BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
Piotr Lorencki
Piotr Lorencki
2512 pkt.
Guru

0

witam
odnoszę się raczej do organizacji : nieład masa osobów złe romieszczenie sal z posiłkami

ogołnie w tym roku mi się nie podbało osobiści:(
dobrze ze to co było najważnejsze czyli sesje tematyczne ok.

ale organizacja jak na jedna z największych firm na swiecie to mierna :(

pozdr.

Karol Chrapek
Karol Chrapek
1049 pkt.
Senior

0

może warto się podpiąć pod inny temat (są już dwa).

Pozdrawiam,
Karol it-flow

Tomasz Onyszko VIP
Tomasz Onyszko
8031 pkt.
Guru
MVP

0

(...) nieład masa osobów złe romieszczenie sal z posiłkami (...)

???? - a jeszcze raz tylko składniej? --
Tomasz Onyszko
http://www.w2k.pl/

Tomasz Onyszko

memberOf Predica Team http://blog.predica.pl

Blog: http://www.w2k.pl/

Piotr Lorencki
Piotr Lorencki
2512 pkt.
Guru

0

tomku to moje odczucie przez ten tłok i kolejki ledwo zdazylem na Twoj wykład który oceniam b. wysoko ...

chodzi głownie o scisk tłok brak wentylacji chocby (do poziomu sesji nie mam zadnych zastrzezen)

heh... tak załozylem swoj własny :)
a i koszulek nie bylo:( tylko plecaczek .... ogolnie jesli chodzi o organizacje moze czas pomyslec i poszukac jakiegos centrum konferencyjnego z prawdziwego zdazenia?

pozdr.

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2008-10-09 23:16:26 przez lorencki.
Tomasz Onyszko VIP
Tomasz Onyszko
8031 pkt.
Guru
MVP

0

Ja zrozumiałem .. tylko jakoś ta wypowiedź miała chyba poucinane końcówki albo coś :) ... co do oceny ... to mam nadzieję że wypełniłeś surwej :) --
Tomasz Onyszko

Tomasz Onyszko

Piotr Lorencki
Piotr Lorencki
2512 pkt.
Guru

0

no własnie przyznam sie bez bicia ze nie:)
chyba ze mozna online albo po zakonczeniu...

wkazdym badz razie ode mnie masz w skali 0-10

9,99999 tak bo zawsze mozesz pokazac nam cos nowego

serdecznie pozdrawiam Tomku - mam nadzije ze sie juz wykurowałes:)

Tomasz Onyszko VIP
Tomasz Onyszko
8031 pkt.
Guru
MVP

0

No to jak jeszcze nie .. to idz na strone MTS i tam grzecznie wypelnij co trzeba ... to chyba jakos tak działa że możecie teraz wypelniac ankiety on-line na stronach mts2008 po zalogowaniu sie do swojego profilu.

Dzięki .. nie wiem o której mówisz :) ... ja jestem troche mniej zadowolony :) ... ale zawsze jest miejsce na ulepszenia :).

Co do kurowania ... jest lepiej, pewnie jeszcze kilka dni to potrwa. --
Tomasz Onyszko

Tomasz Onyszko

Karol Chrapek
Karol Chrapek
1049 pkt.
Senior

0

Obie sesje były super. Miało być powiedziane konkretne rzeczy i były:) Szkoda, że sesje trwały tylko 1,15 minut. Ja o Replikacji czy samym AD to bym jeszcze posłuchał:)

Pozdrawiam,
Karol it-flow

CodeBoy Ekspert WSS
CodeBoy
4253 pkt.
Guru

0

Jak dla mnie czas jest dobrany optymalnie ostatnio było chyba 50 minut, to było zdecydowanie za krótko, pierwsze miały chyba po 90 minut i to już jest dość męczące na nie których tematach, jesli chce się poznać temat dogłębnie to i tak trzeba to robić samemu taka konferencja tylko ma poruszyć temat i zainteresować.
--
Zdzisław Landowski

Nie ma rzeczy niemożliwych, ale na cuda trzeba dłużej poczekać.

Zdzisław Landowski

piotr placzek
piotr placzek
683 pkt.
Senior

0

dołączę się do gratulacji - "Tomku twoje sesje były super"

Co do samego mts'a to niestety popieram chłopaków, trochę zbyt mało organizacji, ogólny chaos.
---------------------------------------------------------------
Pamietaj, iż każdy dobry uczynek okrąży Ziemie i kopnie Cie w plecy!

--------------------------------------------------------------- Pamiętaj, iż każdy dobry uczynek okrąży Ziemie i kopnie Cie w plecy!
Mariusz Kędziora Microsoft
Mariusz Kędziora
2210 pkt.
Guru
Prelegent

0

Na szybko tylko napisze w sprawie centrum konferencyjnego.

W Polsce NIE MA innego miejsca gdzie mozna zorganizowac konferencje na 2800 osob (tyle bylo) ORAZ 11 rownoleglych sciezek.

