BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
f.pawel
f.pawel
56 pkt.
Poczatkujacy

0

witam,
vista home premium, brak możliwości zalogowania się w do systemu, komunikat: "Logowanie usługi Usługa profilów użytkowników nie powiodło się , nie można załadować profilu", w trybie awaryjnym to samo,

przy pomocy vista live aktywowałem konto administratora, efekt jest taki że jestem w stanie się zalogować do systemu na profil tymczasowy (w katalogu users są tylko profile Default i Publiczny), z poziomu profilu tymczasowego przy pomocy control userpasswords2 (cmd as administrator) tworze użytkownika "test" z uprawnieniami administratora, efekt podczas logowania widzę konto administrator i konto "test" próba zalogowania na konto "test" - komunikat jak wyżej "Logowanie usługi..", zalogować mogę się ponownie tylko na konto Administrator na profil tymczasowy i nic więcej nie mogę zrobić,

z panelu sterowania konta użytkownika nie da się utworzyć nowego użytkownika, a tworzenie użytkownika przez control userpasswords2 nie tworzy go w katalogu users (brak katalogu), rozwiązania typu takiego
http://www.vistax64.com/tutorials/130095-user-profile-service-failed-logon-user-profile-cannot-loaded.html nic nie daje,

system był zawirusowany (odwirusowałem), usługa przywracania systemu wyłączona, nie posiadam chwilowo nośnika z systemem, dyski sprawdziłem chkdsk'iem wszystko ok,

nie mam już pomysłu co dalej robić, na razie skłaniam się ku reinstalacji systemu, jak tylko otrzymam nośnik

dzięki z góry za sugestie
P.

staromlynski
staromlynski
1 pkt.
Nowicjusz

0

poczytaj zawartość
http://www.vista.pl/porady/847_uszkodzenie_profilu_uzytkownika.html

Piotr Palusiński
Piotr Palusiński
218 pkt.
Junior
MVP

0

Dlatego tak sie dzieje, gdyż zmieniłeś nazwe konta z xxxx na np. Konto,a w profilu jest w dalszym ciagu zapisane jako konto : C:\USER\xxxx i dlatego ci sie ta nazwa pokazuje.Zmien w w/w lokalizacji i w rejestrzeHKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\ProfileList\S-1-5-21-.....................itdProfileImagePath= %SystemDrive%\Documents and Settings\KontoWin+Break/ Zaawansowane/ Profile, przekopiuj profil do nowego katalogu inadaj pozwolenie na jego użytkowanie.Uruchom edytor rejestru /regedit i przejdz do klucza:HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CV\ProfileList\Twój SIDwskaz ten katalog jako nowa sciezke do profilu nowoutworzonego.lubPozmieniaj ścieżki nazw do Twoje nowego konta - (tak jak sie teraz nazywa).HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CV\ProfileList\Twój SIDHKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\hivelistHKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ExplorerLogon User Name= np.PiotrTeraz wejdź w C:\User lub C:\Documents and Settings i Twoim profiluzmień nazwę folderu.Wyloguj--Pozdrawiam serdecznie
Piotr Palusiński [Microsoft MVP]
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Pozdrawiam serdecznie
Piotr Palusiński [Microsoft MVP]
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.