BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
magdable
magdable
6 pkt.
Nowicjusz

0

Cześć proszę o pomoc jak zestawić dane z poszczególnych arkuszy na jednym arkuszu "zbiorówce"?
Wprawdzie taką zbiorówkę już udało mi się zrobić ale nie wiem jak zapisać by sumowało mi tylko same kwoty z poszczególnych arkuszy a nie kwoty z formuł.
Problem tkwi w tym, że robi mi zbiorówkę ale sauma kwot nie zgadza się ponieważ nie uwzględnia kwot zmienionych na arkuszach rędcznie tylko na zbiorówce dalej kawoty traktuje jak formułę.
roszę o pomoc
Dziękuję i pozdrawiam :)

Paweł Damian
Paweł Damian
1035 pkt.
Senior

0

Przeniosłem do innego działu - z windows server takie pytanie ma jednak niewiele wspólnego.

pozdr.Paweł

magdable
magdable
6 pkt.
Nowicjusz

0

Jeszcze raz przepraszam. To nie było zamierzone.
Pozdrawiam

Zibi0802
Zibi0802
352 pkt.
Junior

0

Najprościej zrób sobie makro gdzie będzie Ci przeklejał dane do tej "zbiorówki" ale wklejał nie jako zawartość ( czyli coś ala Ctrl+C -> Ctrl+V ) tylko Wklej specjalnie... -> wartości.

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2007-08-03 10:27:34 przez Zibi0802.

Pozdrawiam Zibi

magdable
magdable
6 pkt.
Nowicjusz

0

Dziękuję za odpowiedź ... tylko niestety jestem trochę jeszcze w tym za ciemna ... Poprostu nie wiem jak zrobić makra. Owszem wklejam poszczególne komórki jako specjalne ale nie umiem zrobić żeby wszystkie arkusze skopiowało i razem szumowało ..... a makra ... to niestety nie wiem jak się zabrać do tego. :~(

Zibi0802
Zibi0802
352 pkt.
Junior

0

Nie takie makra straszne na jakie wyglądają.

Założenie jest takie :
1. Masz otwarte wszystkie niezbędne pliki excela z danymi.
2. Masz otwarty plik nazwijmy go zbiorówka.xls
3. Nie możesz zmieniać nazw plików z pkt 1 i 2 bo Ci się makro wysypie - bo odwołuje się do nazw.
4. W pliku zbiorówka.xls dajesz Narzędzia -> Makro -> Zarejestruj nowe makro. nazywasz je jakoś i przypisujesz skrót klawiaturowy.
5. Wykonujesz wszystkie czynności jakie chcesz wykonać - po prostu wykonujesz je ręcznie.
6. Jak będziesz miała oczekiwany rezultat dajesz narzędzia -> Makro -> Zatrzymaj rejestrowanie.
7. Od tej pory jak będziesz chciała nowe dane mieć to otwierasz pliki z pkt 1 i 2 naciskasz kombinację klawiszy przypisaną w pkt 4
8. Cieszysz się rezultatem :)

Jeśli nie są to dane ściśle tajne/poufne itp a w makrze nie ma za wielkich kombinacji to mogę Ci jakoś tam pomóc ( piszę o tajne/poufne bo musiałbym zobaczyć te pliki ) - wystarczy że popatrzysz do mojego profilu - tam masz adres email.

A co do kopiowania całych arkuszy ( a raczej zakładek z nich ) :
1. Zaznaczasz zakładki, które chcesz kopiować ( jeśli wybrane to Ctrl+lewy click na zakładce na dole - podświetlą się na biało )
2. Następnie prawy click na którejś z tych zakładek ( wciąż na nazwie na dole )
3. Wybierasz opcję "Kopiuj lub przenieś".
4. W polu do skoroszytu wybierasz nowy albo jakiś istniejący ( musi być otwarty )
5. Zaznaczasz kwadracik "Utwórz kopię"
6. Dajesz ok
7. Cieszysz się skopiowanymi zakładkami w innym arkuszu :)

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2007-08-03 11:46:52 przez Zibi0802.

Pozdrawiam Zibi

magdable
magdable
6 pkt.
Nowicjusz

0

Oj kurcze .... dziekuję za szczegłowe instrukcje ... tylko niestety niezbyt zrozumiale napisałam o co mi chodzi i dopiero teraz zorientowałam się, że mówimy o różnych rzeczach. Ale owszem nie omieszkam wykorzystać Twoich informacji do innych celów, bo taki problemik też miałam.