Wazny jest ten lacznik, bo owszem sa miejsca gdzie spokojnie wejdzie 2500 osob, ale problem sie robi, jak chcemy te 2500 osob podzielic na mniejsze podgrupy - takiej infrastruktury podobno w Polsce nie ma. --
Pozdrawiam,
Mariusz Kędziora
IT Pro Evangelist | Microsoft Polska
ewangelista.IT (Technet Blog) | Profil LinkedIn

Pozdrawiam,
Mariusz Kędziora
Technical Evangelist | Microsoft Polska
Blog ewangelista.IT | LinkedIn

wkrzys
wkrzys
53 pkt.
Poczatkujacy

0

Hmmm...
To mi na szybko przyszło do głowy:
http://www.mtp.pl/all/pl/centrum_kongresowe/zestawienie_sal.html

Pozdrawiam
--
Krzysztof MCP - Win95[1996] czy ktoś jeszcze pamięta ???
MCSA Windows 2003 [2008]70-290, 70-291,70-270,MCTS SQL Server 2005 [2008] 70-431...cdn..

MCP - Win95[1996] czy ktoś jeszcze pamięta...
MCSA Windows 2003 [2008]70-290, 70-291,70-270,
MCTS SQL Server 2005 [2008] 70-431

Ziemek Borowski
Ziemek Borowski

0

Międzynarodowe Targi Poznańskie? Pozdrawiam,

Ziemek, PEPUG, WG.NET / PLSSUG, blog

-- Ziemek Borowski / ziembor.pl/plitproblogs  / PEPUG - a poza tym uważam, że WSS.pl powinien z forum (nawet od nowa) przeniesiony na social.technet.microsoft.com, a baza wiedzy (tam gdzie regulamin pozwala) na tamtejsze wiki. 

CodeBoy Ekspert WSS
CodeBoy
4253 pkt.
Guru

0

Ale Polska nie kończy się na Warszawie ;)
MTG też ma troche powierzchni nie wiem czy tyle co Poznań, ale duże imprezy - ze szkoleniami się odbywają.

Edit:

Niestety za moło pow. konferencyjnej
No ale Poznań już dawno był dawany jako przykład :), ale za daleko od MS ;)

--
Zdzisław Landowski

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2008-10-10 20:55:51 przez CodeBoy.

Zdzisław Landowski

Robert Stuczynski VIP
Robert Stuczynski
8560 pkt.
Guru
MVP

0

ja tez pozwole wspomniec po raz nty od 3 lat o terenach MTP bo zawsze slyszalem argument "bo to nie jest w Warszawie" ale Warszawa to z tego co mi wiadomo nie jest jedynym miastem w Polsce ;) Jesli uslysze jakis inny sensowny argument to moze pokocham warszawskiego pajaca. Ale wydaje mi sie ze "innego miejsca gdzie mozna zorganizowac konferencje na 2800 osob (tyle bylo) ORAZ 11 rownoleglych sciezek." jest przesadzone. Oczywiscie bedzie to trudniejsze do wykonania bo nie ma tego miejsca w Warszawie gdzie macie główną siedzibe. --
Robert Stuczynski (Noise) - Microsoft MVP
Moj Blog | Home page | W2k8 Blog

musa
musa
203 pkt.
Junior

0

A ja wezmę organizatorów w obronę. Tam było 2500 ludzi, nie wiem gdzie można znaleźć jeszcze takie centrum konferencyjne, do którego można łatwo dojechać.

Po drugie proszę zauważyć, że organizatorzy modyfikowali działanie systemu. W pierwszy dzień był problem z zimnymi napojami. W drugi dzień zmniejszono kwant napoju dzięki czemu kolejka obsługiwana była szybciej :).

Mirek

Paweł Potasiński Microsoft
Paweł Potasiński
7713 pkt.
Guru

0

A ja, będę jednak krytyczny :-)

1) 2500 ludzi to żadne wytłumaczenie. Tyle samo było 2 lata temu, a organizacyjnie MTS 2006 wypadł dużo lepiej (nie wspominając o Techedach, na których organizacja jest idealna, a ilość uczestników jest na przykład dwukrotnie większa od MTS). Poza tym nie ma co zwalać winy na miejsce, bo PKiN taki najgorszy nie jest, pod warunkiem, że obsługa konferencji sama jest zorientowana w planie sytuacyjnym i potrafi odpowiednio pokierować uczestników. Tego zabrakło IMHO (nikt nic nie wie, nikt nie umie wskazać właściwej sali etc.).
2) Pierwszy dzień - problem z napojami. Zauważ, że pierwszy dzień to niestety 50% czasu konferencji. Trudno się zaciera złe wrażenie w ciągu jednego dnia :-)

IMHO nie zostały wykorzystane zupełnie doświadczenia sprzed 2 lat. Dobrze, że sesje były na naprawdę dobrym poziomie, przez co organizacyjne wpadki schodzą dla mnie na drugi plan. No i ten networking! ;-)

Więcej o MTS i moim spojrzeniu na konferencję: http://zine.net.pl/blogs/sqlgeek/archive/2008/10/10/pl-mts-2008-wra-enia-na-gor-co.aspx.

