BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
TKsin
TKsin
228 pkt.
Junior

0

Witam

Mam dwa pytania odnośnie Exchange 2007
1. Czy domyślnie włączony jest AntySpam w Exchange 2007?? Jeśli nie to jak go uruchomić??
2. Jak zrobić certyfikat ( podpisany przeze mnie nie przez żaden CA, taki wewnętrzny mój certyfikat) dla stacji roboczych w sieci żeby nie było pytania czy serwer jest zaufany?? Jak go zaimportować żeby można było go podłączyć w Outlook Express?? W tej chwili postawiłem usługę certyfikowania wygenerował sobie certyfikat z rozszerzeniem crt i jak go instaluję na stacji roboczej to się pojawia w ustawieniach certyfikatów w IE ale nie widać go nadal w OE

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie

Pozdrawiam
tagi: certyfikat   Outlook   sieci

Jacek Kochan Ekspert WSS
Jacek Kochan
3577 pkt.
Guru

0

1.Przyda się do FAQ. Musisz odpalić skrypt w PS: Install-AntispamAgents.ps1.
http://support.microsoft.com/kb/555924

2. Chodzi o cert dla usera czy dla serwera? --------------------
Jacek Kochan
MCSE+S/M 2003, MCITP: Ent. Admin, Messaging
http://www.kochan.biz

Jacek Kochan
MCSE:Messaging 2013, MCSA:Windows Server 2012, MCITP, MCSE...
www.kochan.biz

TKsin
TKsin
228 pkt.
Junior

0

Witam

Dzięki za odpowiedź i odnośnie skryptu to nie wiem :/ potrzebuję takiego wewnętrznego certyfikatu który sprawi że nie będę z poziomu klienta poczty ( czyli od strony usera) dostawać komunikatu że przetwarzanie się zatrzymało na skrypcie głównym i czy zaufać temu serwerowi

Pozdrawiam

Jacek Kochan Ekspert WSS
Jacek Kochan
3577 pkt.
Guru

0

Zaimportuj sobie ten certyfikat do zaufanych głównych urzędów. --------------------
Jacek Kochan

Jacek Kochan
www.kochan.biz

Ziemek Borowski
Ziemek Borowski

0

podpowiedzmy: jak masz domenę to najwygodniej to zrobić przez GPO. Pozdrawiam,

Ziemek ziembor.pl, SystemCenterCentral

TKsin
TKsin
228 pkt.
Junior

0

Witam

Dziękuję za odpowiedzi i :

1. Mam importować ten certyfikat który sobie wygenerowałem sam czy ten który sobie Exchange 2007 wygenerował??
2. Jeśli ten od Exchange to jak go wyciągnąć i skąd??
3. Jak zaimportować do zaufanych CA certyfikat??
4. Dodatkowo pojawił mi się jeszcze taki problem i nie wiem gdzie szukać w logach i jak przestawić ich poziom żeby mi dokładniej pokazywały co i jak. Mam dwie domeny w firmie całkowicie odrębne. W jedna to jest moja działająca domena natomiast druga to wirtualna na której właśnie staram się ustawić Exchange. E-mail wysłany z domeny działającej do użytkownika w domenie wirtualnej dochodzi natomiast odwrotnie już nie. Email wychodzi ze skrzynki użytkownika wirtualnego i nie wiem właśnie gdzie on się podziewa i w związku z tym potrzebuję podpowiedzi o logach i ich poziomach.
5. Czy są jeszcze jakieś skrypty do uruchomienia z poziomu PS, przydatne do funkcjonowania Exchange??Jeśli tak to gdzie można znaleźć ich spis/listę

Przepraszam że mnożę tylko pytania ale niestety nie rozumiem zbyt wiele w Exchange :/, mam z nim styczność pierwszy raz i staram się jak umiem postawić go żeby działał.

Z góry dziękuję za każdą pomoc

Pozdrawiam

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2009-07-20 06:32:19 przez TKsin.
TKsin
TKsin
228 pkt.
Junior

0

Witam

Zrobiłem w końcu tak jak pisał w swoim poście gowerman

http://www.wss.pl/frmThread.aspx?tid=67806

I Outlook Express przestał się mnie pytać o certyfikat główny, ale nadal nie widzę żadnego certyfikatu na komputerze usera.Czy taka konfiguracja wystarczy już , czy jest raczej konieczny certyfikat na komputerze użytkownika??

Pozdrawiam

Jacek Kochan Ekspert WSS
Jacek Kochan
3577 pkt.
Guru

0

Nie jest konieczny. --------------------
Jacek Kochan

Jacek Kochan
www.kochan.biz

TKsin
TKsin
228 pkt.
Junior

0

Witam

niestety kolejne pytania i problemy, tak to jest jak się jest zielonym :/

1. Po wygenerowaniu certyfikatu dla user'a jak podałem wcześniej Outlook Express się przestał pytać już o certyfikat i ok. Jednak teraz jak próbuje wysłać pocztę z OE to podaje mi że serwer nie obsługuje SSL a w EV/Application mam komunikat o błędzie MsExchangeTransport nr 12014. W opisie błedu jest że nie można odnaleźć certyfikatu dla domena.local.pl jak uzyskać taki certyfikat z własnego CA ??
2. Czy reguły antyspam w Exchange 2007 jakiesa importowane z M$ można gdzieś podejrzeć ?? One są "zaszyte" w środku Exchange czy powinny być widoczne na zakładce antyspam w HubTransport ??
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i każdą pomoc

Pozdrawiam

TKsin
TKsin
228 pkt.
Junior

0

Witam

Przepraszam za mnożenie tekstów, mam jeszcze problem z obsługą wysyłania SSL , odbieranie działa natomiast wysyłanie już nie . Dostaję komunikat że serwer nie obsługuje SSL. Dziękuję za każda sugestię

Pozdrawiam

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.