BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
xRidx
xRidx
400 pkt.
Junior

 
0


W przeglądarce IE8 są trzy tryby widoku zgodności:"IE-7,IE8 i osobliwości".Te dwa
pierwsze rozumiem,ale ten trzeci to całkowicie inaczej renderuje style CSS i teraz pod jaki
tryb programować???Który tryb jest zgodny z standardem WC3 a,który nie???Po co dwa różne standardy  w jednej przeglądarce??Kolejny dylemat,który tryb używa potencjalny odbiorca,czyżby na jedną przeglądarkę pisać należy dwa style CSS???Gdzie jakaś standaryzacja!!
tagi: css

Robert Winkler
Robert Winkler
2859 pkt.
Guru
 
0


Wychodzisz ze złego założenia że Internet Explorer jest przeglądarką internetową ;-)
IE jest raczej programem do pracy z intranetowymi aplikacjami stosowanymi w dużych firmach. Jeśli ktoś stosuje go do przeglądania interneto, trudno, żal mi go. Co prawda IE8 oraz mający pojawić się za chwile IE9 mogą zmienić ten stan, ale nie ukrywajmy, IE dzieki temu że można w prosty sposób zarządzać nim centralnie za pomocą polis oraz dzieki obsłudze ActiveX'ów jest raczeja nastawiony na rynek korporacyjny a nie masowego odbiorce. A rynek korporacyjne to w zdecydowanej większości aplikacje tworzone do współpracy ze starym IE6, dlatego właśnie w nowych wersjach IE można znaleźć dziwne tryby zgodności z "osobliwościami" jak je nazwałeś.Nie można spodziewać się że coś zmieni się w tym zakresie, dla firm ważne jest aby prawidłowo działały aplikacje webowe, które wdrożyły kilka lat wydając na to kwoty zawierające 5, 6 lub więcej zer, a nie aby przeglądarka zgodna była z jakimiś tam standardami. Dlatego też niektóre firmy dalej stosują IE6 zakazując pracownikom aktualizacji.
Jeśli chcesz wiec wiedzieć jak pisać aplikacje, musisz najpierw określić jaki jest twój target, czyli spodziewany użytkownik twojej aplikacji, jaka stosuje on przeglądarke.
 --____________ Robert Winkler

____________
Robert Winkler

xRidx
xRidx
400 pkt.
Junior
 
0


IE jest raczej programem do pracy z intranetowymi aplikacjami stosowanymi w dużych firmach. Jeśli ktoś stosuje go do przeglądania interneto, trudno, żal mi go.
 
Właśnie o to chodzi,że jest spora grupa osób, która jest niedoświadzczona jeśli chodzi o technologie internetowe,która to zakupując komputer z systemem Windows,do połączenia z siecią ,używa standardowo IE,nie należałoby ich ignorować.Napisze layouta pod tryb zgodności z IE8,resztę trybów sobie odpuszcze,dam wiadomość w rodzaju:Jeśli używasz przeglądarki IE-a strona wyświetla się nieprawidłowo-to i tutaj manual jak zmienić tryb zgodności,lub zainstaluj przglądarki i tutaj-linki do stron Firefox i Opera.
 
Coż mam nadzieje,że IE9 będzie się sprawiał lepiej,inaczej ludzie będą widzieć więcej takich linków do instalacji innych przeglądarek.

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.