--
Pozdrawiam
Paweł Potasiński

[ PLSSUG ] | [ mój blog ]

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2008-10-10 09:21:14 przez C3PO.

Pozdrawiam,
Paweł Potasiński

Piotr Lorencki
Piotr Lorencki
2512 pkt.
Guru

0

zgadzma sie w 100% - dla takiej formy jak MS to żadne wytłumacznie ,
że duzo ludzi - niche sie ciesza ze maja swoich zwolleninikow tylu i osobiscie uwazam ze powinni o nas "lepiej dbac" bo jakbym np znizki na mtsa nie dostal to za 1,5k napewno bym w taki tlok nie pojechal tylko do cieplych krajow polezec z 5 dni:):):)

Tomku sesja o replikacji - na katalog nie zdazylem 2 dnia bo ... ugrzezlem w korku do wawy:(

pozdrawiam

piotr

Tomasz Onyszko VIP
Tomasz Onyszko
8031 pkt.
Guru
MVP

0

Znaczy nie wiem czy sesja o replikacji czy na katalog i co :) ... ale spokojnie, obecnos nie byla obowiazkowa :) --
Tomasz Onyszko

Tomasz Onyszko

Łukasz Rutkowski Microsoft
Łukasz Rutkowski
745 pkt.
Senior

0

U mnie w bloku jest 56 mieszkań, jakoś się podzielimy za rok :)

www.microsoft.com - Premier Field Engineer

pi
pi
414 pkt.
Junior
pi

0

osobiscie uwazam ze powinni o nas "lepiej dbac"

i to jest strzał w 10tke. Tez się czuje trochę niedopieszczony. Bardziej przymykam oko na darmowych eventach, gdzie producenci starają się nas przekonać do swoich produktów/usług. MTS troszkę kosztował więc i wymagania mam większe. Ale tak jak już pisałem wcześniej dobre sesje uratowały moja ocenę za całokształt.

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2008-10-10 22:20:25 przez pi.
CodeBoy Ekspert WSS
CodeBoy
4253 pkt.
Guru

0

Bo to jest tak, jak już płacisz za marketing MS to jesteś urobiony :), po co Ci coś dawać ? ;)
Ja się cieszę że były fajne sesje naprawde zrobione z dużym wysiłkiem i doceniam pracę tych osób, które włożyły w to swoją pracę i czas za darmo żeby pokazać co można fajnego zrobić z tym co już posiadamy.

Ale MTS jesli idzie o sesje techniczne zawsze był najlepszą tego typu imprezą w Polsce. I za to mu chwała.

Szkoda tylko że w tym roku nie poprawiono błędów lat poprzednich a doświadczeń już było dużo, tym bardziej że MTS 2006 był już bliski ideału i też był w Pekinie robiony.

Czyli wiadomo że można , ale tak jak to ktoś, gdzieś napisał. Jak się nie daje kasy i oszczedza no to trudno żeby było super hiper :( --
Zdzisław Landowski

Zdzisław Landowski

Konrad Sagala Ekspert WSS
Konrad Sagala
3609 pkt.
Guru
MVP

0

Centrum konferencyjne na Bobrowieckiej, gdzie MTS był 3 lata temu jest większe i lepiej zorganizowane (ma nawet własne miejsca noclegowe). Dojazd z centrum też jest niezły.
Zresztą Polska nie kończy się na Warszawie. Co do napojów - nie wszyscy lubią kawę i napoje teoretycznie gazowane. Ale pamiętam jeszcze lata osiemdziesiąte, więc nie powinienem marudzić ;)
Własne przemyślenia umieściłem na blogu - http://pepugmaster.blogspot.com/2008/10/mts-2008-przemylenia.html
Miejmy nadzieję, że za rok Sala Kongresowa będzie znowu w remoncie. _______________________
Pozdrawiam, Konrad [Microsoft Exchange MVP]
PEPUG
Mój Blog

pi
pi
414 pkt.
Junior
pi

0

Ja Bobrowiecką też dobrze wspominam, jakoś przyjemniej tam było. Osobny namiot z jedzeniem tez się sprawdził, nie trzeba było się przepychać wśród ludzi z talerzami w rękach aby przejść do innej sali.

Karol Chrapek
Karol Chrapek
1049 pkt.
Senior

0

I jak zwykle zdania są podzielone. Jedni mówią, że namiot się sprawdził inni narzekają, że były z nim problemy. W PKiN też da się wszystko fajnie zorganizować, gdyby inaczej ustawić sale oraz miejsce z jedzeniem, to nie byłoby problemu. Zresztą powinna być też opcja wyboru MTS bez posiłku, nie wiem jak reszta ale ja czasem wolałbym wyskoczyć gdzieś na miasto i usiąść w spokoju z znajomymi przy obiedzie lub przy kawie.

