BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
Paweł Potasiński Microsoft
Paweł Potasiński
7713 pkt.
Guru

0

No i po MTS :(

Kilka słów n/t moich wrażeń w 10 subiektywnych punktach :-)

1. Zmaterializowały mi się osoby znane dotąd jedynie z WSS.pl:
- radek_kepa - dobry kolega w dobrej firmie :-),
- marek_adamczuk - tu w grę wchodzi rychłe spotkanie przy piwku
- basia_w - moderatorka, za cicha i skromna jak na swoją wiedzę (Basiu, pamiętaj, że jesteśmy na "ty"),
- dakota - jaki jest każdy widzi, z nim nie można się nudzić :-) (zainteresowania: Windows, Security, płeć przeciwna :-)),
- noise - no to jesteśmy umówieni,
- sajdor - super gość, świetny sposób prowadzenia sesji, na pewno nie ostatnie spotkanko :-) (TechEd już blisko)

Pewnie nie wymieniłem wszystkich, za co przepraszam.

2. Organizacja lepsza niż rok temu, ale...
- obiady takie sobie, no i jedzenie na stojąco lub na schodach...
- kolejki do rejestracji i obiadków (a wystarczyło catering na dwóch poziomach dać...),
- wpadki na labach się zdarzały (patrz inne wątki).

3. Wstęp do konferencji z romachem i z gagami. Dla mnie bomba, bo wiadomo, że chodzi o marketing. Mistrzami samymi dla siebie - Ania Tobiasz i Jarek Sokolnicki. Pełen spontan i o to chodzi :-) Tancerki oczywiśćie ładne, ale więcej na ten temat nie napiszę, bo jeszcze żona przeczyta :-)

4. Sesje ok. Załamałem się swoim poziomem wiedzy o produktach MS zwłaszcza na dwóch sesjach Tomka Kopacza :-) (gadżety rulez)

5. Wystawcy pierwszego dnia byli biedni (coś z klimą???).

6. XBox na korytarzu to super pomysł.

7. Jak dla mnie PKiN (czytać Pekin) sprawdził się jako miejsce na MTS. Dobre oznaczenia i można było trafić wszędzie.

8. Sale przygotowane pod sesje wzorowo. Choć jednak lepiej było z mikrofonami bezprzewodowymi :-) Ale firma obsługująca techniczną stronę sprawdziła się ponownie.

9. Nieoceniona pomoc Sylwii Ptaszek we wszystkim, co dotyczyło konferencji. Wielkie dzięki.

10. Co roku sympatyczniejsza Ania Tobiasz :-) (nie Aniu, nic od Ciebie nie chcę)

---

Pozdrawiam wszystkich uczestników MTS
Paweł Potasiński
Edytowano 1 raz. Ostatnio 2006-10-25 23:00:39 przez C3PO.
tagi: MTS

Pozdrawiam,
Paweł Potasiński

Łukasz Sękowski
Łukasz Sękowski
528 pkt.
Senior

0

:-)

I juz we Wrocku :-)

Moje wrazenia:

1. Mi si niestety z wss nikt nie zmaterializowal oprocz Tomka w Strefie Ekspertow.. A szkoda.. Ale w przyszlym roku trzeba bedzie inaczej sie dogadac..

2. Sesje ok. Merytorycznie bdb a technicznie to roznie bywalo..

3. 1 godzina i tylko 2 dni :-) To za malo.. Zrobilbym 3 dni i sesje po 1,5.

Generalnie bardzo mi sie podobalo.. :-)

BR

Lukasz

BR

Łukasz

Mariusz Kędziora Microsoft
Mariusz Kędziora
2210 pkt.
Guru
Prelegent

0

A to i ja moze pare slow (beda i te dobre i te zle)... A pozwole sobie to opisac moze ciut dluzej bo nie wypelnialem ankiety - a moze Ania czy Sylwia przeczytaja :)

Brejk pozwolisz ze z Twoich punktow skorzystam ;)

1. Ludzie
Zaluje ze nie mialem okazji dluzej pogadac z wieloma znajomymi, ale i w tym roku rowniez trafila mi sie rola ciut inna niz zwyklego uczestnika (a myslalem ze bedzie normalnie).

Super ze udalo sie przy okazji MTSu zfinalizowac ciekawa akcje zwiazana z certyfikatami Thawte. Moze malo to zwiazane z Microsoft, ale mysle ze pokazuje jak spolecznosc sama w sobie jest zorganizowana.

2. Organizacja
Obiady faktycznie jak dla mnie malo smaczne. Ale za to wszelkiego innego dobra pozywieniowego po uszy i naprawde dobrego. W tym catering byl rewelacyjny.

Sam PKiN troche mnie denerwowal - ta jego wielkosc zrobila swoje - dzis po prostu ledwo nogi czuje.

3. Rozpoczecie
Hmmm... Ni to kiepskie ni to rewelacyjne - po prostu srednie. Moze i show OK, ale momentami po prostu nudny - zwlaszcza jak dla ludzi technicznych (tak wiem ze marketing tez byl). Dobrze ze Jarek zrobil co trzeba i pokazal jak prowadzic sesje :) Choc tu to podejrzewam kwestia gustu...

4. Sesje i tematyka
Niestety ze wzgledu na tegoroczne obowiazki z mojego identyfikatora "Uczestnik" niezbyt czesto udalo sie skorzystac, ale mialem okazje byc na kilku ciekawych sesjach (wreszcie wiem co to Groove i do czego sluzy). Ale momentami faktycznie bylo zupelnie inaczej niz poziom okreslony w przewodniku. Bylem na sesji 200 a ja powiedzialbym ze byla conajmnie 300. Ale bylem tez na 300 i powiedzialbym ze max to jest 100.

5. Glos spolecznosci
Ciesze sie z mozliwosci spotkania sie z ciekawa osoba z Microsoft z Redmont (to Noah ktory wieczorem walczyl i wygral w sumo). Mam nadzieje ze nie zdradze tajemnicy jak powiem, ze mielismy okazje (moderatorzy i redakcja) pogadac z nim w czym jest problem w Polsce z IT Pro. Mam nadzieje ze niektore nasze sugestie i prosby beda wysluchane juz wkrotce :)

6. Ogole wrazenia
No co tu duzo mowic - bylo naprawde dobrze. Dobra robota ze strony Organizatorow (sporego grona jak widzialem). Mnostwo wlozonej pracy i mysle ze bardzo duza grupa ludzi naprawde zadowolona zostala...

Owszem niedociagniecia bywaly - ale przy takiej skali imprezy to nieuniknione. Niemniej jednak sadze ze co roku bedzie lepiej. Jak tak bedzie wygladal MTS 2007 to bede juz naprawde zadowolony. Ale ja wiem, ze kolejny MTS bedzie jeszcze lepszy!

No nic trzeba pomalu teraz zregenerowac sily... --
Pozdrawiam,
Mariusz 'masakra' Kędziora
http://kedziora.info/

Pozdrawiam,
Mariusz Kędziora
Technical Evangelist | Microsoft Polska
Blog ewangelista.IT | LinkedIn

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

Jesli chodzi o mnie to oceniłbym tegoroczny MTS na jakieś 8 w skali 1-10 ;)

Oto moje wrażenia po męczących dwóch dniach biegania... ;)

1. Miejsce konferencji... super!
2. Sam wstęp z pompą i... niestety wpadkami nawet tych znanych... Każdy je bez problemu pewnie wychwycił ;)
3. Z osób, które mi się zmaterializowały (ciekawe słowo nieprawdaż?) było kilka z wss-u ale nie tylko ;)
4. Nie wiem jaka była rok temu ta impreza (żałuję nie byłem :() ale tegoroczna była - jak dla mnie... prawie super. Poza małymi uwagami... np. obiady. Dość smaczne ale jedzone na schodach i gdzie tylko popadnie... Tu była lekka kiszka... No i te dłuuuugie kolejki za jedzeniem... Tu mały minusik dla organizatorów...
5. Sesje... Hmm... nie trzymałem się swojego harmonogramu kiedy spostrzegłem, że niektóre osoby prowadzą swoje sesje niezbyt ciekawie i nudnie. Zacząłem więc je zmieniać... Bardzo mi się podobała ostatnia niezwykle żywa sesja Rafała Łukawieckiego nt. protokołu IPv6 :) Dla mnie REWELACJA :)
Pozdrawiam, Andrzej

-----------------------------------------------
Wszelka wiedza jest potencjalną siłą

Pozdrawiam, Andrzej

Marek Adamczuk Ekspert WSS
Marek Adamczuk
2392 pkt.
Guru

0

Pawle,

Czuję się zaszczycony faktem, że zostałem wymieniony osobiście. Naprawdę nie wiem, czym zasłużyłem.

