BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
Stanisław Delost
Stanisław Delost
91 pkt.
Poczatkujacy

0

Pamiętacie błąd związany z instalacją SP2 do MOSS 2007? Była taka wersja, po której wyskakiwalo po jakimś czasie.. "Okres próbny tego produktu wygasł."

Na SPS 2010 mam w tej chwili to samo (produkcyjnie) - uprzedzam bo może jestem pierwszy, a może ktoś już ten problem rozwiązał i rzuci radą?

Oczywiście używam kluczy pełnych, mam zainstalowany SPS2010 Enterprise CAL + Office Web Apps, wersja Aug Cumulative Update (14.0.5123.5000).

Uprzedzam ew. wskazówki:

- próbowałem dodać konto puli do lokalnych adminów
- sprawdzałem logi SP i eventlog (nie ma nic nietypowego, zgodnie z Corellation ID błędu)
- wyłączałem definicję Trial period is about to expire
- Uruchamiałem Konfiguratora, uruchamiałem farm wizarda
- restartowałem serwer (3 razy!)

Będę wdzięczny za wskazówki inne niż powyżej :)

tagi: CAL   Office   Trial   web
----------------
Stanisław Delost
MCP, MCTS, MCITP - SharePoint 2010

Łukasz Falaciński
Łukasz Falaciński
491 pkt.
Junior

0

Masz dostęp do Centralnej Administracji? Próbowałeś ponownie podać klucz do MSS i Office Web Apps (Convert Farm License Type)?
Ostatnio miałem spore problemy z Office Web Apps 2010 podczas insalacji, sprawdzałbym w pierwszej kolejności tą usługę.-- 
..:: Łukasz Falaciński :: Blog :: Praca :: PsG :: VBC ::..

..:: Łukasz Falaciński :: Praca :: VBC ::..

Stanisław Delost
Stanisław Delost
91 pkt.
Poczatkujacy

0

Centralna administracja działa, działają też ustawienia witryny (jak dopiszę /_layouts/settings.aspx). Niestety mam już max wersję (enterprise) i nie mam opcji zmiany klucza/aktualizacji klucza.

Co do Web Apps - też miałem problemy - ale wg mnie ogarnięte - zakładałem testowo nową czystą aplikację/kolekcję bez funkcji OWA - ale problem nadal występuje.

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2010-11-05 17:50:16 przez voicer.
----------------
Stanisław Delost
Szymon Bochniak
Szymon Bochniak
991 pkt.
Senior

0

Błąd opisany na sharepoint team blog. Pisz do supprotu o fixa:
http://blogs.msdn.com/b/sharepoint/archive/2010/11/05/critical-information-about-the-sharepoint-server-2010-october-cumulative-update.aspx?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+sharepointteamblog+(Microsoft+SharePoint+Products+and+Technologies+Team+Blog)--Pientka.pl || SharePoint Blog

Jeśli uważasz mój wpis za pomocny kliknij na "kciuk w górę". Dzięki!

---

SharePoint 4 Business - usługi SharePoint dla Twojej firmy

SharePointBlog.pl - blog o technologii SharePoint || Office365Blog.pl - blog poświęcony usługom Office 365 

Łukasz Falaciński
Łukasz Falaciński
491 pkt.
Junior

0

Ehhhh... Akurat jak zainstalowałem ten CU na kilku serwerach :( Miejmy nadzieję, że szybko to naprawią. Swoją drogą niezła wtopa...-- 

Szymon Bochniak
Szymon Bochniak
991 pkt.
Senior

0

Co gorsza to już nie pierwszy błąd tego typu. Podobny błąd był z Service Pakiem 2 do MOSSa 2007.--Pientka.pl || SharePoint Blog

Jeśli uważasz mój wpis za pomocny kliknij na "kciuk w górę". Dzięki!

---

SharePoint 4 Business - usługi SharePoint dla Twojej firmy

SharePointBlog.pl - blog o technologii SharePoint || Office365Blog.pl - blog poświęcony usługom Office 365 

Łukasz Falaciński
Łukasz Falaciński
491 pkt.
Junior

0

Pojawił się już opis obejścia tego problemu: http://blogs.msdn.com/b/sharepoint/archive/2010/11/06/details-and-workaround.aspx-- 

Stanisław Delost
Stanisław Delost
91 pkt.
Poczatkujacy

0

niestety to nie to, nie zdążyłem zainstalować october'a, mam otwarty case w MS więc dam znać jak się uda naprawić o co tak naprawdę chodziło.

----------------
Stanisław Delost
Stanisław Delost
Stanisław Delost
91 pkt.
Poczatkujacy

0

walczyliśmy do 3 rano, ale udało się ! :)

Powodem komunikatu "The trial period for this product has expired" było uszkodzenie/zerwanie uprawnień do folderu ../Microsoft Office Servers/14/bin/ - dokładnie znalazłem błąd w komunikacie z błędem 7005 (permission denied) dotyczący DLL'ki OfficeServerSettings.dll - pomimo że byłem adminem lokalnym serwera, nie miałem uprawnień aby zobaczyć uprawnienia do tego pliku/katalogu i musiałem zresetować ownership'a na całość katalogu 14.

Wklejam poniżej błąd który naprowadził mnie na to:

High        Microsoft.Office.Server.Administration.LicensingException: Napotkano błąd podczas pobierania informacji o wygasaniu. ---> System.DllNotFoundException: Unable to load DLL 'OfficeServerSettings.dll': Access is denied. (Exception from HRESULT: 0x80070005 (E_ACCESSDENIED))     at Microsoft.Office.Server.Administration.Licensing.NativeMethods.GetExpirationTime(Int64& expirationTime)     at Microsoft.Office.Server.Administration.Licensing.GetExpirationFileTimeFromRegistry()     --- End of inner exception stack trace ---     at Microsoft.Office.Server.Administration.Licensing.GetExpirationFileTimeFromRegistry()     at Microsoft.Office.Server.Administration.Licensing..cctor()    386660a9-fa3b-4fb8-9242-ee1d9929070d

Jeśli będziecie mieć z jakiegoś powodu podobny problem, rozwiązaniem jest:

dodanie do ../Program Files/Microsoft Office Servers/14/ grup:
- wss_wpg (read, read&execute, list folder contents),
- wss_admin_wpg (full rights)
- system (full rights)
-restricted - grupa domenowa (read, read & execute, list folder contents)

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2010-11-09 10:38:32 przez voicer.
----------------
Stanisław Delost

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.