Pozdrawiam,
Karol it-flow

pi
pi
414 pkt.
Junior
pi

0

Problem w namiocie głównie był taki, iż nie było kuponów na obiady i dla niektórych zabrakło jedzenia. Największe głodomory dorwały się wcześniej ;) Myślę że zarówno w namiocie jak i w pałacu można by to było dobrze zorganizować, tym bardziej że tym razem było to już organizowane po raz trzeci. Opcja bez posiłku to chyba dobry pomysł. Spotkałem się już z taką opcją przy okazji innych konferencji i było to OK. Cześć osób zje w innym miejscu, a druga część będzie miała więcej miejsca.

CodeBoy Ekspert WSS
CodeBoy
4253 pkt.
Guru

0

Ja z tamtej lokalizacji pamietam cukierki z "CSS - nie przeklinaj ;)" zamiast obiadu, uratowały nam wtedy życie ;)
Jak sala będzie w remoncie to wogóle nie bedzie MTS :(

--
Zdzisław Landowski

Zdzisław Landowski

Konrad Sagala
3609 pkt.
Guru
MVP

0

Jeżeli ktoś będzie zaklinał rzeczywistość, że to jedyne miejsce w Polsce, to faktycznie będziemy kręcić się w kółko. Możę jednak przy odpowiednio dużym odzewie uczestników zostaną rozważone inne alternatywy.
Chociaż jeżeli wszyscy są zachwyceni PEKINem, to trzeba się będzie dostosować. _______________________
PEPUG
Mój Blog

CodeBoy Ekspert WSS
CodeBoy
4253 pkt.
Guru

0

Hehehe :)
Mi sie Pekin podobal na MTS 2006 roku. Znaczy można, ale nie wiem czy MTS 2009 bedzie lepszy od MTS 2008 w Pekinie ?, a tego nie wiem :)

Mi w sumie podoba sie pomysl targów poznanskich, dojazd podobny a napewno lepiej to dostosowane do takiej ilosci ludzi. --
Zdzisław Landowski

Zdzisław Landowski

Washi
Washi
1523 pkt.
Guru

0

Targi Poznańskie to doskonała myśl i nawet 5 tys osob bez problemu by sie pomiescilo ;) --
Washi

Washi
www.virtual-it.pl <- Wirtualizacja | Cloud Computing | Storage | Data Center | Green IT

Robert Stuczynski VIP
Robert Stuczynski
8560 pkt.
Guru
MVP

0

i widzisz zawsze rozbija sie o ten nieszczesny dojazd. Ale zejdzmy na ziemie - jak ktos bedzie chcial przyjechac to nawet przyleci ;) Fajnie by bylo uslyszec dlaczego MTP sa zlym miejscem. Od wielu lat jest tam Infosystem, targi dla rolnikow i inne pokazy mody. Czemu nie porzadny i wielki MTS? A tak to w polowie czasu miejsc brak. W koncu jak ma to byc najwieksza impreza w regionie to dlaczego nie... czekamy az ktos nas przescignie? --

Marian333
Marian333
166 pkt.
Junior

0

Podejrzewam ze za lokalizacma MTS 2K8 w PKiN przemawia rowniez to ze dla czesci osob (organizatorow?) jest to "wygodna" lokalizacja "na miejscu".

Robert Stuczynski VIP
Robert Stuczynski
8560 pkt.
Guru
MVP

0

o tej "wygodnej" i "cieplej" lokalizacji juz napisalem w tym watku wczoraj. Obawiam sie ze to jedyna przewaga PKiN. Ale jak to jest ze cala EMEA leci do Barcelony - czy ona jest taka "na miejscu". Moze to dla nas szansa jak pisalem powyzej na najlepsza impreze w regionie. Choc pamietajmy ze zawsze znajda sie malkontenci: za daleko, za zimno, za cieplo, za duze, za male. --

Robert Stuczynski VIP
Robert Stuczynski
8560 pkt.
Guru
MVP

0

Wlasnie wypełniłem ankiete po konferencji. No i nie ukrywam że w niej nie ma pola typu "zaproponuj co bys zmienil". Troche szkoda bo cyfry i procenty to nie wszystko. Troche tak troche wyglada jakby organizatorzy nie chcieli uslyszec co mamy do powiedzenia a i moze doradzenia :(

Z mojej strony nie ma duzej liczby minusów (duza przewaga plusow i zadowlenia z MTS2008) i nadal oceniam konferencje jako najlepsza i bardzo dobra ale kilka drobnych uwag każdy z nas znajdzie - ale czy ktos ich wysłucha i wyciagnie wnioski. Caly czas mam nadzieje ze tak. --

Paweł Potasiński Microsoft
Paweł Potasiński
7713 pkt.
Guru

0

Gdyby to była impreza organizowana przez społeczność, to bym napisał, że w życiu nie widziałem niczego lepszego. Ale to była wielka impreza robiona przez wielką korporację. W związku z tym nie zwracam uwagi jedynie na jakość sesji, ale także na organizację. Dlatego z mojej strony sporo minusów.

