Nie każdy będzie wymieniał punkty na Techedy i klawiatury ;-)

A Experts-Exchange? Formuła płatnego portalu jest chyba mimo wszystko daleka od formuły WSS, tak obecnej, jak i przyszłej :-)--Pozdrawiam,Paweł Potasiński, SQL Server MVP { Rozwiązałem Twój problem? Kliknij Rozwiązanie. Pomogłem Ci? kliknij Pomógł mi. }

Pozdrawiam,
Paweł Potasiński

Łukasz Foks Microsoft
Łukasz Foks
1895 pkt.
Guru

0

Cześć!
Dzięki Pawle za wątek. Jak najbardziej będziemy go również obserwować :) Wątek przykleiłem, tak więc mam nadzieje, że "nie zginie" w obrębie tego forum. Akcję "sugestie" zdecydowanie można uznać za sukces - dostaliśmy 40. rzeczowych odpowiedzi. Autorzy już niedługo zostaną poinformowani o nagrodach (prośba o uzupełnienie adresów w profilach). A my w obrębie zespołu teraz dokładnie analizujemy co proponujecie i staramy się jak najszybciej najbardziej trafione pomysły zmienić w konkretne zadania!

Dzięki raz jeszcze!--Pozdrawiam foks@wss.pl

Pozdrawiam
foks@wss.pl

Grzegorz Tworek
2677 pkt.
Guru
MVP

0

Nie chodzi mi o płatność. Tego WSSowi nie życzę. Podobnie jak nie ma chyba sensu (przynajmniej na razie) "wycena" pytań.

Ale przyznasz sam, że WSS w porównaniu z EE jest gnuśny i leniwy. EE ma trochę wad, ale chyba jednak więcej zalet. Więc czemu nie uczyć się od najlepszych?

A wyboldowany punkt obiema ręcami popieram, choć może to nie być takie trywialne od strony organizacyjnej...--Grzesio [MVP, SE Club]

Grzesio
[MVP, SE Club]

Robert Stuczynski VIP
Robert Stuczynski
8560 pkt.
Guru
MVP

0

Podepne sie. Po raz nty na wss.pl, ale chyba pierwszy publicznie zglaszam zapotrzebowanie na blok kalendarium (grupy oraz inne akcje online) odpowiednio wyeksponowane na stronie glownej. Kalendarum jest fajne ale nikt tam nie zaglada. Teraz miejsce kalendarium zajmuja eksperci miesiaca - chlopaki super robote odwalacie (respekt!!) ale czy to miejsce naprawde musialo tak zostac zagospodarowne? Moze ekspeci przeniosa sie tam gdzie news dnia - to bedzie dopiero podium.--Robert Stuczynski (Noise) - Microsoft MVP

Robert Stuczynski (Noise) - Microsoft MVP

Paweł Potasiński
7713 pkt.
Guru

0

Wszystko, co jest po prawej, może poza ekspertami (hehe, lansik rządzi), ale zmniejszonymi, wrzuciłbym w stopkę i od razu  byłoby miejsce i na kalendarium, i na inne fajne i potrzebne boxy :-) Szczerze? Chyba jeszcze nigdy nie kliknąłem w żaden z tych linków od biuletynów zabezpieczeń i MS w Polsce :-D--Pozdrawiam,Paweł Potasiński, SQL Server MVP { Rozwiązałem Twój problem? Kliknij Rozwiązanie. Pomogłem Ci? kliknij Pomógł mi. }

Pozdrawiam,
Paweł Potasiński

Robert Stuczynski VIP
Robert Stuczynski
8560 pkt.
Guru
MVP

0

Szkoda ze "Z blogów społeczności" tez jest tak niedowartosciowane. Box jakby na sile wepchniety na wss. Pisalem kiedys by nim zastpic "nowosciz z Technet" ale chyba nie bylo przychylnosci do pomyslu bo nadal jest na samym dole :( a linki do tresci bywaja tam naprawde super.

Sprawa customizaji menu gornego tez nei wiem czy ruszy. A wydaje sie ze tu jest spore pole do popisu co juz kiedys Redkacji opisalem. Np. tak jak pozycje w mneu Spolecznosci moznaby zorbic pozycje Forum rozwijana dodajac najczesciej uzwane pozycje typi "twoje posty".

