BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
marcars
marcars
14 pkt.
Nowicjusz

0

Witam was serdecznie

czy w windows server 2008 R2 znajdę wpudowaną funckcje cos jak dziennik zdarzeń dla logowań sie do servera?? tzn chciałbym wiedzieć czy ktoś oprócz mnie logował się dziasiaj do servera i o której godzinie np.

Dzięki z góry za pomoc.

Dariusz Porowski Microsoft
Dariusz Porowski
Uczestnik projektów

0

Event Viewer -> Security
EventID 4648 dla Logon
EventID 4647 dla Logoff--Pozdrawiam,Dariusz Porowski Microsoft MVP Virtual Machine, MCT, MCITP, MCTS, MCSA, MCPMy {IT Pro} Vision | VirtualizationGeek | Łódź MS Community | PInG

Senior Technical Evangelist @ Microsoft

blog Strefa.MS | facebook Strefa.MS | twitter @DariuszPorowski

marcars
marcars
14 pkt.
Nowicjusz

0

dzięki właśnie o to mi chodziło. A czy istnieje jakieś zastępcze narzędzie?? Gdzie istnieje możliwość otrzymywania wiadomości mail że ktoś próbował zalogować  sie na serwer albo ze ktos sie zalogowal?

Dariusz Porowski
Uczestnik projektów

0

Task Scheduler i tam wyklikasz aby Ci się alert wysyłał po konkretnym EventID.--Pozdrawiam,Dariusz Porowski Microsoft MVP Virtual Machine, MCT, MCITP, MCTS, MCSA, MCPMy {IT Pro} Vision | VirtualizationGeek | Łódź MS Community | PInG

marcars
marcars
14 pkt.
Nowicjusz

0

Witam

Zrobiłem tak jak mówisz jednak alerty nie docierają. wiesz może co może być przyczyną??

Dariusz Porowski
Uczestnik projektów

0

Może masz ustawienia serwera SMTP niepoprawnie skonfigurowane?--Pozdrawiam,Dariusz Porowski Microsoft MVP Virtual Machine, MCT, MCITP, MCTS, MCSA, MCPMy {IT Pro} Vision | VirtualizationGeek | Łódź MS Community | PInG

marcars
marcars
14 pkt.
Nowicjusz

0

wpisałem smtp, jaki jest na wykupionej domenie. np smtp.1un1.de

Dariusz Porowski
Uczestnik projektów

0

Niestety ten klient wbudowany w Task Scheduler jest raczej do zastosowania dla wewnętrznych serwerów SMTP - nie zewnętrznych.
Postaw na którymś serwerze usługę SMTP i skonfiguruj aby przekazywała pocztę an zewnątrz.--Pozdrawiam,Dariusz Porowski Microsoft MVP Virtual Machine, MCT, MCITP, MCTS, MCSA, MCPMy {IT Pro} Vision | VirtualizationGeek | Łódź MS Community | PInG

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.