PS. Dobrze, że mamy WSS. Jest gdzie dać organizatorom podpowiedzi, co zmienić, żeby MTS 2009 był świetną konferencją.

--
Pozdrawiam
Paweł Potasiński

[ PLSSUG ] | [ mój blog ]

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2008-10-12 19:38:07 przez C3PO.

Pozdrawiam,
Paweł Potasiński

Robert Stuczynski VIP
Robert Stuczynski
8560 pkt.
Guru
MVP

0

Mozna i tak. Ja natomiast po pierwsze zwracam uwage na sesje, ktore tu byly bardzo dobre i na wysokim poziomie, a nie na to kto to organizuje. Jesli konferencja bedzie spolecznosci i bedzie wszystko extra oprocz sesji to nie wiem po co na nia jechac przez pol Polski.

Co do organizacji nie bylo zle choc jasne ze mogłoby być lepiej i masz racje tu przyda sie nasz portal. --

Piotr Lorencki
Piotr Lorencki
2512 pkt.
Guru

0

zgadzam sie z brejkiem sesje oczywiscie sa wazne ale komfort wygoda i treoszke mniej zmeczenia zeby lepiej sie sluchalo...

wkoncu to wielka korporacja a nie firma krzak:)

pozdr.

Jacek Kochan Ekspert WSS
Jacek Kochan
3627 pkt.
Guru

0

Jeśli chodzi o MTP i dogodną lokalizację, to wspomnę tylko, że MTP znajduje się tuż przy dworcu, a w pobliżu jest parę hoteli. Pieszo można też dojść na stary rynek (15 minut) - kluby, puby dla imprezowiczów. --------------------
Jacek Kochan
MCSE+S/M 2003, MCITP: Messaging
http://www.kochan.biz

Jacek Kochan
MCSE:Messaging 2013, MCSA:Windows Server 2012, MCITP, MCSE...
www.kochan.biz

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

Dokładnie Jacku. W Poznaniu też wszystko jest na miejscu. No i... prąd też mają :) W końcu to b. duże i piękne miasto. Jedyny minus to chyba to, że nie jest... stolicą Polski ;) Może gdyby firmy miały swoje głowne siedziby w Poznaniu (w tym też MS) to mielibyśmy MTS w Poznaniu a nie w Warszawie?
Pozdrawiam,
Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Tomasz Onyszko VIP
Tomasz Onyszko
8031 pkt.
Guru
MVP

0

No wlasnie, i moze tutaj jest hund begraben ... to znaczy nie w firmach ale w tym skad sa uczestnicy ... Mariusz, moze jakas mala mapka z pokazaniem procentowym z ktorych wojewodztw ilu jest uczestnikow.

Ja tak tylko jeszcze wtrace ze lokalizacja w Wawie na przyklad ma tez ta zalete, ze taki prelegent jak na przyklad ja nie musi jechac 8 godzin pociagiem zeby zrobic godzinna sesje ... i ze moze to zrobic po pracy po prostu, bo nie zawsze mozna wyrwac caly dzien na cos takiego.
I pewnie jeszcze czesc ludzi byla w podobnej sytuacji. --
Tomasz Onyszko

Tomasz Onyszko

CodeBoy Ekspert WSS
CodeBoy
4253 pkt.
Guru

0

Z tego co troche znam to srodowisko to 80% wartosciowych speców od IT jest spoza Wawy, a że tam są ich pracodawcy to już inna sprawa ;). Myśle że nie ma na siłe sęsu dorabiać ideologii :) Bardzo podobnie jest z prelegentami wiekszość też spoza Warszawy, a porywający Tłumy prócz Ciebie Tomku i Brejka (nie wiem skąd jest) to też z poza :)
--
Zdzisław Landowski

Zdzisław Landowski

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

Tomku, Twoje dwa argumenty odnośnie statystyk czy urwaniem się z pracy na poprowadzenia 1 sesji mają sens. Choć zapewne wielu prelegentów nie przyjeżdża na MTS tylko na 1 sesję... ;)

IMO są też inne argumenty, które mogą już przemawiać za inną lokalizacją odnośnie imprezy typu MTS. To normalne, że dla Ciebie lepszym rozwiązaniem jest Warszawa. Dla mnie i wielu innych osób (szczególnie z rejonów płn-zach) byłby lepszy już Poznań. Do W-wy mam 200 km, zaś do P-nia 100. Jeśli zaś weźmiemy ilość miejsca w PKiN i w MTP to druga z lokalizacji wygrywa... Co do prądu (też pojawił się taki dziwny problem) to myślę, że jest go tyle samo w W-wie, co i w P-niu ;)

P.S. Czekam więc na inne "za i przeciw" dlaczego zawsze jest W-wa a nie inna lokalizacja ;)
Pozdrawiam,
Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Mariusz Kędziora
2210 pkt.
Guru
Prelegent

0

Z Bobrowiecką jest niestety jeden duży minus - prąd... a w zasadzie jego brak. Na taką skalę imprezy po prostu brakuje tam prądu i nie ma możliwości go tam "dostarczyć".