Nie pisalem tego w akcji "sugestie" bo wole o tym podyskutowac gdyz kazdy moze tu dodac jakies uzupelnienie tego co opisalem.--

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2010-08-17 10:35:13 przez noise.

Paweł Potasiński
7713 pkt.
Guru

0

Z tego wszystkiego mi się kierunki pomieszały :-) Chodziło oczywiście o to, co jest w lewym "sidebarze".

Pomysł Grzesia z koszulkami też dobry, przynajmniej niektórzy mogliby zostać chodzącymi reklamami ;-)--Pozdrawiam,Paweł Potasiński, SQL Server MVP { Rozwiązałem Twój problem? Kliknij Rozwiązanie. Pomogłem Ci? kliknij Pomógł mi. }

Pozdrawiam,
Paweł Potasiński

Grzegorz Tworek
2677 pkt.
Guru
MVP

0

Sam dzisiaj jestem chodzącą reklamą z pięścią i XPRT na klacie. ;)
Takie koszulki maja sens, przy czym osobiście uważam, że:
a) muszą mieć dobrą jakość
b) muszą mieć mało ordynarny wzór dający się cywilnie nosić
c) powinny się zauważalnie różnić między "poziomami" eksperta
d) powinny być dawane z rozwagą i tylko dla tych, którzy serio punktami zapracowali

Wtedy aż miło będzie taką koszulkę nosić.--Grzesio [MVP, SE Club]

Grzesio
[MVP, SE Club]

Cezary Ołtuszyk
Cezary Ołtuszyk
485 pkt.
Junior

0

W większości popieram, ale mam klika swoich "ale" :)

Po pierwsze, to z mojej perspektywy pokazywanie avatarów przy ekspertach miesiąca daje troche większy kontakt z osobami udzielającymi się na forum. Może się to wydawać trochę dziwne, ale uważam, że jest to odrobinę lepsze niż sam ("suchy") nick. Co do pokazywania pierwszej dziesiątki - jestem całkowicie za. Myślę, że jeżeli "Biuletyny zabezpieczeń" wylecą nieco niżej i tak się im nic nie stanie :)

Po drugie uważam, że portal ma zbyt mały oddzwięk w grupach offlie. Rozumiem, że ma  tworzyć społeczność skupioną woku MS w sieci, ale czasem jest się dobrze spotkać "face to face". Pierwszym udanym krokiem jest wyświetlanie najbliższych spotkań z portalu ms-groups. Niestety grupy offline często maja problemy z namawianiem do ludzi wystapień. Jakby nie patrzec to często ktoś przychodzi aby posłuchać, ale żeby coś dac od siebie - to już raczej nie. Zwłaszcza w małych grupach. Powiedzmy sobie szczerze: jeżli jakas grupa ma około 10-15 członków to ile osób przyjdzie na spotkanie, a ile wypełni ankietę ?? Myślę, że dobrym pomysłem byłoby x punktów z poprowadzenie spotkania + np. 1pkt za każdą ankietę. W ten sposób grupy małe grupy offline nie miałby problemów z namówieniem do prowadzenia spotkań. Sądzę, że portal też by na tym skorzystał. Większa ilość osób aktywnych offlie = większa ilośc osób aktywnych onlie (przynajmniej moje spostrzeżenia są takie, że zazwyczaj osoby które sie udzielają nie działaja tylko w sieci, albo tylko offline)

Trzeba poprawić edytor na forum - podpisuję się pod tym dziesięć razy !!!

Specjalizacja w profilach i koszulki dla najleprzych wraz z ich statusem na forum - super pomysł :)

PS. Myślę, że otwarta dyskusja lest lepsza niż e-mail do redakcji. Ja np. maila nie wysłalem, ale jak zobaczyłem temat na forum to chętnie przedstawiam swój punkt widzenia 
--
Pozdr, Czarek
----------------------------
MCITP: SQL 2008 DD, MCTS: SQL 2008 IM, SQL 2005 IM

/**************** Jeżli ten Post Ci pomógł, kliknij "Pomógł mi" *******************/