A oto garść moich reflekcji:
1. Organizacja 100 razy lepsza niż na poprzednim MTS. Dążący do zera problem ze znajdowaniem sal, zero przeciskania się na schodach. Same sale super - szczególnie kinowe. Jedzenia pod dostatkiem. Może i obiad mógłby być lepszy, ale osobiście uważam, że nie ma na co narzekać. Ciasteczka za to ekstra.
2. Co do sesji, to niestety były za krótkie :(. Na wszystkich ciekawych sesjach, na których byłem z Twoją włącznie, co prelegent się na dobre rozpędził, to mu się czas kończył. Prawie nigdy nie udawało się powiedzieć wszystkiego co było zaplanowane. Z drugiej strony fajnie, że było ich tak dużo - cóż niestety doba nie jest z gumy :(. A może by tak za następnym razem jeszcze jeden dzień ... . Przy okazji wpuszczanie pięć minut po okazało się porażką. Wchodzenie stada ludzi w czasie sesji totalnie rozwalało koncentrację - mnie osobiście bardzo przeszkadzało. Może by tak tych z prawem pierwszeństwa wpuszczać 5 minut przed, a resztę o równej godzinie.
4. Troszkę jestem zawiedziony brakiem najświeższych wersji beta Office'a 2007, SharePointa czy Visty w materiałach. Jak się tyle fajnych rzeczy zobaczy, to chciałoby się na gorąco złapać i pogrzebać, a tu nie ma na czym :(.

basiaw7
basiaw7

0

Pierwsze pytanie do moich szanownych Przedmówców: jak Wy mieliście jeszcze siłę by tyle pisać tak zaraz po powrocie z konferencji? ;) - gratuluję kondycji, bo u mnie z nią było kiepsko :)
Ja powiem tylko tyle, że przede wszystkich bardzo miło wspominam ludzi których miałam okazję spotkać na MTS - pozdrawiam wszystkich :) a już szczególnie Anię, którą udało mi się spotkać osobiście i naprawdę w 200% potwierdziło się to, iż jest ona po prostu przemiłą osobą :)
Co do sesji to zależało od tematyki i prowadzących - przyznam się że większe szczęście pod tym kątem miałam w drugim dniu :) (Łukawiecki jak zwykle rewelacyjny :) ale też bardzo fajne sesje Pana mówiącego między innymi o usługach terminalowych w Longhornie czy też Panów z pewnego banku).
Co do minusów to przede wszystkim mogłoby być następnym razem nieco więcej stolików przy których można by spokojnie zjeść obiad, ale to jest już chyba bolączka wszystkich konferencji na jakichkolwiek byłam.
Ogólnie całą konferencję miło wspominam i już czekam na MTS 2007 :)

ps.
brejk:
co do uwagi w punkcie 1 - postaram się zapamiętać :)
pozdrawiam,
Basia

wilim
wilim
396 pkt.
Junior

0

to i ja dodam swoje "3 grosze".....

1 grosz - spodziewalem sie dostac jakies beta-wersje (Vista), nie postarali sie, SQLów 2005 mam juz kilka a i po co mi to :) kubki brzydkie a foldery reklamowe (w plecaku) z sql2005 trącą juz myszką :p z rozdawaniem ksiazek super sprawa ALE moze jak by byla choc 1 aktualna to nie mialbym wrazenia ze chcą sie pozbyc "ciezaru" z magazynu ktory zalega a ktorego nikt nie kupi wiec ... moze ktos to chce ?? chcieli(smy)... problem z glowy :) :s

2 grosz - sesja plenarna moim zdaniem super, swietny pomysl, nie nudzilem sie 8)

3 grosz - laby do bani :( moze powtorze: do bani ! :@

4 grosz - ogolnie zarcie bardzo dobre i niezle zrorganizowane (gotowe paczki), tylko obiadki sredniawe 8-)

5 grosz - duzy plus za wystawcow, xboxy, duze halle, pyszne hostessy :) :p

6 grosz - ogolnie pomimo malych minusow oceniam MTS na 5- ! bylo duzo ciekawych sesji, zero czasu na nudy i odpoczynek, materialow mimo slabej jakosbi bylo troche, jestem bardzo zadowolony ze bylem na MTS :)

7 grosz - dzieki za mts/wss Party :) bylo "anielsko" :D (b)

pozdrawiam !

Marcin Paciejewski
Marcin Paciejewski
84 pkt.
Poczatkujacy

0

z sympatycznych aspektów warto zaznaczyć panie od XBOXa które ostro biły ludzi na mordobiciach ;)
Najbardziej lubie rozmawiac sam ze soba. Oszczedzam w ten sposob czas i unikam klotni. O.Wilde.

Najbardziej lubie rozmawiac sam ze soba. Oszczedzam w ten sposob czas i unikam klotni. O.Wilde.
Jacek Markus
Jacek Markus
30 pkt.
Poczatkujacy

0

Organizacja znacznie lepsza niz rok temu :), naprawde olbrzymi postęp.
Co do smaku obiadów, rzecz gustu. Na subiektywne odczucie smaku moim zdaniem miał wpływ sposób podania, ale przynajmniej nie było problemu jaki był rok temu,
pierwszy tłum nie mógł się z przeżarcia zatoczyc na sesje, a reszta wsciekle głodna.
W tym roku logistycznie rozwiazano to moim zdaniem w najrozsądniejszy sposób
co przy tej skali imprezy wymagało kompromisów.
Oczywiscie zgodzę się, że mogłoby być więcej stolików, ale pewnie wtedy narzekalibyśmy na problemy z przeciskaniem się.

Z sesji w których brałem udział jestem zadowolony, szczególnie z wystąpień
Rafała Łukawieckiego, które są klasą samą w sobie, oraz
Macieja Pileckiego .
Data Mining od A do Z Rafał Łukawiecki
Tworzenie wydajnych aplikacji bazodanowych z użyciem SQL Server 2005 Maciej Pilecki
Bezpieczeństwo w SQL Server 2005 Rafał Łukawiecki + Maciej Pilecki
IPv6 i NG TCP/IP w Windows Vista Rafał Łukawiecki
Wszystkie ich sesje moim zdaniem były świetne. Nawet słuchanie o zagadnieniach dobrze mi znanych nie było stratą czasu.

Sesja System Center: Wprowadzenie do System Center Configuration Manager 2007 (SMS ver. 4) Paweł Wolański + Łukasz Mazur. Chłopcy starali się, sesja dość dobra, choć momentami można było wyczuć dużą tremę. Zagadnienie przedstawione dość dynamicznie, potrafili utrzymać uwagę. Jeśli ktoś miał doczynienia z SMS 2003, to na zasadzie różnicowej przedstawiono nowy produkt na tyle dobrze, że uczestnicy mogą nie przyjść do mnie na szkolenia :(.

Office System - Office Open XML File Format dla wnikliwych Bartosz Kierun
Sesją średnia. Poziom techniczny ok, choć jeśli chodzi o wiedzę, to osoby, które znają zagadnienie XML wiele się nie dowiedziały, osoby, które o nim nie słyszały niewiele były w stanie zrozumieć. Trudniej mi było utrzymać uwagę, ale to chyba przez kontrast z Łukawieckim.

Integracja systemowa i automatyzacja procesów biznesowych Piotr Widomski
Pomimo, że zagadnienia nie były mi całkowicie obce często gubiłem wątek. Technicznie sesja niby OK, ale dla osób z biznesu zbyt techniczna, dla administratorów i programistów zbyt mydlana.

Windows Server: Zabezpieczenie informacji za pomocą Windows Rights Management Services Robert Chyra
Przedstawiony produkt, koncepcja, wykorzystanie. Zdziwienie prelegenta, że biznes nie rzuca się masowo na wdrożenia :) . Pomysł niby fajny. Zabezpieczenie dokumentów polisami i certyfikatem, które działa .... w sieci lokalnej firmy. Przy obecnym poziomie mobilności i usilnym nie zalecaniu wystawiania serwera RMS w internet.....

Sesja wstępna osobiście mi się nie podobała. Było parę momentów chumorystycznych, czy zamierzonych?.... Promocja produktów zbyt przecukrzona. U mnie ludzie, gdy dostają nowy OS i programy, to najpierw .... a nie krzyczą z radości, ale przecież to marketing....

Ocena sesji jest oczywiście moim subiektywnym odczuciem.

Wystawcy poza promocją XBoxa, w ubiegłym roku prezentowali się chyba lepiej,
a może to przez kontrast z poprawą jakości samego MTS?

Mam nadzieję, że w przyszłym roku MTS będzie przynajmniej na tym samym poziomie
JMarkus

Artur Zając
Artur Zając
22 pkt.
Nowicjusz

0

W skali od 1-10 przyznaję 7 - niestety nie mam porównania z rokiem ubiegłym. Punkty odjąłem za:
- materiały (żenująco ubogie)
- laby (nie wiem, może miałem pecha ale z dwóch labów na jednym zapomniano przygotować odpowiednich maszyn wirtualnych i była normalna sesja wykładowa z prezentacją na rzutniku - na szczęście na dobrym poziomie, a lab'u z visty /a chyba office wyglądał podobnie/ nie będę nawet komentował)
- rozpoczęcie konferencji (niby wszytsko fajnie, ale prawie usnąłem)

Reszta mi się podobała, a kolejki do obiadu były do przewidzenia przy tylu ludziach.

