BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

8 spotkań o Private Cloud

8 spotkań o Private Cloud

spotkania online dla społeczności IT

Świat IT zmienia się bardzo dynamicznie. Jeszcze kilka lat temu patrzyliśmy na rozwiązania wirtualizacyjne jak na narzędzie zbyt ambitnego studenta budującego swoje własne laboratorium testowe. Jakże inne jest dziś postrzeganie wirtualizacji i roli, jaką pełni w infrastrukturze przedsiębiorstwa…

Wraz z początkiem roku pojawiła się kolejna rewolucyjna zmiana w postrzeganiu usług IT – chmury wirtualizacyjne. Jak w poprzednim wypadku, wielu z Nas (administratorów, kierowników działów IT) sceptycznie spogląda na ich wykorzystanie w infrastrukturze przedsiębiorstwa.

Czy słusznie? Jakie możemy mieć korzyści z infrastruktury wykorzystującej chmury?

Wprowadzenie do PrivateCloud Hyper-V 
Marek Pyka | 28.06.2011 19:00

Celem spotkania jest przybliżenie idei wykorzystania prywatnych chmur w infrastrukturze przedsiębiorstw. Omówione zostaną korzyści jakie niesie ze sobą Prywatna Chmura Hyper-V w infrastrukturze IT oraz realizowanych procesach bizensowych.

Obejrzyj nagranie tej sesji

Self Service Portal 2.0 - podstawa PrivateCloud 
Kamil Skalski | 26.07.2011 19:00

Zarządzanie pulami zasobów data center w prywatnych chmurach stanowi wyzwanie dla działów IT. Niniejsze spotkanie ma na celu przybliżenie zasd instalacji, konfiguracji i administracji zasobami prywatnej chmury za pośrednictwem Self Service Portal 2.0. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w procesie planowania zasobów dla jednostek biznesowych oraz wdrażania środowisk zwirtualizowanych w warunkach prywatnej chmury.

Obejrzyj nagranie tej sesji 

Projektowanie infrastruktury PrivateCloud 
Marek Pyka | 2.08.2011, godz. 19:00

Niniejsze spotkanie zostanie poświęcone zasadom projektowania prywatnych chmur w opariu o rozwiązania Hyper-V, System Center Virtual Machine Manager, Operations Manager oraz Self Service Portal 2.0. Przedstawione zostaną najlepsze praktyki w zakresie implementacji powyższych technologii w infrastrukturze przedsiębiorstwa.

Obejrzyj nagranie tej sesji 

Monitorowanie PrivateCloud - System Center Operations Manager
Joanna Subik | 23.08.2011 19:00 

Każdy administrator jest świadomy jak ważnym zadaniem jest monitorowanie i utrzymanie procesów realizowanych w data center. Spotkanie to ma na celu przedstawienie zasad konfiguracji środowiska System Center Operations Manager jako zintegrowanego narzędzia do monitorowania i dynamicznego zarządzania prywatną chmurą.

Automatyzacja zadań administracyjnych - System Center Opalis 
Kamil Skalski | 30.08.2011 19:00

Każdy z administratorów poszukuje rozwiązań umożliwiających zautomatyzowanie czynności administracyjnych. Bardzo ciekawą alternatywą do skryptow PowerShell'a okazuje się System Center Opalis. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać sie z zasadami pisania workflow oraz uczestniczyć w praktycznym pokazie zastosowania ich w środowisku prywatnej chmury.

Obejrzyj nagranie tej sesji 

Nowości w System Center Virtual Machine Manager 2012  
Marek Pyka,Kamil Skalski | 20.09.2011 19:00

Nowa rodzina środowiska System Center wprowadza wiele nowych możliwości w tworzeniu i zarządzaniu prywatnymi chmurami. W ramach spotkania przedstawione zostaną nowe funkcjonalności System Center Virtual Machine Manager umożliwiające sprawniejsze tworzenie i wdrażanie środowisk biznesowych w ramach prywatnej chmury Hyper-V.