Edytowano 2 razy. Ostatnio 2010-08-17 10:39:43 przez coltuszyk.
Jacek Doktór Ekspert WSS
Jacek Doktór
4247 pkt.
Guru
MVP

0

Ja dodam: mozliwośc poprawnego drukowania do PDF-a przynajmniej artykułów będących na portalu. Teraz to strach patrzeć na to co wychodzi w takim pdf-ie.--Jacek Doktor, MCT, MVP - ConfigMgr

Jacek Doktor

Paweł Kiraga Ekspert WSS
Paweł Kiraga
1949 pkt.
Guru

0

Moje 3 odpowiedzi (również wysłane na wskazany adres). Zamieszczam tu z prostego powodu. Większa ilość uwag/propozycji w tym wątku to większa szansa, że więcej ludzi się wypowie, bo widać od razu że akcja jest aktywna :-)

§ Za co lubię i co podoba mi się w WSS.pl (czego nie zmieniać)?
Forum. Świetne miejsce na uzyskanie szybkiej i cennej odpowiedzi. Darmowa pomoc techniczna.
Blogi społeczności. Jeden prosty agregat, który pozwala na śledzenie aktywności na blogach.

§ Czego brakuje mi w WSS.pl i co bym zmieniła/zmienił (technologicznie i merytorycznie)?
Treści multimedialne. Więcej, jak np.: cykle dotyczące produktów (vide: Krzysiek Stachyra o RS). Cykle nie tylko dla IT Pro, ale też dla tych początkujących, poziom 100.

§ Jakie akcje specjalne (konkursy, spotkania z ekspertami, wywiady, itp.) i jaki rodzaj materiałów merytorycznych (artykuły, porady, webcasty, sesje online, itp.) chciałabym / chciałbym zobaczyć na WSS.pl?
Więcej konkursów. Prostych, szybkich. Ludzie uwielbiają konkursy. Od czasu do czasu jakieś losowanie, każdy nawet newbie będzie miał szansę na nagrodę.
Różne rodzaje zbierania odpowiedzi (do daty, o wyznaczonej godzinie, najlepsza odpowiedź, głosowanie uczestników).
Nagrody. Ludzie chcą się identyfikować z portalem. Chcą pić kawę z obrendowanego kubka oraz nociś koszulki/czapeczki/smycze z logo portalu. Gadżet takie jak pendrive, czytniki, vouchery itp. są dla mniej cenne, bo większość ma już takie rzeczy. Jako nagrody książki lub dostępy do czytelni online, subskrypcje TN. Wiem że to są większe koszty, natomiast przedstawiam tylko moje zdanie.
 --PozdrawiamPaweł Kiraga//What colour do you want that database?

Dominik Trojnar Redaktor
Dominik Trojnar

0

To i ja zrobię przeklejkę moich sugestii, chociaż to te pozakonkursowe, bo maila wysłałem jakieś 7h za późno ;)