Artur

CodeBoy Ekspert WSS
CodeBoy
4253 pkt.
Guru

0

Ja cały MTS oceniłem na 5 i uważam że niestety mogł być lepszy i nie trzeba było tego dużo.
1. Miejsce konferencji - Idealne w porównaniu z MTS2005 - tutaj 10 :)
2. Siec Wi-Fi a właściwie jej brak (1 dnia ) - na MTS 2005 z tym nie było problemu :)
3. Jedzenie - logistycznie idealnie (bo przy takiej ilosci ludzi nie da się lepiej) smakowo no cóż ile można jeść pizzy ;), było inaczej :)
4. Materiały - jedna z wiekszych wtop, bo chodząc nawet po stoisku MS w PKiN mieli fajne zabawki ale czemu tego nie wrzucili do plecaka to nie wiem.
5. Brak Visty i Office to najwiekszy ból, na szczeście miałem już swoje na booku ale jednak o tym była konferencja, jeśli chce się pozyskać potencjalnych klientów to błąd mocny.
6. Merytoryka, nauczony doświadczeniem z poprzedniego MTS myślałem że sie czegoś nauczę i poszedłem na kilka prezentacji, i wszystko byłoby fajnie gdyby nie czas 1h to zdecydowanie za krótko, no chyba że na marketing (ale to już za długo ;)
Rok temu było 1,5h i myślę że było by to optymalne.
7. MTS jak dla mnie powinnien trwać 3 dni wiadomo koszty, ale ograniczajac występy teatru muzycznego ;) by na 1/2 dnia pewnie starczyło ;)

Dla przypomnienia to konferencja była płatna :) jak ktoś zapłacił za to prywatnie i to bez promocji to mu współczuje. Bo mi by było szkoda tej kasy (ok 1000zł przy przyjechaniu z Polski)

Zdzisław Landowski

Nie ma rzeczy niemożliwych, ale na cuda trzeba dłużej poczekać.

Łukasz  Mańka
Łukasz Mańka
506 pkt.
Senior

0

W sumie oseniam cały MTS na 8,5 :)
Miejsce konferencji było bardzo ciekawe, tylko szkoda że nie było darmowych wycieczek na szczyt PKiN.
A co do obiadu to gdybym wiedzieł że sa pierożki to ocenił bym go pewnie wyżej, ale zdecydowanie ocena 5. Za mało stolików aby można było spokojnie zjeść.
Bardzo ciekawie wyglądali ludzie którzy jedli:
- na schodach;
- na poręczach od schodów;
- na podłodze;
- po turecku;
- itd.

A sama ocena poszczególnych prelegentów jest pozytywna oczywiście. Proponuje zrobić jakiś Qwiz, na temat kto prowadził najlepszą sesję na MTS 2006. Jak wiadome rok temu wygrał Rafał Lukawiecki który prowadził sersję "IPv6".
W porównianu z MTS 2005 była lepsza organizacja, więc tak jak to podkreślałem na początku ogólan ocena 8,5: Mam nadzieje że za rok znów troszkę organizatorzy podniosa poprzeczkę. I gdzie teraz odbędzie się MTS 2007 :)
----------------------------------------------------------------------------
Łukasz Mańka
MCP, CCNA, SQL Server
Windows Vista Powered

_..==""==.._ raz pod górę a raz z górki _..==""==.._

---------------------------------------------------------------------------- Łukasz Mańka MCP, CCNA, SQL Server _..==""==.._ raz pod górę a raz z górki _..==""==.._
Jacek Doktór Ekspert WSS
Jacek Doktór
4247 pkt.
Guru
MVP

0

He he he na sesji z Exhcanga i Live Communication Server byla zabawna wpadka :) ale w koncu sie udalo odpalic poczte przez telefon. Mi sesje na ktorych bylem sie podobaly - nawet na jednej zdobylem nagrode :) a co do reszty to jest mniej istotna, obiadow nie jadlem bo nie chcialem ryzykowac, modelki byly super zwlaszcza te przy Xboksach :)

--
Jacek Doktor
MCP since 2006

Jacek Doktor

Konrad Sagala Ekspert WSS
Konrad Sagala
3609 pkt.
Guru
MVP

0

Szkoda, że nie mogłem się rozdwoić :'(
Ale Artur obiecał, że dla PEPUG-u też może podzwonić do Exchange'a, muszę tylko zebrać siły, żeby przygotować następne spotkanie.
Na sprzęt już nie będę więcej narzekał :@ , muszę popracować nad zmianą notebooka.
Niestety Warszawa nie dorobiła się jeszcze odpowiedniego obiektu, w którym nie trzeba się nabiegać po schodach, więc trzeba trochę potrenować kondycję :D Co prawda kolana już nie te co kiedyś. _______________________
Pozdrawiam,
Konrad
Polska Grupa Użytkowników i Profesjonalistów Exchange PEPUG

Artur Korczyński
Artur Korczyński
2123 pkt.
Guru

0

To i ja się przyłacze do oceny. Ankietę wypełniłem, ale to były zbyt świeże przeżycia aby być obiektywnym.

Na plus:
- poziom wiedzy prezenterów. Tym razem nie poszedłem na sesje Łukawieckiego ale mimo to byłem zadowolony ze wszystkich prezenterów. Najbardziej mnie śmieszyło stopowanie przez Nexora hamowanie swojego kolegi na sesji o "10 powodów za Longthorn".
- miejsce i przestrzeń sal i okolic. Jedynie 2-go dnia przy losowaniu ankiet CSS zrobił sie straszny tłok w jednym z korytarzy/sal.
- rejestracja i organizacja na miejscu
- catering, kanapki, ciastka, napoje

Na minus:
- długość sesji. Mam wrażenie że 1 godzina to za mało. Wydaje mi się że 1,5 jest optymalne bo ani ludzie się nie zdążą zmęczyć, ani prezenterzy nie będą tak gonić z tematem (patrz sesja o 10 powodach dla Visty).
- materiały konferencyjne - w sumie to ich prawie nie było .

Inne
- mam mieszane uczucia co do sesji plenarnej. Fajnie tancerki i było dosyć ciekawie, ale poziom techniczny był słaby i pod tym względem się nudziłem. Po drugie tego dnia sesje techniczne zaczęły sie dopiero po 14 czyli w zasadzie prawie cały dzień był "nietechniczny". Moim zdaniem szkoda aż tyle czasu na to poświęcać. Gdyby zacząć punktualnie o 9 i skrócić do 1,5 godziny to by były dwie sesje więcej. Albo może wydłużyć godziny konferencji do 18-19?
- obiad nie był zły , ale jedzenie na schodach do przyjemnych nie należy. A co do kolejek, to przy zejściu z sal bocznych do głównej była taaaaka koleja, a przy drugim końcu korytarza nie było jej w ogóle.

Podusmowując bardzo fajna konfencja :) Do zobaczenia na kolejnych spotakniach.

Pozdrawiam

Raistlin

---------------
Pozdrawiam
Raistlin
CodeBoy Ekspert WSS
CodeBoy
4253 pkt.
Guru

0

Ostatnio było do 18, ale to już też jest przegina jak chcesz iść na wszystko, umierasz o 16. Ja bylem na MTS 2005 i pierwszego dnia od 9 do 16 było oki potem juz chodzilem bo juz mi bylo wszystko jedno ;). Godziny MTS 2006 były super ale 3 dni i sesje po 1,5h :) i bedzie idealnie.

Zdzisław Landowski

Artur Korczyński
Artur Korczyński
2123 pkt.
Guru

0

To chyba zależy od wytrzymałości :)
W zeszłym roku ja wytrzymywałem, przy czym ostatnie sesje były jakby mniej ciekawe od początkowych. W tym roku nie moge tego powiedzieć :)

Pewnie że 3 dni byłyby lepsze, ale podejrzewam że koszty za duże :-(

Raistlin

---------------
Pozdrawiam
Raistlin
wilim
wilim
396 pkt.
Junior

0

moim zdaniem "jak kto jadł" swiadczy tylko o nim a nie o organizatorze

to taka dygresja ;)

poza tym to zarcie na 2,5 tys os. bylo naprawde niezle zorganizowane ja to oceniam dobrze

wyobraz sobie co by sie dzialo jak by byly KRZESŁA ! - szukanie, zajmowanie, przenoszenie wsrod tlumu bo 1-2 szt zabraklo w towarzystwie, pilnowanie krzesel, wczesniejsze wychodzenie z sesji zeby se miejsce zajac - MOIM zdaniem lepiej ze nie bylo krzesel, a miejsc stojacych bylo wystarczajaco - a jesli dla Ciebie nie starczylo to podziekuj "kolegom", ktorzy zjedli a potem przy pustym stoliku stali godzine i gadali zamiast ustapic miejsca, a na stole staal 1 cola - widzialem takie przypadki nie raz...

pozdro !

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

Cześć Łukasz.