Na pierwszym MTS były problemy z prądem i nawet dwa spore agregaty prądotwórcze nie dały rady. --
Pozdrawiam,
Mariusz Kędziora

Pozdrawiam,
Mariusz Kędziora

Karol Nawrot
Karol Nawrot
362 pkt.
Junior

0

Pozwole sobie napisac jeszcze kilka slow. Co prawda sam zalozylem podobny watek i tam powinienem to napisac, ale tytul tego bardziej oddaje moje uczucia.

MTS jest impreza technologiczna i ta czesc zawsze sie udaje. Moja ocena sesji:
-Tomek Onyszko: Tomku, wielki szacunek, za Twoja wiedze. Jak dla mnie jestes magikiem.
-Panowie Tworek: swietna, lekka sesja
-Rafał Rumian: jak dla mnie super ciekawe informacje
-Rafal Lukawiecki: ABSOLUTNIE REWELACYJNY. Nie znam nikogo innego, kto kazdy temat potrafilby przedstawic w tak fascynujacy sposob.

ALE - braki organizacyjnie:
-brakuje Ani ;-(
-tlok, tlok, tlok...
-napoje
-brak koszulek/kubkow
-brak spotkania WSS
-"biurka" prelegentow - okropne
-brak muzyki, podczas oczekiwani na sesje
-sesja zamykajaca/otwierajaca - absolutnie najgorsze ze wszystkich MTS (na ostatnim otwarciem bylo swietnie)

Tak, wiem - to czesciowo drobiazgi. I doceniam prace organizatorow. Dla mnie najwazniejsza jest wiedza. O minusach napisalem z dwoch powodow:
-jestem starsznie uczulony na takie rzeczy i mam zboczenie na punkcie szczegolow
-MS przyzwyczail nas, ze zawsze tak bylo i tym bardziej to widac. Gdyby nigdy nie bylo spotkan WSS, czy darmowej Pepsi, to nikt by nie zauwazyl ich braku.

Tak wiec: konferencja rewelacyjna i na pewno bede na nastepnej. Ale Panowie menedzerowie - moze jednak uda sie dorzucic pare gorszy za rok? W koncu to my decydujemy o wyborze Waszych produktow - moze warto nas potraktowac specjalnie? ;-)

PS Ja uwazam pierwszy MTS za najbardziej udany i jakos nie odczulem braku pradu. ;-) -----
Co się stanie, gdy siła, której nic nie może powstrzymać, uderzy w obiekt, którego nic nie może ruszyć?

----- Co się stanie, gdy siła, której nic nie może powstrzymać, uderzy w obiekt, którego nic nie może ruszyć?
Robert Stuczynski VIP
Robert Stuczynski
8560 pkt.
Guru
MVP

0

PS Ja uwazam pierwszy MTS za najbardziej udany i jakos nie odczulem braku pradu. ;-)

Moze Ty nie ale Ci co przesiedzieli obiad w windzie na pewno tak ;) --

Konrad Sagala
3609 pkt.
Guru
MVP

0

W międzyczasie centrum rozrosło się i może nawet dorobiło własnych agregatów, kto to wie. Jednocześnie w Warszawie rosną nowe centra kongresowe. Nie mówiąc o innych miastach, wspominanych przez przedmówców. Chyba że ktoś wynegocjował umowę z PEKiNem na kilka lat? _______________________
PEPUG
Mój Blog

Mariusz Kędziora
2210 pkt.
Guru
Prelegent

0

To nie o agregaty chodzi - te maja byc tylko na wszelki wypadek. Chodzi o zapas mocy w gniazdkach, a tego podobno tam nadal nie ma.

Rozmawialem jakies 2 miesiace temu z agencja organizujaca nam MTS i podobno nie ma w Polsce miejsca ktore spelniloby te wszystkie oczekiwania ktore sa w stosunku do MTS.

Ale sprobuje przy okazji zapytac o centrum w Poznaniu. --
Pozdrawiam,
Mariusz Kędziora

Pozdrawiam,
Mariusz Kędziora

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

Rozmawialem jakies 2 miesiace temu z agencja organizujaca nam MTS i podobno nie ma w Polsce miejsca ktore spelniloby te wszystkie oczekiwania ktore sa w stosunku do MTS.
Myślę Mariuszu, że słowa Mariana333: Podejrzewam ze za lokalizacma MTS 2K8 w PKiN przemawia rowniez to ze dla czesci osob (organizatorow?) jest to "wygodna" lokalizacja "na miejscu" są odpowiedzią na to, dlaczego Warszawa i PKiN. Po prostu wielu firmom nie chce się wlec np. do Poznania na teren MTP (200 km w jedną stronę) kiedy na miejscu mają swoje główne siedziny. W tym także MS. Im znacznie łatwiej jest wówczas powiedzieć: podobno nie ma w Polsce miejsca ktore spelniloby te wszystkie oczekiwania ktore sa w stosunku do MTS. Ja w to nie wierzę i myślę, że wspominany wyżej przez CodeBoya czy Roberta teren MTP w Poznaniu jest OK. Dojazd też naprawdę jest OK. Zresztą MTP znajduje się w pobliżu dworców PKP i PKS.