Za co lubię i co podoba mi się w WSS.pl (czego nie zmieniać)?Lubię portal WSS za to, że jest źródłem rzetelnej wiedzy i praktycznie jedynym miejscem spotkań specjalistów IT w polskim internecie. Blogi blogami, inicjatywy innego rodzaju swoją drogą - ale WSS króluje jeśli chodzi o "dostęp do wiedzy wielu specjalistów na raz". Na początku bardzo denerwowało mnie forum (od strony technicznej), że, inaczej niż na innych forach, najnowsze posty pojawiały się gdzieś w środku dyskusji albo i na jej początku. Początkowo to sprawia wrażenie chaosu.Czego brakuje mi w WSS.pl i co bym zmieniła/zmienił (technologicznie i merytorycznie)?Od strony technologicznej - czasem ciężko w menu znaleźć coś, do czego doszło się z linka gdzieś na forum czy w artykule. Taki problem miałem np z recenzjami książek. Nie ma też żadnego sposobu propozycji recenzji książki poza wysłaniem do kogoś z redaktorów takiej recenzji. Co prawda na podstronie "moje publikacje" jest dział "recenzje" ale nie ma tam tego linka co przy innych działach, "zaproponuj".Uważam też, że powinna być opcja usunięcia zaproponowanego a odrzuconego newsa/artykułu. W tym momencie można go albo zmienić, albo zostawić.Merytorycznie:Przydałby się dział "best practises" - niby takim działem są "porady" i niekoniecznie chodzi o mnożenie bytów. Best practises, gdzie ktoś, kto wdrażał już taką technologię mógłby zaprezentować to w "prawdziwej praktyce" a nie tylko jako demo na wytrenowanym przykładzie. Bo było coś w stylu "Windows przy kawie" i był opowiedziany "Branch Cache" - ale jak wszędzie w Internecie był tylko i wyłącznie opowiedziany jak działa - przydałoby się coś w stylu "wdrożenie BC w środowisku 3 site'ów"...Trochę irytujące jest też nagłe odcinanie się od inicjatyw, które wyrastały z WSS, typu VirtualStudy - szkoda, bo jakby nie patrzeć, tematy się nie dublują, a mimo to widać jawną niechęć.Myślę też, że warto bardziej wyjść "w stronę studentów sieciowych". CodeGuru niby miał być dla studentów i programistów. Niekoniecznie się nadal sprawdza. Ale WSS wśród studentów jest praktycznie nie znany a często ma opinię forum, gdzie najczęstszą odpowiedzią jest "u mnie działa". Nie wiem, jak to zrobić, ale myślę, że trzeba pomóc marce WSS.Jakie akcje specjalne (konkursy, spotkania z ekspertami, wywiady, itp.) i jaki rodzaj materiałów merytorycznych (artykuły, porady, webcasty, sesje online, itp.) chciałabym / chciałbym zobaczyć na WSS.pl?Na pewno miłym akcentem były by zorganizowane od czasu do czasu sesje otwartych "burz mózgów" na temat jakichś ciekawostek - takie sesje typu "15 minut prezentacji - 1,5 godz rozmów". Na początkowych sesjach VirtualStudy po samej prezentacji czas rozmów był dość długi i to też było ciekawe doświadczenie, a na WSS ostatnie spotkanie nt. Windows Live Wave 4 z p. Michałem Kostrzewą zaraz po zakończeniu szybko odpowiedział na pytania i całość się skończyła. Szkoda. Kulisowe rozmowy to też powinna być rzeczywiście część takich prezentacji.Jaki rodzaj materiałów merytorycznych? Myślę, że brakuje troszkę rozwiązań dla małych firm. Nie każdy pracuje w dużym środowisku, gdzie używa się tak drogich rozwiązań jak Forefront, DPM, SharePoint itd. A w tym kontekście jest więcej artykułów i porad. Brakuje rozwiązań, jakie sprawdzają się w firmach typu 2 DC + 15 clients.Miło było by też organizować spotkania z osobami z Polskiego MS, takie np raz na dwa-trzy tygodnie, które nie miałyby z góry ustalonego dokładnego tematu a byłyby "czasem zadawania pytań danej osobie". Taki wywiad w Internecie. Nie wiem, czy to by zdało egzamin i się przyjęło. Ale wg mnie sesje np odnośnie licencjonowania czy Windows Live raz na 2-3 miesiące cieszyłyby się powodzeniem.Konkursy? Na pewno to miły dodatek do tego serwisu. Ich też bym nie zmieniał :)

Jak widzę, trochę się powtarza z tym, co napisali w pos

Robert Mandziarz
Robert Mandziarz
1479 pkt.
Senior

0

Mnie by się bardzo podobało wprowadzenie w Poradach jakiegoś rozgraniczenia na działy, np. systemy operacyjne, sql itp. W sumie perdoła ale jak się szuka rozwiązań pod konkretną platformę to się to mocno miesza.