Po pierwsze... fajnie, że mogłem Cię poznać osobiście na MTS-ie i zamienić parę słów :)

Po drugie (co do quizu) moim zdaniem najlepszą sesję poprowadził... Rafał Łukawiecki z IPv6. To była moim zdaniem - jak już napisałem na jednym z postów na wss-ie - REWELACJA :) Żałuję, że nie byłem na jego innych sesjach... Ale może nadrobię to na MTS 2007...

Po trzecie.... co do miejsc, w których spożywano obiadki, to... porażka... Jeszcze dziś mam w pamięci facetów jedzących gdzie popadnie... Może za rok będzie lepiej to rozwiązane... Pozdrawiam, Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Łukasz  Mańka
Łukasz Mańka
506 pkt.
Senior

0

Andrzeju,
mi również miło że mogłewm Ciebie poznać i zamienić parę słów. Masz rację że NG TCP/IP sesja Łukawieckiego była najlepsza. Ale machał rękoma podczas tej sesji, ja już myślałem że on jakiś maraton biegnie, a on chciał nas ręcznie przekonać do IPv6. Zawsze za rok można zarezerwować sesje Łukawieckiego, niestety tutaj est ten problem że rozchodzą się ona jak ciepłe bułeczki. :) ----------------------------------------------------------------------------
Łukasz Mańka
MCP, CCNA, SQL Server
Windows Vista Powered

_..==""==.._ raz pod górę a raz z górki _..==""==.._

---------------------------------------------------------------------------- Łukasz Mańka MCP, CCNA, SQL Server _..==""==.._ raz pod górę a raz z górki _..==""==.._
aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

Jak zauważyłem na sali A - podczas sesji Rafała nt. IPv6 - było jeszcze wiele wolnych miejsc. To pewnie zasługa tej wielkiej sali. Myślałem, że się nie dostanę ale nie było zbytniego tłoku... I dobrze bo Rafał świetnie prowadził ww. sesję :) Co do machania rękoma to myślałem, że... rozwali nimi laptopa, który przed nim stał ;) Pozdrawiam, Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Łukasz Herman Ekspert WSS
Łukasz Herman
3540 pkt.
Guru

0

Ja muszę przyznać, że mnie wszyscy zadziwiają w tym wątku. Ja nie jestem tak bardzo zadowolony niestety...

Fajnie że było to w ścisłym centrum. Blisko dworca, więc można było szybko się tam dostać. Ale poza tym nic się imho nie zmieniło na lepsze w porównaniu z poprzednim MTSem. Więc za co była taka wysoka cena tej konferencji? Imho taniej wyszło w zeszłym roku dostać się taksówką, nawet jak kantowali widząc przyjezdnych.

Rejestracja była co najmniej ciekawa. Kolejka dla liter g-j to chyba okręciła się wokół całego pałacu kultury. Czemu aż tyle liter było przy jednym stoisku? Na początku (dla A-B) kolejka była dużo krótsza, czego wszystkim tam stojącym zazdroszczę. Można było to jakoś lepiej rozdzielić, a przynajmniej utworzyć więcej punków rejestracji. Nie wszyscy mogli być wcześniej.

O posiłkach to już chyba wszystko powiedziano. Było trzeba jeść z plastiku, przeciskać się aby cokolwiek dostać, szybko szukać jakiegoś kąta by zdegustować to coś co tam nam dano. Przeciskania się między ludźmi z tym jedzeniem w poszukiwaniu miejsca było najgorsze! Nie można było wydawać jedzenia w większej ilości miejsc?!

Ktoś tu pisał że nie było takich problemów z szukaniem sali jak w zeszłym roku. Ja jestem odmiennego zdania. W zeszłym roku, mimo iż było trzeba poruszać się pomiędzy budynkami, było mniej do chodzenia. W PKiN te pomieszczenia były bardzo oddalone jedno od drugiego więc i tak było się trzeba nabiegać, szczególnie do pomieszczeń czerwonych. No i te XBOXy się chyba za bardzo grzały, bo było tam cieplej niż w innych pomieszczeniach Ogólnie stoiska wystawców były schowane. A znalazłem je zupełnie przypadkowo szukając lab3, który został tak dobrze ukryty, że dopiero od Ani dowiedziałem się gdzie jest.

No i na koniec było jakieś losowanie koło punktu informacji(?), bo zebrało się tyle ludzi, że był problem z dostaniem się na kolejną sesję.

Rozpoczęcie były by bardzo fajne, gdyby wyciąć wszystkie wystąpienia marketingowe. Spodziewałem się, że będzie to konferencja techniczna, a wydaje mi się że trafiłem na zupełnie coś innego.

Jeszcze odnosząc się do labów Adriana i Nataniela (lab3), to imho chcieli dobrze, ale zawiódł chyba MS, który dostarczył maszyny wirtualne nie działające na większości stacji. Z tego co słyszałem o labach z Visty i Office'a, to laby przez nich przygotowane wydają mi sie dużo lepiej przygotowane. Gdyby jeszcze te wirtualki działały było by pewnie bardzo dobrze.

W pierwszy dzień była również sesja "Zaawansowane zarządzanie AD - krok w przyszłość". Świetny temat, ale czemu to była sesja tylko marketingowa prowadzona przez osobę techniczną. W dodatku było to tylko przedstawienie produktów firmy Quest, o czym nie było nigdzie wspomniane. A myślałem że zobaczę coś a'la sesja gibona w zeszłym roku.

W drugi dzień dziwnym pomysłem było przeniesienie sesji Freda, tak że kolidowała ona z sesją Rafała Łukawieckiego. W dodatku musiałem się zdecydować na jaką sesję iść, skoro jedna sesja mi wypadła z harmonogramu. Ale tu miałem nawet szczęście trafiając na sesję ludzi z jednego z banków. Nawet ciekawa prezentacja.

No i jedno małe pytanie: kiedy było zakończenie? W harmonogramie godzina 16.45 - 17.15. Ja przyszedłem o 17 to już wszyscy zdążyli wyjść z sali. Minąłem coś ciekawego?

Za to 3 sesje mi się bardzo podobały:
-Microsoft Virtualization prowadzona przez Kevina Sangwella,
-Windows Server/Longhorn: Nowa generacja usług sieciowych... prowadzona przez Nataniela Zielińskiego i Adriana Kaczmarczyka,
-Windows Server/Longhorn: Nowa generacja usług AD prowadzona przez Tomasza Krajewskiego.

IMHO to były najlepsze sesje na jakich byłem podczas całego MTSu.

A ogólnie to materiałów konferencyjnych nie było prawie w ogóle, w zeszłym roku było tego dużo więcej.

--
EvolutiOn
Edytowano 2 razy. Ostatnio 2006-10-26 20:26:22 przez hermanluk.
aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

No i jedno małe pytanie: kiedy było zakończenie? W charmonogramie godzina 16.45 - 17.15. Ja przyszedłem o 17 to już wszyscy zdążyli wyjsć z sali. Minąłem coś ciekawego?

Szczerze mówiąc to... nie straciłeś niczego ciekawego! Zakończenie było raptem 15 min zamiast 30, które były w harmonogramie ;) Ania gadała m.in. o tym, ile żarcia pochłonięto na MTS-ie, ile km zrobiliśmy chodząc od sali do sali na sesje, komu co się podobało (mi najbardziej pkt. 4 z listy - ale to normalne ;) ) etc. W sumie troszkę było to nieciekawe. Zostałem tylko dlatego, że miałem pociąg dopiero o 18-tej... ;) Pozdrawiam, Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Ania Tobiasz Microsoft
Ania Tobiasz
160 pkt.
Junior

0

Tuż przed rozpoczęciem "zakończenia" zostałam poproszona o zrobienie jego skróconej wesji tak, abyście zdążyli na losowanie nagród na stanowiskach Partnerów MTS, które rozpoczynały się od godziny 17:00. Gratuluję wszystkim, którym udało się zdążyć na losowanie i wygrać :D Pozdrawiam,
Ania.

Pozdrawiam, Ania.
Tomasz Onyszko VIP
Tomasz Onyszko
8031 pkt.
Guru
MVP

0

Hi hi, zmowa srodowisk spowodowala ze to pewien Pan od weza boa :). --
Tomasz Onyszko
http://www.w2k.pl/

Tomasz Onyszko

memberOf Predica Team http://blog.predica.pl

Blog: http://www.w2k.pl/

Mariusz Kędziora Microsoft
Mariusz Kędziora
2210 pkt.
Guru
Prelegent

0

Gratuluję wszystkim, którym udało się zdążyć na losowanie i wygrać :D

Swoja droga to nie wiem czy Ci sie juz chwalil... Ale wlasnie w takim losowaniu X-Boxa, czyli jedna z ciekawszych nagrod wygral jeden z naszych moderatorow i opiekunow dzialu :) --
Pozdrawiam,
Mariusz 'masakra' Kędziora
http://kedziora.info/

Pozdrawiam,
Mariusz Kędziora
Technical Evangelist | Microsoft Polska
Blog ewangelista.IT | LinkedIn

Tomasz Onyszko VIP
Tomasz Onyszko
8031 pkt.
Guru
MVP

0

No ja tam tylko posrednio podsuwalem opis ... :) --
Tomasz Onyszko

Tomasz Onyszko

Tomasz Onyszko VIP
Tomasz Onyszko
8031 pkt.
Guru
MVP

0

>W pierwszy dzień była również sesja "Zaawansowane zarządzanie AD - krok w przyszłość". >Świetny temat, ale czemu to była sesja tylko marketingowa prowadzona przez osobę >techniczną. W dodatku było to tylko przedstawienie prodóktów firmy Quest, o czym nie było >nigdzie wspomniane.