P.S. To takie moje 2 gr. Może warto wziąć pod uwagę Poznań i teren MTP jako miejsce ktoregoś z rzędu MTS-a?
Pozdrawiam,
Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Robert Stuczynski VIP
Robert Stuczynski
8560 pkt.
Guru
MVP

0

Swiete slowa. I dodam ze wydaje mi sie ze mozna tam zrobic jeszcze wieksza konf. Chyba ze uslysze jakies sensowne konkrety przeciwko. To ze daleko od Wawy do mnei nie przemawia calkowicie. --

Grzegorz Tworek Ekspert WSS
Grzegorz Tworek
2677 pkt.
Guru
MVP

0

To ze daleko od Wawy do mnei nie przemawia calkowicie

To chyba dla organizatorów nie jest aż taki straszny problem (choć jak zawsze, pewnie dla jednych większy, dla drugich mniejszy).
W czasie imprez HHH, niemałą liczbę osób z Microsoftu i nie tylko nosiło po całej Polsce i jakoś się dało.
Myślę, że w praktyce okaże się, że tak naprawdę problem leży po stronie uczestników i na imprezę w Poznaniu, Lublinie czy Katowicach będzie znacznie mniej chętnych. --
Grzesio

Grzesio
[MVP, SE Club]

Robert Stuczynski VIP
Robert Stuczynski
8560 pkt.
Guru
MVP

0

To chyba dla organizatorów nie jest aż taki straszny problem

To jedyny ktory slyszalem ;) wiec jednak jest.

Myślę, że w praktyce okaże się, że tak naprawdę problem leży po stronie uczestników i na imprezę w Poznaniu, Lublinie czy Katowicach będzie znacznie mniej chętnych.

Tez o tym myslalem. Ale Ci ktorych naprawde interesuje tego rodzaju impreza zainwestuja dodatkowa jedna lub 3 godziny jazdy. Pamietaj ze miejsca na MTS rozeszly sie naprawde szybko (mimo braku agendy) wiec ludzie powinni dopisac. --

Grzegorz Tworek
2677 pkt.
Guru
MVP

0

To jedyny ktory slyszalem ;) wiec jednak jest.

Może... nie znam się ;)
Ale mam wrażenie, że organizatorzy i tak mają wyjęte kilka dni z życiorysu i to naprawdę niewielka różnica czy w tym mieście czy w innym.

Zobaczymy. Ja poproszę tylko, żeby MTS był. To w którym mieście - naprawdę wydaje mi się kwestią drugorzędną. --
Grzesio

Grzesio
[MVP, SE Club]

CodeBoy Ekspert WSS
CodeBoy
4253 pkt.
Guru

0

Masz całkowitą rację ja wydałem na tą imprezę ponad 1000zl (mój pracodawca) i dla niego jest mało ważne gdzie to jest, ważne aby była cywilizacja i szybki dojazd powrotny do Gdańska.
Ja bym bardzo chcial żeby MTS był mobilny oczywiście w granicach rozsądku, ale jednak przywiązanie do PKiN jest takie sobie, zaleta że jest to jeden budynek i nie pada na głowe przy przechodzeniu :)
--
Zdzisław Landowski

Zdzisław Landowski

Ziemek Borowski
Ziemek Borowski

0

Sądząc po przedłużaniu promocji to wcale nie tak szybko (choć chyba szybciej niż np. na europejski TechEd). Raczej celem było sprzedanie wszystkiego po niskiej cenie.
Pozdrawiam,

-- Ziemek Borowski / ziembor.pl/plitproblogs  / PEPUG - a poza tym uważam, że WSS.pl powinien z forum (nawet od nowa) przeniesiony na social.technet.microsoft.com, a baza wiedzy (tam gdzie regulamin pozwala) na tamtejsze wiki. 

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

>Ale Ci ktorych naprawde interesuje tego rodzaju impreza zainwestuja dodatkowa jedna lub 3 godziny jazdy. Pamietaj ze miejsca na MTS rozeszly sie naprawde szybko (mimo braku agendy) wiec ludzie powinni dopisac.