Co do większych zmian to koledzy już wiele wymienili :)--MCTS: Windows 2008 AD.
Pomogłem Ci? Wesprzyj mój proces edukacji klikając "Pomógł mi" :)

----------

Rozwiązałem twój problem? To miło... :)

Robert Mandziarz, https://pl.linkedin.com/pub/robert-mandziarz/96/1b5/b6

Grzegorz Tworek
2677 pkt.
Guru
MVP

0

Chodzi mi po głowie jeszcze jedna funkcjonalność (też zresztą rodem z EE): guzik "monitoruj", dzięki któremu można włączyć sobie mailowe powiadomienia o nowych odpowiedziach w wątku. Niby jest RSS (i chwała WSS za to), ale taki tryb monitorowania może często pomóc a przede wszystkim - mocno zwiększy tempo życia. To już nie będzie poranne sprawdzenie "czy ktoś mi może od wczoraj odpowiedział" tylko natychmiastowa reakcja.--Grzesio [MVP, SE Club]

Grzesio
[MVP, SE Club]

Jacek Doktór Ekspert WSS
Jacek Doktór
4247 pkt.
Guru
MVP

0

Grzesiu kiedys to zgłaszałem. Mi sie marzy guzik monitoruj przy calym forum, zebym nie musial non-stop zaglądać czy ktoś coś napisałe.-- 

MCT, MVP, Jacek Doktor

Jacek Doktor

Tomek Marcinowski Ekspert WSS
Tomek Marcinowski
2762 pkt.
Guru

0

Do tego akurat doskonale się nadaje MS Outlook i RSS. Dokładnie jakby mail przychodził.

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2010-09-01 10:10:37 przez Silmar.
Jacek Doktór Ekspert WSS
Jacek Doktór
4247 pkt.
Guru
MVP

0

Ja wole miec to na mailu a nie w RSS. Nie lubie RSS, ale moze jestem dinozaur.-- 

MCT, MVP, Jacek Doktor

Jacek Doktor

Tomek Marcinowski
2762 pkt.
Guru

0

IMO RSS w Outlooku od maili niewiele się różnią. Choć przydałaby się w nich treść posta. Daaawno temu zgłaszałem, może kiedyś się pojawi. Tym bardziej, że czasem jednak się pojawia.

Tomek Marcinowski
2762 pkt.
Guru

0

Nie ma monitoruj ale przecież jest obserwuj wątek, który dokładnie to robi.

Grzegorz Tworek
2677 pkt.
Guru
MVP

0

No cóż... najciemniej jest pod latarnią... ;)
Oczywiście sprawdziłem, czy nie ma takiego czegoś, ale na górze wątku i nie przyszło mi do głowy na dole poszukać.
Odwołuję więc sugestię i dziękuję!--Grzesio [MVP, SE Club]

Grzesio
[MVP, SE Club]

PaSkol Ekspert WSS
PaSkol
628 pkt.
Senior

0

To ja dorzucę uwagi z punktu widzenia osoby, która w ogóle nie wie co to jest WSS.

Wchodzę na witrynę i to co widzę na starcie nic mi nie mówi.Oprócz logo, które sugeruje, że trafiłem na portal społeczności Windows Server System właściwie nic nie wprowadza mnie w temat. Jest jakiś news dnia, jakieś aktualności, itd. - mnóstwo informacji, z których żadna nie mówi mi, gdzie właściwie się znalazłem? Czymże jest społeczność WSS? To jakaś sekta wielbiąca serwery, a może kółko wzajemnej adoracji (widzę jakąś wywieszkę zdjęć, no chyba, że tych państwa nie obsługujemy ;) ).

Brakuje czegoś takiego jak kim/czym jesteśmy/jest portal, jaki jest nasz cel/cel tego portalu, kto za tym stoi (lub nie stoi nikt).

Zdezorientowany klikam gdzie popadnie, najpierw na stylowe zakładki, potem na menu poniżej nich. Nadal nie wiem o co chodzi, w końcu klikam na pozycję "Forum" i orientuję się, że jest tu forum - więc może o to chodzi - myślę.

Zauważam, że w niektórych menu jest możliwość zaproponowania artykułu. Może zatem portal zrzesza publicystów, którzy nie mają pomysłu na artykuł i można im podrzucić, a oni je piszą? Ale po kliknięciu na "Zaproponuj" nie mam pewności czy chodzi o propozycję tematu czy o zgłoszenie własnego artykułu do publikacji na portalu (tylko czy mam go pisać w tych okienkach?). Dobra - myślę - to może być rzeczywiście dobre miejsce, abym coś opublikował, mam w końcu kilka pomysłów, tylko jaka jest procedura zgłaszania artykułu? Ktoś go zatwierdza pod kątem merytorycznym? Jest jakaś poczekalnia - niestety choć szukam informacji - tych brak. Zastanawiam się zatem czy chociaż nie sprawdzić jakie są artykuły, bo może akurat już ktoś napisał, to co sam bym chciał. Wchodzę zatem w spis publikacji i okazuje się, że do spisu mu daleko, bo nie jest to lista tytułów, ale lista tytułów i (chyba) streszczeń. Szukam sposobu uproszczenia widoku do listy, ale nie ma takiej możliwości, po trzech stronach przeglądania mam dość.