Zeby to wyjasnic troche to moze tylko wspomne ze sesje prowadzil Grzesiek, który jest pracownikiem Quest. To może tlumaczy dlaczego tylko te narzedzia byly przedstawione. --
Tomasz Onyszko

Tomasz Onyszko

Agnieszka Styrna
Agnieszka Styrna
325 pkt.
Junior

0

Też już jestem w domu...
Pierwsze moje wrażenia:

Po pierwsze - primo - chciałam pogratulować Basi i pozostałym kolegom nominacji na moderatorów.
Dziękuję Basiu, że mogłam się z Tobą przywitać. Szukałam Ciebie na imprezie ale nie udało mi się znaleźć.

Jednocześnie podpisuję się pod pomysłem żeby na identyfikatorach było zaznaczone, że jesteśmy w wss. Może po prostu inny kolor i nick.

Znienawidzony PKN się chyba sprawdził. Nieźle wygląda po remoncie - w środku.
Trzeba było się nachodzić ale oznaczenia były dobre i wszędzie trafiłam choć było zdecydowanie za mało czasu na przemieszczanie się po budynku.

Było strasznie gorąco!

Sesje i przerwy były za krótkie. Aż się prosi żeby zrobić trzy dni.
W przejściach (zapamiętałam np aulę im. Tiereszkowej) warto było postawić jednak parę krzeseł. Nogi już odmawiały mi posłuszeństwa i siedziałam na kontenerze do coli.

Materiały w plecakach do bani.

Byłam na dwóch labach w LAB3 i właściwie lab był raczej wykładem i to z dwóch względów - nie było odpowiedniej wersji wirtualnych serwerów i było za mało czasu żeby wogóle coś zacząć. Klawiatury Microsofta - wiem, że to kwestia przyzwyczajenia ale dla mnie tragedia - jeśli się nie używa.

Imprezka w Tango&Casch była fajna - jedzonko ok. Nie wiem tylko odlaczego schody na balkon były zamknięte. Chciałam sobie usiąść żeby zjeść jak człowiek ale głupio mi było przełazić za sznurek...

no i chyba na razie tyle na szybko pozdr.
isia

pozdr. isia ----------- MCSA i jeszcze trochę :)

basiaw7
basiaw7

0

Również cieszę sie że Cię poznałam :) Może jeszcze kiedyś nadarzy sie okazja by dłużej pogadać :) pozdrawiam,
Basia

pochrap
pochrap
152 pkt.
Junior

0

Mnie nie było - praca :( , ale żałuję jedynie, że nie poznałem kilku forumowiczów. Reszta i tak do wyczytania i/lub obejżenia na www.malymiekki.com

Pozdrawiam ------------------
Jacek Scislawski
MCT, MCSE 2003, 2000, NT, MCDBA, MCSA 2003, 2000, CNA

------------------ Jacek Scislawski -> Certyfikatów od groma

andrzej_dk
andrzej_dk
775 pkt.
Senior

0

Na MTS bylem pierwszy raz i nie moge go porownac z poprzednim ale jak dla mnie bylo super, jedzenie nie bylo zle, to w koncu bylo ponad 2500 ludzi, materialy niespecjalne, mogly byc lepsze, byla to premiera roznych produktow ISA 2006, Longhorn, Vista, Office, przydalyby sie plytki z tymi produktami. Poznalem kilka osob, gratulacje dla nowo mianowanych moderatorow podczas wieczornej imprezy. Najciekawsze sesje dla mnie to te prowadzone przez Rafala i Freda. Ci goscie potrafia dobrze mowic na dany temat. Rowniez ciekawa byla sesja dotyczaca zarządzania serwerem Exchange ale gosc ktory ja prowadzil byl jakis spiety jakby to byl jego pierwszy raz, ale jakos poszlo.

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

[...] gratulacje dla nowo mianowanych moderatorow podczas wieczornej imprezy
Hmm... może by tak Redakcja zamieściła jakieś informacje pod linkiem http://wss.pl/Coulisse/7195.aspx na ich temat? W końcu nie wszyscy mogli być (oczywiście z różnych powodów) na owej imprezce, kiedy ich mianowano na moderatorów... Pozdrawiam, Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Marcin Grela
Marcin Grela
93 pkt.
Poczatkujacy

0

Szkoda, że nie mogłem tam być. Mam nadzieję, że za rok się uda. Najfaniej byłoby zobaczyć się z ludźmi z którymi do tej pory się zna tylko z tego forum :)

---
Marcin Grela

quch_it
quch_it
2 pkt.
Nowicjusz

0

Moja subiektywna ocena imprezy to max 5...tak też zaznaczyłem w ankiecie podsumowującej. W skrócie:
- miejsce fajne,
- materiały beznadziejne,
- dobra organizacja przedsięwzięcia jako całości,
- poziom niektórych sesji i laboratoriów żenujący wręcz! (naprawdę współczuję ludzią, którzy przyjechali na MTS 2006 aby poszerzyć swoją wiedzę a zapłacili za uczestnictwo) 8-) . Na szczęście były pozytywne wyjątki czyt. sesja BRE Banku czy choćby sesja prowadzona przez Rafała Łukawieckiego.
- "impreza informatyków" w Tango & Cash --> "śmiech na sali" :D

Podsumowując - za dużo marketingu i za mało faktów technicznych. MTS 2k7 sobie odpuszczę w roli słuchacza raczej napewno 8) PaX \/

PaX \/
Łukasz Foks Microsoft
Łukasz Foks
1895 pkt.
Guru

0

No to i ja dorzucę coś od siebie ;) Pozwolę użyć schematu brejka i maskary

1. Ludzie
Poznałem bardzo wielu WSS'owiczów oraz spotkałem już mi znanych po MCD - miło było z Wami pogadać :).

2. Organizacja
Obiadek taki sobie, ale forma ich wydawania na 6. Ciastka, kanapki, napoje itp na naprawdę wysokim poziomie.

3. Rozpoczęcie
Trochę za długo trwało, jak to powiedział masakra - średnie. Ale wiele się działo i długo by mówić ;)

4. Sesje i laboratoria
Rafał Łukawiecki jak zwykle świetny, miałem okazję być na jego dwóch sesjach i jestem pod wrażeniem - jedną z nich zapewne znacie z kwietniowego MSS'a. Lab Jurka o Power Shellu rewelacyjny i był to jedyny lab, który naprawdę mi się podobał.

5. Spotkanie społeczności
Miło było pogadać "na żywo". Naprawdę można było się poczuć jak w niebie ;) Miło mi było również odebrać nominację na moderatora WSS.

Mam nadzieję, że niedługo Ci z Was, którzy robili zdjęcia opublikują je (jeżeli nie macie serwera to dajcie znać na foks(at)wss.pl).

Już odliczam dni do przyszłorocznego MTS'a :)

Pozdrawiam
Foks

Edytowano 2 razy. Ostatnio 2006-10-28 10:50:57 przez Foks.

Pozdrawiam
foks@wss.pl

Kamil Karczmarczyk VIP
Kamil Karczmarczyk

0

co do labu Jurka o PowerShell... to różnił się on bardzo od tego o czym mowil na MCD? Bo nie wiem czy mam żałować, bo na labie nie bylem, a wiem, że Ty byłeś i na labie i na MCD :) -----------------------
pozdrawiam, Limak
( www.limak.4.pl )

-----------------------
Kamil "Limak" Karczmarczyk, MCITP, MCTS
( karczmarczyk.com )

Łukasz Foks Microsoft
Łukasz Foks
1895 pkt.
Guru

0

Może bardzo się nie różnił, ale lab to nie to samo co sesja - można ćwiczyć "na bieżąco".
Według mnie jeden z lepszych labów na tegorocznym MTS'sie (co prawda nie byłem na wszystkich 8) ).
Noise wpadł na chwilę, więc też może coś powiedzieć.

Pozdrawiam
Foks

Edytowano 2 razy. Ostatnio 2006-10-28 15:43:49 przez Foks.

Pozdrawiam
foks@wss.pl

Mariusz Biesiekierski
Mariusz Biesiekierski
1011 pkt.
Senior

0

No to i ja dorzuce cos od siebie

1. Miejsce - OK ! mieszkalem po drugiej stronie :)

2. Pierwszy dzien (co do sesji technicznych) - trafilem na 2 laby (Vista i LH), coz ich poziom trudnosci bardzo odbiegal od oznaczen, to na minus,

3. Spotkanie wieczorne - jak dla mnie rewelacja, spotkanie na zywo z Dakota :), wymiana pogladodow z grzechem, cheef'em, udalo mi sie tez pogadac z AaaA (choc potem mi gdzies uciekl), oraz z noise'em.

