BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
Krzysztof Waślicki
Krzysztof Waślicki
318 pkt.
Junior

0

Witam
mam exchange 2007 (a dokładnie SBS 2008 )
czy można edytować Global Address List z poziomu outlooka 2010 ?
książka się wyświetla jesli chce dodać adresata do emaila, ale jesli w głównym oknie outlooka kliknę na kontakty, to ona się tam nie pokazuje.
Jak można to zmienić ?

chyba , że ja czegoś nie rozumiem, generalnie chce zrobić domyślną książke adresową dla wszystkich, którą 2 osoby będą miały prawo edytować

K

--
Edytowano 2 razy. Ostatnio 2011-02-16 18:18:12 przez Euchrid.
tagi: SBS

Jakub Galicki Ekspert WSS
Jakub Galicki
896 pkt.
Senior

0

Globalna lista adresowa a (lokalne) kontakty Outlooka to dwie różne sprawy.
Domyślnego GALa nie można edytować (w ogóle, nie tylko z poziomu Outlooka), ale w ramach konsoli Exchange Management Console lub Exchange Management Shell (commandlet New-AddressList) możesz stworzyć własną listę adresową, dostępną dla wszystkich.
Jeśli stworzysz ją na podstawie jakiegoś warunku, np. ustalonej wartości atrybutu Custom Attribute Nr X, oraz dasz prawo tym dwóm osobom do edycji tego atrybutu na obiektach użytkowników, to tak, jakbyś dał im (pośrednio) prawo edycji listy adresowej.

z pozdrowieniami

yacoob

Konrad Sagala Ekspert WSS
Konrad Sagala
3608 pkt.
Guru
MVP

0

Tak naprawdę, to GAL edytujesz dokładając/zmieniając w konsoli Exchange obiekty z atrybutami pocztowymi (skrzynki, kontakty, listy dystrybucyjne). W ostateczności na podstawie kontaktów jdnego z userów można utworzyć globalną listę obiektów typu kontakt, widoczną w GAL dla wszystkich. Albo utworzyć folder publiczny z obiektami typu kontakt i skopiować tam kontakty osobiste z poziomu outlooka.--_______________________ Pozdrawiam, Konrad [Microsoft Exchange MVP] PEPUG Mój Blog

Krzysztof Waślicki
Krzysztof Waślicki
318 pkt.
Junior

0

no właśnie doszedłem do tego żeby stworzyć folder publiczny typu kontakt i skopiować do nieogo kontakty, a następnie ustawić go jako domyślną książkę adresową dla wszystkich w outlookach.
To chyba najlepszy sposób na wspólną książkę adresową

mam tylko dodatkowe pytanie, czy naprawdę nie ma innej możliwości edytowania uprawnień do folderów publicznych niż cmd ? Przecież to chore, linux goni windowsa, żeby być łatwiejszym, a windows wywala to co było dobre i idzie w stronę linuxa ? Wystarczy mi zarządzania acl-ami w linuxie z linii komend, czemu M$ robi to samo w windows.

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2011-02-16 21:30:56 przez Euchrid.
Krzysztof Waślicki
Krzysztof Waślicki
318 pkt.
Junior

0

no dobra mam jeszcze dodatkowe pytanie
tworze w ten sposób książkę adresową, ale ona pojawia się później oaznaczona jako (mobile) i przy dodawaniu adresatów w emailu wstawia numer telefonu z kontaktu zamiast adresu email, co co w tym chodzi ?????

K--

Krzysztof Waślicki
Krzysztof Waślicki
318 pkt.
Junior

0

ok, poradziłem sobie, należało utworzyć ksiązkę adresową z poziomu outlooka nie z OWA, teraz jest ok.--

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.