To może wg jakiejś kategorii można owe artykuły poprzeglądać np. chciałbym napisać (albo poczytać coś z danej dziedziny) o bezobsługowej instalacji MS SQL Server (domyślam się, że ta tematyka też jest tu na miejscu, bo jest stosowne forum - choć pewności nie mam), więc może da się tak: MSSQL - Instalacja. Niestety też nie. Myślę sobie - kiepsko, bo to oznacza, że wszystkie istniejące już artykuły też nie są skategoryzowane, zatem trzeba by mieć mechanizm ich kategoryzacji np. przez samych czytelników podczas czytania (przy okazji wytworzona zostałaby jakaś w miarę uniwersalna klasyfikacja tematyk), a nowe mogłyby być już kategoryzowane przez autorów.

W końcu przypadkowo wyświetla mi się w obszarze banerów: Masz pomysły na rozwój portalu? Napisz do nas. Wchodzę, tu dowiaduję się, że akcja już zakończona, ale nadal można zgłaszać sugestie. Myślę, że dobrze byłoby nie zgłaszać tych już zgłoszonych więc zawzięcie przeszukuje portal i w końcu trafiam na ten wątek (przy okazji odnajduje także wyniki akcji). Siadam więc i piszę, a właściwie właśnie skończyłem.

Suplement.

Z tego co zauważyłem używając forum:
* Podczas odpowiadania nie widać całości wątku (tylko wiadomość, na którą się odpowiada, trzeba resztę dooglądać sobie na oddzielnej zakładce/okienku)* Można doprowadzić do nieprzewijalności obszaru kodu w wiadomości (wystarczy nie wstawić dodatkowej pustej linii na końcu)* Wstawienie kodu powoduje rozjechanie układu edytora (przestaje zawijać wiersze), a jeżeli wstawi się go na końcu treści - nie ma potem możliwości napisania niczego zwykłym tekstem pod tymże kodem (trzeba wyciąć kod, zrobić pustą linię i wkleić go ponownie nad nią).--PaSkol
( Pomogłem Ci? Kliknij [Pomógł mi]. Rozwiązałem Twój problem? Kliknij [Rozwiązanie]. )

Łukasz Moon VIP
Łukasz Moon
725 pkt.
Senior

0

Ja bym jeszcze dorzucił kamyczek w postaci buttona w konfiguracji profilu - " zawsze dołączaj podpis " To że się nie dodaje z automatu jest najbardziej ( pomijając edytora ) irytującą rzeczą

Pozdrawiam

Łukasz

{Jeśli Ci pomogłem - nie zastanawiaj się - kliknij " Rozwiązanie " }

{https://kaizenwfinansach.wordpress.com/ Mój blog}

Tomek Marcinowski
2762 pkt.
Guru

0

A to nie jest Dodaj sygnaturę?

Łukasz Moon VIP
Łukasz Moon
725 pkt.
Senior

0

przetestuje

EDIT : działa, dziękuje --
Pozdrawiam
Łukasz Olejnik
" Nie ma miejsca dla 'dwójek' w świecie jedynek i zer, nie ma miejsca dla 'być może' w przybytku prawdy i fałszu i nie ma 'zzielenienia z zazdrości' w czarno białym świecie." Planescape: Torment

Edytowano 2 razy. Ostatnio 2010-11-16 14:41:50 przez pow3r_shell.