4. Drugi dzien sesji duzo lepszy niz pierwszy (podobala mi sie glownie sesja panow z BRE Banku), no i poniewaz prawdziwego mezczyzne poznaje sie po tym jak konczy a nie jak zaczyna wiec na koniec IPv6 i Pan Rafal Lukawiecki (bez komentarza - REWELACJA)
co do jedzenia - bylo ok i tyle,

5. za nie bardzo podobalo mi sie rozmieszczenie stanowisk sponsorow w miejscach konsumpcyjnych, mysle ze lepiej byloby to rozdzielic

6. co do materialow to jak wiekszosc spodziewalem sie czegos wiecej

7. Bardzo podala mi sie inicjatywa Pana Darka z udostepnieniem wirtualnych maszyn z Longhornem, czekam na realizacje

Jak bede mial chwilke to wrzuce swoje zdjecia, choc nie wszystkie wyszly :(

No i ja czekam na razie na kolejny MSS albo MCD bo chyba beda i mam nadzieje ze wczesniej niz MTS Pozdrawiam,
SieQ

Pozdrawiam, Mariusz
Tomasz Onyszko VIP
Tomasz Onyszko
8031 pkt.
Guru
MVP

0

>7. Bardzo podala mi sie inicjatywa Pana Darka z udostepnieniem wirtualnych maszyn z >Longhornem, czekam na realizacje

Tak mi sie wydaje ze to nie maszyny wirtualen a build bedzie ... tak tylko zeby uscislic. --
Tomasz Onyszko

Tomasz Onyszko

Mariusz Biesiekierski
Mariusz Biesiekierski
1011 pkt.
Senior

0

no slyszalem ze jedno i drugie, to byla 1 sesja longhornowa 2 dnia, build'a nie potrzebuje, jest dostepny w ramach MSDN AA, a wirtuale chetnie pociagne, poniewaz zajmie mi to mniej czasu niz ich tworzenie, wiec licze ze wirtuale tez beda :), no i mogla by byc tez Vista :) Pozdrawiam,
SieQ

Pozdrawiam, Mariusz
Tomasz Onyszko VIP
Tomasz Onyszko
8031 pkt.
Guru
MVP

0

A to przepraszam .. tez na tej sesji bylem ale jakos do mnie dotarlo ze tylko build. Co do tworzenia maszyn z LH - instalacja na wirtualce idzie szybciutko, tym bardziej ze nieobslugowa - jak nie chcesz sie w dzien zajmowac to zostawiasz na noc i niech sie instaluje samo. --
Tomasz Onyszko

Tomasz Onyszko

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

Build-a Darek ma wysłać tradycyjną pocztą. Natomiast virtuala ma udostępnić do zaciągnięcia. Tak ja bynajmniej słyszałem... ;) Pozdrawiam, Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Mariusz Biesiekierski
Mariusz Biesiekierski
1011 pkt.
Senior

0

ciesze sie ze nie tylko ja slyszalem o wirtualach :), bo po wypowiedziach Tomka myslalem ze moze sie przeslyszalem, lub tez dawalo mi sie we znaki, przemeczenie po nocnych obradach w T&C :) Pozdrawiam,
SieQ

Pozdrawiam, Mariusz
Łukasz Foks Microsoft
Łukasz Foks
1895 pkt.
Guru

0

Również byłem na tych sesjach. P. Dariusz pytał się czy będziemy zainteresowani taką formą, ale nie mówił, że będzie to udostępnione na 100%.
Lecz z pewnością osoby, które zostawiły kontrakty Longhorna w najbliższych tygodniach otrzymają. Tak zrozumiałem :) Pozdrawiam
Foks

Pozdrawiam
foks@wss.pl

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

Najlepiej by było gdyby Derek przesłał w paczce (tradycyjną pocztą) zarówno płytkę z buildem Longhorna jak i.. virtuala :) Mam nadzieję, że tak postąpi... Teraz tylko czekać na @ od niego... Pozdrawiam, Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Dariusz Korzun Microsoft
Dariusz Korzun
29 pkt.
Nowicjusz

0

Witam
zobaczymy czy uda się przygotować zestaw Longhorn Beta 2 plus maszyny wirtualne plus dodatkowe dokumenty. Wszystko będzie zależało od liczby fizycznych płyt, które będą zajmowały materiały.

Tak czy inaczej, proszę dajcie mi jeszcze 2-3 tygodnie.

Pozdrawiam
Darek

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

Darku masz nawet i miesiąc tylko żeby było wszystko w paczce: LH, virtual i... materiały :) Myślę - zresztą chyba jak większość forumowiczów - że byłoby to najlepsze rozwiązanie dla nas. Pozdrawiam, Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Tomasz Onyszko VIP
Tomasz Onyszko
8031 pkt.
Guru
MVP

0

Z doswiadczenia - maszyna wirtualna z LH srednio sie miesci na plycie DVD ... --
Tomasz Onyszko

Tomasz Onyszko

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

A kto mówił Tomku, żeby wszystko miało być na jednej płytce DVD?? W końcu płyty nie są aż takie drogie by na nich oszczędzać ;) Pozdrawiam, Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

CodeBoy Ekspert WSS
CodeBoy
4253 pkt.
Guru

0

cytat:
Mam nadzieję, że niedługo Ci z Was, którzy robili zdjęcia opublikują je
/cytat
http://www.landmedia.pl
:)

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2006-10-29 07:56:26 przez CodeBoy.

Zdzisław Landowski

Pablo79
Pablo79
504 pkt.
Senior

0

Jak oceniasz atmosfere jaka panawoła na konferencji? -----
Pozdrawiam,
Pablo (MCSE+S Windows 2003)
http://ds25.ae.wroc.pl/~pablo/

Bartosz Bień
Bartosz Bień
3 pkt.
Nowicjusz

0

Witam Wszystkich,

Mam za sobą sporo DevDaysów, ale w MTS 2k5 nie uczestniczyłem, więc nie będę robić analizy porównawczej. Przede wszystkim chciałbym powiedzieć, że spotkania tego typu są nieodzownym elementem pracy developerskiej, pozwalającym na chwilową zmianę trybu (z protected na real ;> ) i ujrzenie w szerszej - bo zbiorowej - perspektywie teraźniejszości i przyszłości naszego Matrixa.

Tegoroczną edycję MTS oceniam na 7,5 (w skali ankietowej ze zwiększoną precyzją). Niewątpliwie największym atutem były same sesje, mimo kilku wpadek, o których nie muszę wspominać, bo z pewnością będą widoczne w uśrednionej ocenie tych wystąpień w ankietach. Nie zakłóciły one jednak ogólnego obrazu poziomu konferencji, który oceniam bardzo dobrze. Czekam niecierpliwie na materiały z sesji, w których nie mogłem uczestniczyć.

Byłem zapisany na laboratorium Visty, ale po nieprzyjemnej konstatacji, że to Beta 2 zainstalowana na Virtual PC 2004 z wirtualną kartą Trio32/64 (wolne żarty! dosłownie i w przenośni), natychmiast zmieniłem sesję na jedną z prelekcji anglojęzycznych. Myślę, że można tu dużo poprawić zarówno jeśli chodzi o przygotowanie stanowiska do pracy, jak i "moderację" tejże.

Jeśli chodzi o materiały konferencyjne, to umieszczenie ich w plecaku było znakomitym pomysłem. Gorzej jednak z zawartością - sądzę, że zamiast reklam można było zafundować uczestnikom wersję RC2 Visty i świeżą Betę Office'a 2007. No chyba, że udostępnienie grupie pasjonatów jeszcze-nie-komercyjnej wersji najświeższego produktu łamie politykę firmy.

Pałac i Sala Kongresowa zafunkcjonowały bardzo dobrze, takie wymieszanie minionej epoki z najnowszymi technologiami miało swój interesujący klimat. Sesja wstępna - z natury rzeczy mało techniczna - spełniła swoje zadanie, nie pozwalając zasnąć uczestnikom po trudach podróży. Volare! No i szpieg. ;]

Chyba nie jako jedyny zauważyłem, że zabrakło "kilku" stolików do postawienia kawy czy obiadu (a było je gdzie umieścić). Za to obiad był ciepły, a większość pozostałych produktów nawet smaczna (pyszne drożdżówki z serem). ;>

Kolejkę do rejestracji (kilkunastominutową) jestem w stanie znieść, ale nadal nie rozumiem, jaka była funkcja posiadania opasek (zwłaszcza jako jedynego elementu nocnego ubioru ;> ). Przyznam, że siedząc w sobotę wieczorem w hiszpańskiej knajpce, z racji tego opieczętowania czułem się nieco dziwnie. Można doszukać się tu sensu, ale nie jest on wielki - szczególnie, że wszyscy posiadali identyfikatory, przygotowane w przemyślany sposób - przydała się i ściąga z salami, i z agendą przy zmianie sesji.