IMO, czy MTS byłby w Warszawie, w Poznaniu czy w Łodzi to i tak wszystkie "wejściówki" na tę imprezę by się rozeszły dość szybko. A to oznacza, że chętnych na pewno by nie brakowało. I być może zginąłby sztuczny tłok, niedrożności ciągów komunikacyjnych, kolejki za jedzeniem czy napojami, jedzenie na schodach etc ;)
Pozdrawiam,
Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Dariusz Kiszkiel VIP
Dariusz Kiszkiel
4747 pkt.
Guru

0

"Myślę, że w praktyce okaże się, że tak naprawdę problem leży po stronie uczestników i na imprezę w Poznaniu, Lublinie czy Katowicach będzie znacznie mniej chętnych. " 1. Aż taki % ludzi był z W-wy?
2. Myślisz, że znaczna część tego % wychodzi z założenia, że jak impreza nie w W-wie (na miejscu), to odpada?
Hmm.. pewnie niektórym poza W-wę faktycznie nie chce się tych czterech liter ruszyć, pytanie tylko jak ta grupa przedstawia się w cyfrach i w jakim stopniu zostałaby zrównoważona podobnymi środowiskami z np. wspomnianiego już Poznania. --
Darek (DAKOTA)
Dakota Blog

Darek (Dakota)
[Dakota Blog]

Ziemek Borowski
Ziemek Borowski

0

Ode mnie z firmy było 4.5 osoby. Poza wwą były by max. 2. I pewnie efekt dla firmy byłby podobny. :) Pozdrawiam,

Dariusz Kiszkiel VIP
Dariusz Kiszkiel
4747 pkt.
Guru

0

Teraz dla równowagi, mógłby wypowiedzieć się ktoś z Poznania. ;)

"Ode mnie z firmy było 4.5 osoby."Któryś z kolegów ostatnio przybrał na wadze, czy był tylko jeden dzień? ;) --
Darek (DAKOTA)
Dakota Blog

Darek (Dakota)
[Dakota Blog]

Ziemek Borowski
Ziemek Borowski

0

1 dzień.
Pozdrawiam,

Grzegorz Tworek
2677 pkt.
Guru
MVP

0

Myślisz, że znaczna część tego % wychodzi z założenia, że jak impreza nie w W-wie (na miejscu), to odpada?

Wydaje mi się, że własnie tak... W sumie nie wiem jakie jest założenie MS odnośnie tak zwanego "targetu" MTS. Ale praktyka jest taka, że to stosunkowo rzadko są menedżerowie i inne "elity". Częściej tacy po prostu admini i programiści jak większość z nas na WSS.

A wydaje mi się, że z punktu widzenia pracodawcy, to zupełnie co innego jak ktoś z Pcimia (pozdrawiam bywalców "Czarnego Lwa") jedzie na delegację do Warszawy niż odwrotnie.
To moje niepoparte badaniami zdanie, ale dziwnie jestem do niego przekonany. --
Grzesio

Grzesio
[MVP, SE Club]

Dariusz Kiszkiel VIP
Dariusz Kiszkiel
4747 pkt.
Guru

0

Generalnie pewnie się zgadza. :) Potrafię sobie jednak wyobrazić scenariusz, gdzie zamiast np. 2800 osób, pojawia się, powiedzmy, 2300 (niepoparte żadnymi badaniami ;-) ), ale lokalizacja i organizacja jest na takim poziomie, że właściwie nie ma się do czego przyczepić. :)
Lepiej 2300 zadowolonych, czy 2800 marudzących? ;) --
Darek (DAKOTA)
Dakota Blog

Darek (Dakota)
[Dakota Blog]

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

Ale sprobuje przy okazji zapytac o centrum w Poznaniu.
Hmm... w kontekście tego wątku chyba nie ma to większego sensu? Po co się pytać skoro napisałeś (cytuję) [...]rezerwacja na rok 2009 już jest zrobiona. Chciałbym się tylko upewnić... czy MTS 2009 odbędzie się w PKiN?
Pozdrawiam,
Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Konrad Sagala
3609 pkt.
Guru
MVP

0

Krakał, krakał i wykrakał... Czyli jedna wielka ściema.
Tak przy okazji, żeby nie było, że się czepiam. Krótki quiz - ile potrzeba jest kW (a może MW) żeby zasilić jednocześnie kilka laptopów prelegentów i podłączonych do nich projektorów, kilkanaście pecetów w labach i kilka pecetów/laptopów na stanowiskach partnerów?
Pamiętam wiele konferencji, gdzie roiło się od szaf rackowych wypchanych serwerami, które podziwiali zwiedzający (np. poznański Infosystem, ComputerExpo w centrum wystawienniczym na warszawskich Wyścigach, czy łódzkie targi telekomunikacyjne). Czegoś takiego w tym roku na MTS nie zauważyłem. Ale jestem tylko prostym informatykiem ;)

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2008-10-14 22:08:05 przez ksagala.

adminek
adminek
267 pkt.
Junior

0

..no, no tylko nie prostym informatykiem ;-) , bo poczuję się sprzątaczką adminek
===========================
CCCP, ZSRR, NRD, MO...rest in progress

adminek

===========================

CCCP, ZSRR, NRD, MO...rest in progress

Piotr Lorencki
Piotr Lorencki
2512 pkt.
Guru

0

heh dla nie MTS czy w wawie czy gdzie indziej i tak bym pojechal wspomnie tylko ze do wawy mam 25 min samochodem od strony Puław:)

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.