Pozdrawiam

Łukasz

{Jeśli Ci pomogłem - nie zastanawiaj się - kliknij " Rozwiązanie " }

{https://kaizenwfinansach.wordpress.com/ Mój blog}

Jakub Bator Ekspert WSS
Jakub Bator
3108 pkt.
Guru

0

To Ja też, To Ja też....
A serio przeglądanie forum zwykle zaczynam od przejrzenia folderów specjalnych. Jak dla mnie , dla innych pewnie też, fajnie by było jak by one były u góry ponad spisem grup dyskusyjnych a nie na dole pod spisem.  --Pozdrawiam Jakub Bator

Pozdrawiam
Jakub Bator

http://lnkd.in/77FxvH

vector
vector
484 pkt.
Junior

0

ja bym wyłączył timer edycji do czasu odpowiedzi na dany post tak samo jak możliwość jegu usunięcia. Czasmi ktoś coś nasmaruje i znajdzie rozwiązanie albo połapie się że walnął głupotę i nie może ani edytować ani usunąć posta. Zostaje śmietnik. Druga rzez z tym związana to taka, że często zadarzało mi się edytować post i nie miałem już możliwości zapisu, bo czas się skończył. System powinien zatrzymać timer na czas edycji i umożliwić też zapisanie poprawek nawet jeżeli w tym czasie ktoś już udzielił odpowiedzi.

Dodawanie zdjęć: dlaczego nie bezpośrednio do portalu? Te z linków często znikają. Człowiek znajduje rozwiązanie ale instrukcja obrazkowa już się ulotniła.

Dodać jakiś dział biznesowy. Nie praca szukana, czy oferowana ale mam/szukam rozwiązania. Ludzie czasem robią fajne rzeczy dla siebie a mogli by to sprzedać innym, np. jakieś aplikacje do SharePointa, etc.
--
Krzysiek

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2011-01-08 22:08:22 przez vector.

Krzysiek

eth_0
eth_0
4250 pkt.
Guru

0

No to ja jeszcze dorzucę od siebie małą sugestię odnośnie forum.

Fajnie by było gdyby po kliknięciu na wątek, pokazywała się pierwsza z nieprzeczytanych wiadomości (oczywiście tylko dla zalogowanych użytkowników).
Obecnie ta funkcjonalność jest dostępna ale pod przyciskiem strzałeczki () przy nazwie użytkownika który napisał ostatnią wiadomość.
--
eth_0IP | WHOIS | PING | HD Tapety | Kielce

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2011-01-11 08:04:05 przez eth_0.

PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "OZNACZ JAKO ROZWIĄZANIE" - DZIĘKI!!!

eth_0

...a na stronie moje ip sprawdzisz twoje ip ;)

Krzysztof Szklarzewicz
Krzysztof Szklarzewicz
2385 pkt.
Guru

0

Zmieniłbym rozmiary combobox-a w którym wybieram dział do którego chce przeskoczyć (to po prawej stronie). Jak je otwieram, to nie widzę dolnych działów, jak Praca, sprzęt, czytelnicy etc: trochę wyższe i było by.--Idź własną drogą, ale używaj mapy stworzonej przez mistrzów:)

Idź własną drogą, ale używaj mapy stworzonej przez mistrzów:)

Dariusz Brejnak Ekspert WSS
Dariusz Brejnak
1156 pkt.
Senior

0

Ostanio na WSS.pl pojawia sie coraz więcej wydarzeń on-line. Wydarzenia te są bezpośrednio realizowane przez WSS.pl jak i również przez inne grupy i portale (tak jak np. na VirtualSudy.pl). Może warto by było stworzyć jakieś jedno wspólne kalendarium dla tych wydarzeń (z możliwością eliminacji zachodzących na siebie wydarzeń).
Poprawiło by to frekwencje jak również sprzyjało by zacieśnieniu więzi pomiędzy użytkownikami różnych portali. A co redakcja mysli o bliższej współpracy lub nawet o swtorzeniu jednego wspólnego portalu (no to poleciałem ... chyba cherezje :) )
 --_______________________
Pozdrawiam,
Dariusz "DBSoft" Brejnak
(MCP,MCTS-SQL Server 2008 Database Development, Implementation and Maintenance)
Jeśli rozwiązałem problem, kliknij na "Rozwiązanie" , jeśli pomogłem kliknij na "Pomógł mi".

Pozdrawiam,

Dariusz "DBSoft" Brejnak

MCP,MCTS, MCITP, MCSA -SQL Server (DEV/DBA/BI)

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.