Podsumowując: nie muszę nawet ważyć wszystkich plusów i minusów, aby być pewnym, że przyjadę także na przyszłoroczny MTS.

Dobra robota!
:)

--
Pozdrawiam,
BB

P.S. Czy ominęła mnie jakaś impreza? (MTS Party)

--
Pozdrawiam,
BB
Jacek Doktór Ekspert WSS
Jacek Doktór
4247 pkt.
Guru
MVP

0

JA najbardziej zaluje tego ze nie dostalem sie na "wieczorna" sesje :) Bo najwikeszy zysk tej konferencji to poznanwanie ludzi - napisalem nawet maaila do Ani w tej sprawie ale nie dostalem odpowiedzi. Mam nadzieje ze w przyszlym poznam Was w realu a nie tylko po nickach :)
--
Jacek Doktor
MCP since 2006

Jacek Doktor

Bartosz Bień
Bartosz Bień
3 pkt.
Nowicjusz

0

Byłoby miło!

BTW, jaki był tryb rejestracji na wieczorną "sesję"? Nie przypominam sobie jej przy ustalaniu indywidualnego planu konferencji - choć mogę się mylić. :s

A może już teraz trzeba się wkręcać na przyszłoroczną jakimiś szpiegowskimi kanałami?

--
Pozdrawiam,
BB

--
Pozdrawiam,
BB
CodeBoy Ekspert WSS
CodeBoy
4253 pkt.
Guru

0

Bylo ogloszenie na wss i na 100% mail od Ani :), z dopiskiem ze liczba miejsc ograniczona, warunkiem napewno bylo rejstrowanie na MTS z kodem z portalu, jesli ktos rejstrowal sie z innym kodem to niestety nie mial szans. ______________________________________________________

Zdzisław Landowski

Tomasz Bryja VIP
Tomasz Bryja
679 pkt.
Senior

0

Chodzi mi po glowie takie jedno pytanie... jestes ten Bartek Bień od 2:482/20? :) Tomek Bryja (MVP, MCSE+S)
redakcja portalu WSS.pl

Tomek Bryja
bryja.net/blog
Bartosz Bień
Bartosz Bień
3 pkt.
Nowicjusz

0

Witaj, Tomku :D

Ja nie miałem takiego dylematu, gdy podczas MTS zobaczyłem Twoje zdjęcie w folderze MVP. Miło spotkać znajomych z poprzedniej epoki!

;) --
Pozdrawiam,
BB

--
Pozdrawiam,
BB
Marek Pyka
Marek Pyka
179 pkt.
Junior
MVP

0

:o
Minelo juz troche czasu - emocje opadly i mysle ze moge sie uzewnetrznic na temat tegorocznego MTS2005.
Czytajac posty niektorych z Was wydaje sie. ze bylismy na innych impreazach, albo ja nie mialem szczescia (tak tez moze byc). Ale pozwole sobie dodac moja subiektywna ocene:
1. Pierwszy dzien to dla mnie kompletna klapa :( - bylem sobie na 2 labach z Longhorna - supper powiecie - ... NIestety nie - nie wiem jak taka firma jak ISCG pozwolila sobie na taki przejaw niekompetencji i nieprzygotowania prezentacji. Prowadzacy nie ly na przygotowani do prowadzenia labow - ew odpowiedzi na niezbyt trude pytania, laby tragedia (czy aby ktos przeprowadzil je choc raz tak do konca i to sie powiodlo?? ), prowadzacy prowadzac zajecia z "cora" wkleja skrypty znane wszystkim z TechNet lub scriptcenter nie bardzo rozumiac co one robia (osoby ktore byly na "core" pewnie pamietaj ostatnia zalosna probe pokazania tz. ukrywania hasel w skryptach ;) ) - ogolnie pomimo mojego szacunku do ISCG uwazam ze ten fragment nie byl zbyt udany
2. PO dwoch tragicznych jak dla mnie labach, udalem sie na mojego ulubionego Lukawieckiego i Viste ;) - i co sie okazalo .... ta sama prezentacja co na MSS !!!! nawet te same bledy na prezentacjach :D za ktore juz na MSS przepraszal ;) no i oczywiscie niesmiertelne przyklady z Mama Lukawieckiego .... - coz zainstalowale przynajmniej core na nowej becie VPC.
Jak dla minie pierwszy dzien na 2 (nie na jeden bo sie odbyl)
Aaaa
Super wstep ;)

Najmilszy aspekt tego dnia to MTS Party - Dzieki MS za duzo kuponow na piwo ;)

2 dzien
Ogolnie niebo i ziemia w porownaniu z pierwszym, ale mialem okazje byc na tej samej prezentacji panow od labow .... hmmm - nie bede komentowal, choc lepiej niz w pierwszym dniu
Lukawiecki - super
a wogole, zmeczylo mnie to narzekanie ;)
Jest taki fajny cytat:
"Krytyk, jako eunuch z jednej sa parafi - ... Obaj wiedza jak, lecz zaden nie potrafi"
Oby w przyszlym roku bylo lepiej, bo namowilem swoich studentow zeby ze mna pojechali, wydali kase i .... wstyd mi bylo za niektore prezentacje a zwlaszcza laby... NIestety jest to nie tylko moje zdanie.
Hawk

--------------------------------------- Marek Pyka Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok ...

basiaw7
basiaw7

0

Jak widzę to w pierwszym dniu to chyba na tych samych labch bylismy bo odczucia mamy bardzo podobne :)
A tak w ogóle to jaki ten świat jest mały bo o ile dobrze się domyślam po linku w profilu to był Pan jednym z wykładowców mojej siostry na jednej z katowickich uczelni - jakoś tak skojarzyłam bo czasami służyłam jako konsultant do zadań domowych :) a wspominam je bardzo dobrze bo się paru fajnych rzeczy też przy okazji nauczyłam
pozdrawiam,
Basia

Marek Pyka
Marek Pyka
179 pkt.
Junior
MVP

0

:) - zgadza sie ;) - Pozdrawiam siostre Pani Basiu ;)

--------------------------------------- Marek Pyka Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok ...

Mariusz Biesiekierski
Mariusz Biesiekierski
1011 pkt.
Senior

0

to jeszcze cos ode mnie o labach. Uwazam ze na takich laboratoriach powinne byc stawiane problemy wymagajace jakiejstam wiedzy oraz myslenia, chociazby problemy podobne do tych z ktorymi zmagaja sie ludzie na wss.pl, (lab typu : jest taka konfiguracja oraz nastepujacy problem : nie dziala costam lub wykonaj costam2). Wole brac udzial w taki labie i go nie rozwiazac niz biernie odtwarzac to co napisane, jezeli czegos na dany temat nie wiem to pytam eksperta prowadzacego laba. Tematyka labow os'owych tj. Vista i LH, na +.

Pozdrawiam,
SieQ

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2006-10-31 08:59:54 przez sieq.
Pozdrawiam, Mariusz
Łukasz Sękowski
Łukasz Sękowski
528 pkt.
Senior

0

Ja tez.. :-( W przyszlym roku chcialbym sie zintegowac na imprezie z pozostalymi forumowiczami :-) No i poznac Anie, o ktorej czytam w samych superlatywach a ktora widzialem tylko na scenie..

BR

Lukasz

BR

Łukasz

Ania Tobiasz Microsoft
Ania Tobiasz
160 pkt.
Junior

0

Powiem tylko tyle... takie opinie od Was powodują, że nie żałuję wielu nieprzespanych nocy i weekendów spędzonych w pracy na przygotowaniach tego wydarzenia :) Dają siłę na dalsze działanie. Jeszcze raz bardzo dziękuję w imieniu swoim i całego Zespołu Microsoft, który pracował przeszło pół roku niestrudzenie nad tym, aby MTS jak najlepiej spełnił Wasze oczekiwania... A jakie były moje oczekiwania? Bardzo chiałam, aby MTS był nie tylko okazją do znalezienia odpowiedzi na nurtujące Was pytania z codziennej pracy... Ale nie tylko - to może dać każda inna konferencja. Ja chciałam, żeby MTS był również okazją do spotkania się i poznania "na żywo" osób, które pomagają Wam na codzień na łamach portalu. Czytając Wasze wypowiedzi nie mam wątpliwości, że to się udało... nie wspominając już o wieczornym spotkaniu baaardzo integracyjnym ;) I tu nasuwa mi się pytanie: co zrobić w przyszłym roku, aby jeszcze bardziej ułatwić Wam znalezienie się w tłumie 2 500 uczestników konferencji? Jeśli macie jakieś pomysły, dajcie mi proszę znać - w przyszłym miesiącu zaczynamy przymiarki do MTS2007 :D
Pozdrawiam,
Ania.

Pozdrawiam, Ania.
Paweł Potasiński
7713 pkt.
Guru

0

Może identyfikatory z napisami fluorescencyjnymi. Musiałem krążyć wokół paru osób, by upewnić się, jak się nazywają :-) --
Pozdrawiam
Paweł Potasiński

Visit my space: http://potasinp.spaces.live.com

Pozdrawiam,
Paweł Potasiński

Marek Adamczuk
2392 pkt.
Guru

0

Przyłączam się do przedmówcy. I do tego nie dające się tak łatwo przełączyć na rewers. Miałem dokładnie ten sam problem, co Paweł. A dla członków wss może jeszcze nicki ;) - oczywiście na życzenie.