Wiem, że niezbyt czytelnie opisałam swój problem ale taka już jestem zamotana.
Mam założonych kilka arkuszy w excelu- tzn. w jednym pliku tylko kilka zakładek (zrobiłam sobie karty wynagrodzeń w tabelach i do tego formuły co przez co ma mnożyć i dodawać). Każda zakładka jest nazwana imieniem i nazwiskiem. Na koniec roku potrzebuję zrbić zakładkę z taką samą tabelką, tylko żeby zsumowało kwoty z wszystkich zakładek pracowników na jedeną "zbiorówkę".
I owszem to mi się udało zrobić, ale kiedy zsumowałam sobie dla sprawdzenia ręcznie te kwoty, to okazało się, że są lekkie różnice. Te różnice biorą się z tego, że zamiast sumować gołe kwoty z zakładek sumuje je owszem ale przelicza sobie dalej przez formuły.
Moja formuła wygląda przykładowo tak - to z jednej komórki: =SUMA('Ewa Kowalska'!C9+'Tomek Nowak'!C9) ... itd, gdzie imie i nazwisko to nazwy poszczególnych zakładek...
... I nie sumuje mi kwot jakie są na poszczególnych zakładkach w komórce C9, tylko bierze sumy kwot z tych komórek przetworzone przez formułe przypisaną do te komórki na zakładkach pracowników, a wtedy wychodzą różne zaokrąglenia. Pozatym ja niektóre kwoty w zakładkach pracowników zmieniłam ponieważ formuła trochę inaczej zaokrągała kwoty niż na liście płac. Więc teraz zamiast sumy z kwotami po korekcie dalej podaje mi sumy ale wynikające z formuł. Nie wiem czy to chodzi o jakieś wartości bezwzględne czy coś, coś mie się przypomina, że jakiegoś $ się wstawiało, ale gdzie i czy o to chodzi to nie mam pojęcia. Excela uczę się praktycznie sama więc niestety motam się w tym. Chciałam sobie pomóc i zrobić karty wynagrodzeń właśnie w tym programie, żeby nie robić je ręcznie lecz moja nowa księgowa zażyczyła sobie jeszcze zbiorówkę z tych kart żeby sobie ułatwić swoją pracę, a tu dla mnie zaczęły się już schody.
Zmieniam np w komórce C9 Kowalskiego na 70.20 i taka kwota widnieje w tej komórce w jego arkuszu, ale kiedy chce szumować z jego arkusza na zbiorówkę to na zbiorówce w C9 pokazuje kwotę 70,22 dalej tak jakby nie wziął tej kwoty poprawionej tylko przeliczył sobie przez formułę.
Ten mój komuter jest uparty ... i ma wirusa ...hi hi .... bo przecież nie ja jestem takla ciemna .... - no oczywiście żartuję, bo raczej to moja wina ale mnie już rozśmieszyło to wkurzanie się na tego Excela ...

Ufff ... tragedia jak się rozpisałam....
Pozdrawiam :~)

Zibi0802
Zibi0802
352 pkt.
Junior

0

To skoro jak mówisz źle Ci zaokrągla to sprawdź formuły i skąd się biorą zaokrąglenia i czemu/czy powinno tak być.

Ponieważ jest to lista płać to rozumiem, ze nie otrzymam kopii :).

Jeśli chodzi o znak $ w Excelu to wstawia się go przed nazwą kolumny lub przed numerem wiersza w celu żeby przy kopiowaniu formuły nie przesunął. Czyli przykładowo zablokowanie numeru i kolumny wpisujemy :
=SUMA($A$1:$A$10).

Jak możesz to usuń dane z komórek ( czyli kwoty płac ) i prześlij mi emailem pusty arkusz z regułami to Ci powiem gdzie jest coś nie tak.

Najlepiej napisz, że na zbiorówce powinno być przykładowo :
z wszystkich zakładek pozycja C9

Żebym miał na czym sprawdzić, bo takto jest trochę poomacku. __________
Pozdrawiam
Zibi

Pozdrawiam Zibi

filip000
filip000
304 pkt.
Junior

0

Do zaokrąglenia liczb użyj funkcji =ZAOKR(70,22;1)
lub
ZAOKR('Ewa Kowalska'!C9;1)

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2007-08-03 15:04:15 przez filip000.

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.