BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
Grzegorz Tworek Ekspert WSS
Grzegorz Tworek
2677 pkt.
Guru
MVP

0

Idea jest prosta: kto najlepiej przysłuży się polskiej Wikipedii – dostanie nagrodę.

Szczegóły już nieco bardziej złożone i uwzględniają trochę kwestii formalnych:
1. Należy mieć (można go utworzyć w kilkanaście sekund) login na polskiej Wikipedii.
2. Należy pisać i edytować artykuły.
3. W pierwszej rundzie liczą się wnoszące merytoryczną wartość wpisy, dla których daje się udowodnić związek z technologiami lub produktami Microsoft.
4. Liczą się ilość uzupełnionych w czasie trwania rundy artykułów a nie ilość edycji.
5. Za każdy uzupełniony w czasie trwania pierwszej rundy artykuł 1 punkt. Za utworzenie nowego artykułu będącego czymś więcej niż przekierowaniem 10 punktów. Za każdy artykuł edytowany przed rozpoczęciem konkursu 0.2 punkta.
6. Należy przestrzegać zasad Wikipedii. Za istotne ich naruszenie (w tym za naruszenie reguły neutralnego punktu widzenia) – dyskwalifikacja w całym konkursie. Zasady Wikipedii opisane są na stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Zasady
7. Każdy sam sobie prowadzi tabelkę z punktami a ja na koniec weryfikuję jej poprawność u osób kwalifikujących się do nagrody. Błędnie podliczone punkty – dyskwalifikacja w rundzie.
8. Rundy trwają po dwa tygodnie począwszy od 21.09.2009 tak długo, jak długo wystarczy nam nagród.
9. Nagrody są dzielone przeze mnie i ogłaszane przed rozpoczęciem rundy. Nagrody o wartości powyżej 760PLN (będzie to każdorazowo jasno zaznaczone) wymagają od wygrywającego opłacenia podatku w wysokości 10% wartości nagrody. Zrzeczenie się nagrody zwalnia od konieczności zapłacenia tego podatku. Nie ma możliwości wymiany nagrody na inną.
10. Organizatorem konkursu jest Grzegorz Tworek, działający jako osoba prywatna.
11. Biorąc udział w konkursie zgadzasz się z jego regułami i zobowiązujesz się do ich przestrzegania.

Startujemy 21.09, , więc proszę nie trwonić sił i zapału edycyjnego przed tym terminem! Za to, najbliższe kilka dni świetnie można wykorzystać na założenie konta, wytypowanie artykułów do edycji, może napisanie czegoś nowego i poznanie zasad panujących w Wikipedii. Runda pierwsza trwa do 4.10. Do końca dnia 5.10.2009 czekam na Wasze tabelki z punktami – proszę przesyłać je mailem, będę je potwierdzać, żeby nie było, że coś komuś przepadło.
Tabelki poproszę w Excelu, tak żeby miały kolumny na nazwę edytowanego hasła, datę edycji i ilość należnych punktów. Razem z tabelką proszę koniecznie przysłać Wikipediowy login.

A teraz najlepsze, czyli nagrody:
Za miejsce pierwsze: Office Profesional 2007 Polish (wartość 2700PLN)
Za miejsce drugie: Windows Vista Ultimate Polish DVD (wartość 1300PLN)
Za miejsce trzecie: Windows Vista Business Polish DVD (wartość 1200PLN)

Powodzenia!!! :)
--
Grzesio
[MVP, SE Club]
tagi: Office   Windows   Windows Vista

Grzesio
[MVP, SE Club]

Grzegorz Tworek
2677 pkt.
Guru
MVP

0

Konkurs startuje pojutrze, a na podstawie kilku pytań mam dla Was wskazówki:

1. Jeżeli nie umiecie sami utworzyć nowego artykułu, to wystarczy jeden mail do mnie. Utworzę. Można oczywiście samodzielnie, przy użyciu informacji z odpowiedniej strony.