CodeBoy Ekspert WSS
CodeBoy
4253 pkt.
Guru

0

Na nicki było miejsce na identyfikatorze, ale chyba nikt nie wpisał :)

Zdzisław Landowski

Radosław Kępa Ekspert WSS
Radosław Kępa
2903 pkt.
Guru

0

Marek Twoje imie i nazwisko bylo tak niewidoczne, ze nawet z lotu ptaka nie moglismy Cie z Pawlem znalesc na imprezce WSSu ;) __________________________
Radosław Kępa
radek@kempes.com.pl
gg: 2335076

Radosław Kępa : radek@radekkepa.com

keny
keny
269 pkt.
Junior

0

Może avatarki z forum na identyfikatorach?

--
$ cd /pub
$ more beer

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2006-10-26 22:34:52 przez keny.

-- Keny

CodeBoy Ekspert WSS
CodeBoy
4253 pkt.
Guru

0

Może w końcu te wszepione chipy pod skórą i czytnik ;)
Sebastian opowiadał miże na TechEd każdy ma kod paskowy na identyfikatorze ze swoimi danymi i jesli chce dac swoje dane to go skanuja i juz :)
Nie trzeba wypelniac ankiet, fajny pomysl :)
Mozna by to polaczyc i zrobic "kiosk" gdzie wymianialo by sie kontaktami, jako gazdzet PenDRV np 128MB (lepiej wiekszy ;) ale te koszty) i każdy się wymienia miedzy soba danymi :)
Wiem, wiem marzenia, ale mamy w koncu XXIw :)

I na nudnych konferencjach marketingowych, jak juz sie meczymy to jakies gazdzety mogly by latac w kierunku widowni :)

Ps. Co to byla za plyta audio tak upragniona przez zony ?
Mi sie nie podobalo na powitaniu jedna rzecz jak weszlo 3 smutnych Panow i powiedziane ze to dzieki nim jest ta konferencja, juz widze jak zalatwiali te wszystkie sprawy i wozili materialy na MTS2006 F1 :)

Zdzisław Landowski

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

w przyszłym miesiącu zaczynamy przymiarki do MTS2007
O... to fajnie :) Widzę, że ostro bierzecie się do pracy w Microsofcie nad nowa imprezką, która odbędzie się za niecały - mam nadzieję - roczek i, że pobije MTS 2006. Tak trzymać! Wierze Aniu, że będą brane pod uwagę wszelkie sugestie forumowiczów... Pozdrawiam, Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

basiaw7
basiaw7

0

"I tu nasuwa mi się pytanie: co zrobić w przyszłym roku, aby jeszcze bardziej ułatwić Wam znalezienie się w tłumie 2 500 uczestników konferencji?"
Aniu, może dobrze by było by nasze identyfikatory wyróżniały się np. innym kolorem. To najłatwiej by było zauważyć z pewnej odległości.
A co do tego krążenia o którym napisał poniżej brejk to fajnie by też było gdyby na naszych identyfikatorach był też napisany w miarę dużymi literkami nick z forum (to by zaoszczędziło jak wspomniał brejk trochę "krążenia" wokół osoby by dowiedzieć się kim jest:))

pozdrawiam,
Basia

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2006-10-27 07:32:56 przez basiaw7.
Jacek Doktór Ekspert WSS
Jacek Doktór
4247 pkt.
Guru
MVP

0

Ja jeszcze jedno dorzuca - moim zdaniem duzym minusem bylo zle zaplanowanie poszczegolnych sesji jesli chodzi o wielkosc sali. Np. sesja poswiecona tematyce DRM, EFS itp byla nabita na full i siedzialem na podlodze a sesja poswiecona Exchangowi i Livi Communication Server swiecila pustkami a byla bardzo duza ... tak samo sesja poswiecona IS-ie byla w zbyt malej sali.
--
Jacek Doktor
MCP since 2006

Jacek Doktor

Konrad Sagala Ekspert WSS
Konrad Sagala
3609 pkt.
Guru
MVP

0

Może dlatego, że były dwie sesje Exchange'owe równolegle? Generalnie chyba po to były wcześniejsze rezerwacje, żeby można było dobrać wielkośc sali do ilości chętnych. Nie wiem jeszcze jak oceniliście moje prezentacje, ale sporo osób mi się żaliło, że chcieli się zapisać, a nie było miejsc już miesiąc przez MTS-em. _______________________
Pozdrawiam,
Konrad
Polska Grupa Użytkowników i Profesjonalistów Exchange PEPUG

Artur Korczyński
Artur Korczyński
2123 pkt.
Guru

0

Przyłączam się do propozycji wyróżnienia osób z WSS poprzez inny kolor identyfikatora oraz widoczny nick :) .
Ponadto wydłuzyć długość sesji, ale to już napisałem powyżej.

raistlin

---------------
Pozdrawiam
Raistlin
piotr.glowaty
piotr.glowaty
873 pkt.
Senior

0

Ja skrotowo.. bo z zaleglosci jakie powstaly podczas MTSu do teraz sie odkopuje :)

W porownaniu do roku zeszlego duzy postep. Podobalo mi sie prawie wszystko poza elementami, ktore wiekszosci sie nie podobaly :)
- obiady na schodkach :)
- niekiedy zbyt male sale
- troche dlugi wstep :) - tutaj moznabylo zrobic az 2 sesje ;)

Poza tym wszystko super.
Za rok znow bardzo chetnie udam sie na MTS.

Raz jeszcze dzieki dla organizatorow, a w szczegolnosci Ani :)

Pozdro,
MrMetal

piotr.glowaty
piotr.glowaty
873 pkt.
Senior

0

PS. co do wyroznienia czlonkow WSS to faktycznie podczas samego MTSu nie bylo ich widac... logo na identyfikatorze zlewalo sie z pozostalymi kolorkami, a wystarczyly by biale koszulki ;)

Pozdro MrMetal

Paweł Potasiński
7713 pkt.
Guru

0

Aniu, impreza, która wzmaga takie emocje (70 wpisów w wątku i 1600 odsłon), to zauważalny w świecie event :-) Cieszę się, że wiele osób nie waha się podzielić swoimi opiniami na temat konferencji. Z pewnością pozwoli to na jeszcze większy rozmach i lepszą organizację w przyszłym roku. Ja tam już się nie mogę doczekać :-) --
Pozdrawiam
Paweł Potasiński

Visit my space: http://potasinp.spaces.live.com

Pozdrawiam,
Paweł Potasiński

Radosław Kępa
2903 pkt.
Guru

0

Haaaa ;). Podobnie jak Marek czuje sie niezmiernie zaszczycony, ze moglem sie zmaterializowac przed Toba ;) Dalszego etapu materializacji i mam nadzieje szybkiej dematerializacji dokonamy we wiadomym juz terminie. Kolege Marka, ktory ostatnio slabo ;) sie postaral i nie przyszedl na imprezke po MTS przypilnujemy i jak bedzie trzeba sila wyciagniemy z SoftLabu.

Co do konferencji to powiem, ze cholera (sory ale musialem) nic nie mam do powiedzenia :( bo nie bylem. Bedac blizej niz blisko ;) i tak mozna byc za daleko (enigmatycznie, ale wtajemniczeni wiedza co mam na mysli). Mam nadzieje, ze uda sie wyrwac od Ani chociaz koszulke i plecaczek.

Marek Adamczuk
2392 pkt.
Guru

0

Wyciągniemy siłą powiadasz? Zabrzmiało dwuznacznie ;). A tak naprawdę, to zobaczymy, kogo trzeba będzie mocniej z pracy wyciągać.

Radosław Kępa
2903 pkt.
Guru

0

Marek ... juz chyba znam odpowiedz na Twoje pytanie... ;) Pawla? __________________________
Radosław Kępa
radek@kempes.com.pl
gg: 2335076

Marek Adamczuk
2392 pkt.
Guru

0

Dam Ci jeszcze jedną szansę, ale ostrzegam, że to już ostatnia ...

Łukasz Foks Microsoft
Łukasz Foks
1895 pkt.
Guru

0

Panowie przypominam o temacie tej dyskusji. Pozdrawiam
Foks

Pozdrawiam
foks@wss.pl

Łukasz Foks Microsoft
Łukasz Foks
1895 pkt.
Guru

0

Spokojnie ja tylko przypominam :) Pozdrawiam
Foks

Pozdrawiam
foks@wss.pl

Radosław Kępa
2903 pkt.
Guru

0

Ja??? ;) CU soon.
Foks oczywiscie nasze spotkanie planujemy juz od samego MTSu, takze potraktojmy to jako rozwiniecie tematu i dzialania prorozwojowe naszej community ;)

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2006-11-07 12:12:43 przez radek_kepa.

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.