BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
illu(SBS)
illu(SBS)
6 pkt.
Nowicjusz

0

Mam problem przy zasileniu lub imporcie dokumentów z bazy w accessie do bazy w sql Płatnika.

Serwer SQL zainstalwoany na serwerze win 2003 (SQL server 2005) użytkownicy pracuja wszystko jest ok.

Wywala mi błąd przy zasilaniu lub imporcie z bazy danych w accessie: Wystąpił błąd krytyczny podczas pracy kreatora. nie powiódł się zapis do bazy. Wystąpił błąd COM. [DBNETLIB] ConectionOpen (Incalid Conection()). Nieprawidłowe połączenie. Kod błędu: -2147467259

Teraz nie wiem czy wina SQLa czy moze Platnik

Ktoś może się z takim czymś spotkał ????
tagi: SQL

gofer200
gofer200
660 pkt.
Senior

0

Natrafiłem na taki komunikat przy imporcie z Access do SQL. U mnie problemem były dwa identyczne rekordu w jednej z tabel. SQL nie potrafił z tego powodu założyć indexu dla tej tabeli. Usunięcie jednego z rekordów pomogło. Niestety nie powiem Ci jak znaleźć taki rekord, bo to już ustalili u mnie magicy od SQL'a. :-)

Pozdrawiam
Michał Woźniak
CCNA , MCTS SQL 2005 , MCBMSP Dynamics Ax , MCSE\MCSA 2003 , MCTS 2008 ... rest in progress

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2009-05-18 14:18:37 przez gofer200.
-------------------
Pozdrawiam
Michał Woźniak

Andrzej Kamiński
Andrzej Kamiński
94 pkt.
Poczatkujacy

0

Miałem podobny problem - u mnie dodatkowo płatnik pluł się o to że plik z bazą accessa jest niedostępny.

nie pomogło wrzucenie fizyczne pliku accessa na sam serw sql

pomogło mi to:
- instalacja płatnika z obsługą msde2000 na stacji klienckiej
- import dokumentow do powyższej instancji
- pełny backup bazy płatnika na msde
- wrzucenie bazy z backupu na sql2005
- dodanie usera do obsługi bazy płatnika na sql2005 (no bo po kiego grzyba masz podpinać płatnika na koncie sa)

oczywiście zakładam że collation na serwie sql2005 masz ustawioną na polish_ci_as

całość hula bezproblemowo

----------------- Pozdrawiam Andrzej
illu(SBS)
illu(SBS)
6 pkt.
Nowicjusz

0

Trochę dzisiaj pokombinowałem z tą bazą ale zaimportować do bazy sql mi się jej nie udało, pomimo tego, iż pousuwałem podwójne rekordy w dokumentach.

Wiec poszedłem po najmniejszej linii oporu i zrobiłem korektę w starej bazie i z tamtej ja wysłałem do Zusu.

Sprawdzić muszę jeszcze jutro tylko collation ale z tego co pamiętam ustawiałem je na polish .

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.