2. Hasła związane z oprogramowaniem Microsoft dostępne są na stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Oprogramowanie_Microsoftu. To dobry punkt wyjścia, ale rozumiem tych, którzy piszą, że dodanie tam uzupełnionego hasła to podpowiedź dla "konkurencji". Mogę wam pomóc dodawać tam hasła, ale jeżeli wolicie, żeby stało się to dopiero po zakończeniu konkursu - wystarczy zaznaczyć to w mailu.

3. Jeżeli będziecie mieć jakiś ogólniejszy problem (większość znanych mi chętnych to bardzo początkujący wikipedyści, choć czasem nieźli specjaliści IT) - poproszę o mail. Spróbuję "zaopiekować" się taką osobą tak, żeby jak najbardziej efektywnie przełożyć wiedzę w głowie na dobry i encyklopedyczny artykuł.

--
Grzesio
[MVP, SE Club]

Grzesio
[MVP, SE Club]

Paweł Kiraga Ekspert WSS
Paweł Kiraga
1949 pkt.
Guru

0

Ad 2. Moim zdaniem ograniczanie 'konkurencji' nie wyjdzie na dobre dla całej akcji. Co bym zmienił: jeśli jest hasło na stronie, to wtedy osoba zainteresowana takim hasłem zgłasza się do Ciebie, dostaje kontakt do osoby/osób przypisanej do tematu i próbują coś razem działać. Inna możliwość jest taka, że dostaje od takiej osoby (lub od Ciebie) zakres tematyczy danego punktu. Wtedy nie będą powielać się wzajemnie.

Obecnie jest tak (ja tak to rozumiem), że jeśli ja się zgłoszę do hasła 'MS XBox Live', to w pewnych przypadkach zostaje ono zablokowane do momentu publikacji. --
pozdrawiam
Paweł Kiraga
[ PLSSUG ] . [ (b)log transakcyjny ]
//What colour do you want that database?

Grzegorz Tworek
2677 pkt.
Guru
MVP

0

Twoja idea byłaby słuszna, gdyby Wikipedia była moim prywatnym dziełem, działającym wedle mojego pomysłu i dla moich korzyści.
Ale jako, że jest taka jak widać - reguły są dostosowane.

Ja nie wymuszam nic. Ja tylko liczę punkty a w zasadzie, to weryfikuję czy dobrze policzyliście Wy. :) W szczególności nie ma żadnych blokad, choć mechanizmy Wikipedii mogą ostrzegać w przypadku konfliktów (dwie osoby równocześnie otworzyły jeden artykuł, obe dodały coś do niego i próbują zapisać). Ale Wikipedia radziła sobie z tym zawsze, więc i tym razem się nie popsuje ;)

Jak dla mnie może i sto osób modyfikować ten wpis i każda dostanie punkt. --
Grzesio
[MVP, SE Club]

Grzesio
[MVP, SE Club]

Paweł Kiraga Ekspert WSS
Paweł Kiraga
1949 pkt.
Guru

0

Jasne. Jak nie ma 'blokowania' artykułów oraz punkty dostaje każdy aktywny autor, to mój pomysł byłby tylko utrudnieniem oraz dodatkową robotą dla Ciebie. --
pozdrawiam
Paweł Kiraga
[ PLSSUG ] . [ (b)log transakcyjny ]
//What colour do you want that database?

Łukasz Herman Ekspert WSS
Łukasz Herman
3540 pkt.
Guru

0

Przypinam wątek, żeby był lepiej widoczny ;)

Marcin Goł
Marcin Goł
1971 pkt.
Guru

0

ciekawy pomysl Grzes - chyba wkoncu ktos mi podbierze temat aktualizacji polskich sajtów o SQL Server ;/// --
Pozdrawiam
Marcin Goł

{ Zapraszam na: PLSSUG & mój nowy blog }

--
Pozdrawiam
Marcin Goł

{ Zapraszam na: PLSSUG & mój nowy blog }

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.