Wchodze na spotkanie Dodaj do kalendarza

Dynamiczny provisioning infrastruktury PrivateCloud  
Kamil Skalski, Marek Pyka | 4.10.2011 19:00

Pierwszy cykl spotkań zakończony zostanie omówieniem praktycznego rozwiązania prywatnej chmury. Przedstawiona zostanie konfiguracja środowiska oraz pokazane zostaną scenariusze dla dynamicznej infrastruktury IT opartej o chmury.

Wchodze na spotkanie Dodaj do kalendarza

Zarządzanie procesami biznesowymi w PrivateCloud - System Center Service Manager 
Marek Pyka | 11.10.2011, godz. 19:00

Zmiany jakie powoduje wdrozenie idei prywatnych chmur w infrastrukturze IT muszą być poparte równocześnie zmianą w postrzeganiu roli oraz funkcji działów IT w przedsiębiorstwach. Wiele przedsiębiorstw zdecydowalo się na wdrożenie dobrych praktyk zgodnie z ITIL. W ramach spotkania przedstawione zostaną informacje o roli jaką pelnić może System Center Service Manager w organizacji procesów biznesowych i IT w przedsiębiorstwie.

Wchodze na spotkanie

Informacje

CO?

Cykl Private Cloud

KIEDY?

Wtorek co 2 tygodnie, od 28.06

GDZIE?

Online na portalu WSS.pl

JAK?

Sesje odbywają się online z wykorzystaniem technologii Microsoft Live Meeting.

Aby wziąć udział w spotkaniu, w dniu sesji kliknij na ikonę "Wchodzę na spotkanie".

Możesz też, wybierając ikonę "Dodaj do kalendarza" dodać spotkanie do swojego kalendarza, dzięki czemu nie zapomnisz o nim.

Do uczestnictwa w spotkaniu wymagane jest zainstalowanie klienta Live Meeting.

PYTANIA?

Jeśli nadal masz jeszcze jakieś pytania ogólne dotyczące spotkań Live Meeting - to zapraszamy do dyskusji na specjalnym wątku na forum.

Prelegent: Marek Pyka

Adiunkt w katedrze Informatyki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Obecnie zatrudniony jako kierownik ds. konsultingu w firmie ABCData IT Consulting. Wieloletni trener-konsultant z zakresu technologii informatycznych i bezpieczeństwa. Posiada bogate doświadczenie w zakresie wdrażania technologii firmy Microsoft oraz rozwiązań wirtualizacyjnych .
Posiadane certyfikaty: MCT, MCITP, MCSE+S, MCSA+S, CEH, CCNA

Prelegent: Kamil Skalski

Trener i konsultant technologii Microsoft oraz autor aktywnie dzielący się swoją wiedzą w licznych artykułach na portalach WSS oraz Microsoft Technet Polska. Specjalizuje się w budowie dynamicznej infrastruktury opartej o rodzinę produktów System Center i różne rozwiązania wirtualizacji. Jako swoją pasję określa rozwiązania konsolidacji i automatyzacji procesów w środowiskach wirtualnych o których pisze na swoim blogu: skalski.info. Od roku 2008 ekspert strefy Ask The Expert w ramach konferencji Microsoft Technology Summit. Posiadacz certyfikacji firm Microsoft i Citrix.
Posiadane certyfikaty: MCT, MCSE+S, MCITP, MCDBA

Prelegent: Joanna Subik

Konsultant i trener MCT, od początku kariery zawodowej związana z technologiami Microsoft. Prowadzi własną firmę Joanna Subik Consulting. Zajmuje się przede wszystkim technologiami System Center, budową wysokodostępnych środowisk serwerowych opartych o platformę Windows Server oraz monitorowaniem i zarządzaniem środowiskami opartymi o produkty Microsoft. Przedtem związana z działem Techniki w TVN S.A., w wolnych chwilach wspiera społeczność ITPro poprzez dzielenie się swoją wiedzą w licznych publikacjach oraz prowadząc blog www.joannasubik.pl. Prywatnie pasjonatka podróży, sportów zimowych oraz historii starożytnego Egiptu.
Posiadane certyfikaty: MCT, MCSE, MCITP:SA, MCSA

Inne spotkania

Zapraszamy do obejrzenia innych spotkań online, które odbyły się (lub odbędą się) na naszym portalu.

Przejdź do strony głównej spotkań.