BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Licencjonowanie

Licencjonowanie produktów Microsoft

spotkania online dla społeczności

Licencjonowanie produktów i rozwiązań Microsoft zawsze było wyzwaniem dla zwykłego zjadacza chleba. Ale może to wcale nie jest trudne? Może da się to zrozumieć i odnieść później same korzyści?

W cyklu spotkań online, Sebastian Wilczewski - ekspert m.in. w dziedzinie licencjonowania, postara się wyjaśnić od A do Z zasady rządzące licencjami.

Sesje Sebastiana cieszyły się bardzo dużym powodzeniem m.in. na konferencji Microsoft Technology Summit. Były one również bardzo wysoko ocenione przez uczestników tych sesji.

Podyskutuj na forum

Podstawy licencjonowania
Sebastian Wilczewski | 28.02.2011 20:00

Chcesz dowiedzieć się jakie są najważniejsze dokumenty określające prawa i obowiązku użytkownika oprogramowania, jak je czytać i skąd pobierać? Nie wiesz gdzie szukać wiarygodnych informacji na temat licencjonowania? Chcesz poznać najważniejsze możliwości i ograniczenia poszczególnych programów licencyjnych? Jeśli tak to zapraszam na to spotkanie.

Pobierz prezentację (plik PDF, 773kB)

Zobacz nagranie z sesji

Software Assurance i wybór programu
Sebastian Wilczewski | 07.03.2011 20:00

Sądzisz, że Software Assurance to tylko prawo do nowych wersji? Myślisz, że jeżeli masz licencję SQL Server Standard to nie masz możliwości przejścia na SQL Server Enterprise/Datacenter? Uważasz że umowa OVS (Open Valu Subscription) to jedyny legalny sposób dzierżawy oprogramowania? Uważasz że nie można kupować oprogramowania na raty? Sądzisz, że OEM to zawsze najtańszy sposób na zakup oprogramowania? Myślisz, że za licencje szkoleniowe musisz zawsze płacić? Uważasz, że mając licencje OEM nie możesz zrobić standardowego obrazu instalacyjnego, wykorzystywanego do instalacji na wielu stacjach? Uważasz, że mając mały budżet na oprogramowanie nie możesz korzystać z najnowszego oprogramowania? Chcesz dowiedzieć czy podane w agendzie informacje to prawda czy mit, jeśli tak to zapraszam na to spotkanie.

Zobacz nagranie z sesji

Licencjonowanie w środowiskach wirtualnych
Sebastian Wilczewski | 08.03.2011 20:00

Ta sesja Live meeting przeznaczona jest dla osób które chcą wdrożyć wirtualizację w swojej organizacji i zastanawiają się, jak w sposób optymalny licencjonować produkty które mają być zwirtualizowane. Podczas niej poruszone zostaną zarówno kwestie związane z wirtualizację serwerów Windows i rozwiązań na nich pracujących jak i kwestie związane z licencjonowaniem zwirtualizowanych stacji roboczych.

Zobacz nagranie z sesji

Prelegent: Sebastian Wilczewski

W branży IT od 2001 roku. Project manager w firmie Atena. Praktyk, konsultant, wdrożeniowiec i szkoleniowiec, wykładowca akademicki, doktorant.

Moja dewiza to: "Patrzę na biznes z perspektywy IT, a na IT z perspektywy biznesu".

Prowadzę projekty, wdrożenia, usługi konsultacyjne i szkolenia dotyczące takich rozwiązań i zagadnień jak Project Server i zarządzanie portfelem projektów, technologii SharePoint.

Z pasją zgłębiam tajniki licencjonowania produktów firmy Microsoft. Jestem autorem kilku książek wydanych przez wydawnictwo Helion S.A.

Więcej informacji o mnie dostępne jest na stronie sebastianwilczewski.pl i w moim blogu.

Informacje

CO?

Licencjonowanie

KIEDY?

W lutym i marcu:
- 28 lutego 20:00
- 7 marca 20:00
- 8 marca 20:00

GDZIE?

Online na portalu WSS.pl

Inne spotkania

Zapraszamy do obejrzenia innych spotkań online, które odbyły się (lub odbędą się) na naszym portalu.

Przejdź do strony głównej spotkań.