BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
Maszyna
Maszyna
18 pkt.
Nowicjusz

0

Hej,

Mam problem z zainstalowaniem Windows 7 poprzez PXE w sieci, której wymagane jest uwierzytelnianie - 802.1x (Korzystam z dedykowanego konta - metoda MS_CHAP). Wzorowałem się m.in. na artykule http://myitforum.com/cs2/blogs/lakey81/archive/2011/07/06/configuring-802-1x-network-authentication-for-winpe-3-0-and-configmgr-deployments.aspx.

TS pobiera sobie obraz instacyjny i przed rozpoczęciem etapu: Apply Operating System podejmuje próbę uruchomienia jakiś skryptów (wyskakuje konsolka cmd i szybko znika) po czym następuje restart i procedura się zapętla. Logi nic nie mówią

Macie pomysł jak to obejść lub rozwiązać problem, gdzie szukać błędów.

Ps. Te TS w otwartej sieci działa prawidłowo.

Liczba postów:

kcpr
kcpr
3 pkt.
Nowicjusz

0

Ten "jakiś" skrypt to wg załączonego linka krok Copy 802.1x Files. Proponuję dodać tam jakąś pauzę, żeby sprawdzić czy pliki się na pewno skopiowały.

Maszyna
Maszyna
18 pkt.
Nowicjusz

0

Wydaje mi się że to jest etap, w którym próbuje skonfigrować sieciówkę pobierając ustawienia z pliku winpeshl.ini.

kcpr
kcpr
3 pkt.
Nowicjusz

0

Po pierwsze to źle spojrzałem wcześniej. Krok o którym pisałem jest po Apply OS, a nie przed. Ale to w zasadzie nic nie zmienia. Dodaj w takim razie pauzę w winpeshl.ini, albo najlepiej w netini.cmd, żeby zobaczyć co się tam dzieje.

Ale to raczej nie jest jest winpeshl.ini, bo komendy z tego pliku wykonują się zanim jeszcze uruchomi się TS.
Napisz może jakie masz kroki do momentu w którym pojawia się problem. 

Rafał Pieniążek
Rafał Pieniążek
287 pkt.
Junior

0

Najlepiej byloby zobaczyc SMSTSlog ? Masz wlaczona diagnostyke na boot images ?

www.rpieniaz.spaces.live.com

Maszyna
Maszyna
18 pkt.
Nowicjusz

0

Problem rozwiązałem.

winpeshl.ini - teoretycznie miał autoryzować połączenie w sieci po wciśnięciu F12 (przed wyborem danego TS), jednak to okazało się dość problematyczne. Konfiguracja autoryzacji na etapie TS okazała się rozwiązaniem problemu.

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.